Úvod Recenze a testy Recenze: Method feeder krmítko s konektorem od Drennan

Recenze: Method feeder krmítko s konektorem od Drennan

6 042
4

Do redakce nám k vyzkoušení přišlo zajímavé in-line method feeder krmítko od anglické firmy Drennan. Přestože method feeder krmítek a formiček je na dnešním rybářském trhu opravdu hodně, tato sada od Drennan má některé praktické vychytávky navíc, které oceníte při rybolovu. Pojďme se na ně tedy podívat.

Sada method feeder
Sada method feeder s konektorem od anglické firmy Drennan
Method feeder krmtíko + formička
Method feeder krmtíko + formička

Začneme-li u samotné formičky, můžeme vyzdvihnout její prohlubeň na nástrahu (typicky zrnko kukuřice), která se určitě u formiček jiných značek tak často nevidí. Je to sice detail, ale má to určitě přidanou hodnotu, neboť je zde daleko menší riziko, že samotnou nástrahu při zamačkávání krmítka poškodíte.

Formička od Drennan
Formička od Drennan
Formička disponuje prohlubní na nástrahu
Formička disponuje prohlubní na nástrahu

Tou největší vychytávkou je však něco jiného, a to speciální plastový konektor, který přesně zapadá do středové trubičky krmítka. Díky němu lze pak velice pohodlně měnit návazce. Kmenový vlasec s návazcem stačí jednoduše spojit pomocí smyček a máte hotovo. Snadno si tak vyměníte např. poškozený návazec, aniž byste museli cokoliv znovu vázat. Jak to celé funguje, se můžete podívat na následujících fotkách:

1) Připravte si koncový návazec a jeden konektor
1) Připravte si koncový návazec a jeden konektor
7
2) Provlečte kmenový vlasec method krmítkem a vytvořte smyčku. Poté sejměte krytku konektoru a z jedné strany připojte návazec, do druhé vložte smyčku na kmenovém vlasci
8
3) Nyní opatrně nasuňte krytku konektoru zpět a zajistěte obě smyčky
4
4) Konektor zasuňte do středové trubičky krmítka a montáž je připravena k nahození
A může se nahodit...
5) A může se nahodit…

Konektor do method krmítka přesně pasuje a dá se říci, že návazec zafixuje do krmítka, a tím nám vlastně vznikne klasická úniková montáž, kterou používáme v kaprařině. Ryba nástrahu nasaje a díky krátkému zafixovanému návazci, se ihned píchne a pak už obvykle následuje velice razantní záběr.

10
Krátký zafixovaný návazec v method feeder krmítku je obrovskou zbraní na ryby všech velikostí

A když už jsme u těch návazců, Drennan myslí i na tuto oblast a ve své nabídce má mnoho už předem navázaných návazců. Stačí si pouze zvolit požadovanou velikost, připojit přes konektor a můžete chytat. Návazce jsou dokonale navázané a háčky jsou lepivě ostré.

Různé druhy návazců s vlasovým přívěsem od firmy Drennan
Různé druhy návazců s vlasovým přívěsem od firmy Drennan
13
Druhá strana obalů s návazci
12
Nutno říci, že např. háček vel. č. 16 by takto precizně s vlasovým přívěsem navázal asi jen málokdo

Na závěr nezbývá než konstatovat, že anglický Drennan má v tomto směru své produkty dokonale vymyšlené a precizně sestavené tak, aby v nich každý rybář viděl přidanou užitnou hodnotu. Ostatně, je to zkrátka firma z Anglie a tam se na preciznost a různé inovace klade obvykle velký důraz.

14
Při troše štěstí a snahy se i s method feederovou sestavou dostanete na větší úlovky. Na jemnější vybavení je to potom skvělá zábava…

Filip Číhal

Fiord s.r.o.Method feeder krmítko s konektorem, návazce a další zboží anglické firmy Drennan můžete zakoupit u firmy Fiord s.r.o. – www.awa-shima.cz.

Komerční sdělení

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Vidím toto krmítko poprvé a jako každý kdo fandí těmto novinkám uvažuju hned o jeho koupi. Do ted sem používal podobné ale takhle vymazlené nebylo, proto se musím zeptat kde se dá pořídit. Děkuju jirka,c.

  2. Ok děkuju už sem si to krmítko objednal, trochu sem nejdřív přehlédl adresu. j.

  3. Jirka: Jasný, v pohodě. Drennan to má prostě vychytané, osobně se mi od nich líbí spousta věcí. Je vidět, že se nad tím umí zamyslet a hodně věcí vylepšit, byť třeba jen nepatrně, ale k užitku.

Chcete-li, můžete přidat komentář: