Úvod Recenze a testy Recenze: Pelety od Chyť a pusť

Recenze: Pelety od Chyť a pusť

3 428
0

V minulých dnech jsem se rozhodl jet vyzkoušet novinky od firmy Chyť a pusť. Ovocné pelety různých příchutí, halibutky, mini peletky, kuličkové pelety, to vše jsem si s sebou k vodě vzal. Místa pro chytání jsem si vybral dvě, první místo jsem rozkrmil halibutkami zalitými lososovým olejem a druhé místo jsem rozkrmil ovocnými peletami zalitými melasou. Připravil jsem si několik PVA s minipeletkami různých příchutí.

1

Na první prut jsem připravil kuličkovou peletu v kombinaci s plovkou a na druhý prut jsem dal peletu s příchutí švestka v kombinaci s plovkou stejné příchutě.

Měl jsem možnost vyzkoušet širokou škálu příchutí a pravdou je, že na všechny kombinace se mi povedlo udělat záběr. Pelety v letních měsících, kdy jsem měl možnost je otestovat, fungují perfektně. Rozpustnost ideální pro rychlé docílení záběru a postupné uvolňováni vůně, je přesně to, čemu ryby nedokážou odolat. Výhodou pelet je také to, že pokud vyndáme peletu z vody po delší době, stále můžeme cítit silné aroma, což u některých pelet nebo boilie není. Ukázalo se, že pelety dokáží chytat ryby všech velikostí, ale také druhů. Například ananasová peleta přilákala karase o délce 42 cm a naopak švestka funguje výborně na amury. Mně se nejvíce osvědčilo kombinovat pelety vždy s plovkou stejné příchutě. Dále mi také vyhovuje delší doba rozpadu, se kterou jsem vždy bojoval při lovu na jiné pelety. Vždy, když jsem použil nějakou peletu, tak pouze přitáhla zájem bílé ryby a za chvíli byla peleta pryč. Nové pelety, od firmy Chyť a pusť, mají delší dobu rozpadu, a tak dokáží ve větší míře odolat bílé rybě v rozbití naší nástrahy.

Pelety od Chyť a pusť

NEPŘEHLÉDNĚTE: Pelety od Chyť a pusť koupíte za výhodnou cenu v jejich e-shopu

Jednou z věcí, na kterou určitě nesmím zapomenout, je cenová dostupnost a výhodná balení. Jedno balení totiž obsahuje 900g pelet a cena je 129,- Kč. To je cena, která se na trhu hledá jen těžce. A pokud se někdo rozhodne krmit například jen partiklem a pelety používat pouze na chytání, určitě mu pytlík nějakou dobu vydrží.

Pelety jsem měl možnost vyzkoušet již v předchozích měsících, kdy jsem je zkoušel na různých svazových vodách. Na stojatých vodách se mi povedlo nachytat spoustu kaprů, ale pelety se neztratily ani na naší největší řece, kde jsem díky ananasové peletě s půlkou plovky chytil amura přesahujícího délku 95 cm.

Pelety používám vždy, když mám na rybařinu jen omezené množství času a jedu k vodě třeba jen na 3 hodiny. Většinou i za takto krátkou dobu dokážou přilákat nějakého šupinatého kamaráda. Samozřejmě, ne každý den se daří a občas ryby prostě nespolupracují. Ale pokud někdo má jen omezený čas k rybaření, určitě jsou pelety ideální volbou.

3

Setkal jsem se také s názorem, že ovocné pelety chytají pouze malé kapry. Samozřejmě, že ne vždy, když peletu hodím do vody, přijde kapr nad 10 kg, ale i když na Labi dám na prut dvě koule o velikosti 24 mm, dokáže přijít tloušť nebo cejn, ale v tom je rybařina krásná. Mně se na pelety podařilo nachytat několik kaprů nad 10 kg a amury přes 90 cm, takže určitě pelety chytají ryby všech velikostí.

Pokud se vrátím k výpravě, o které jsem mluvil na začátku, nakonec se mi podařilo chytit 19 ryb. Z toho největší kapr měl 13,5 kg a dalších 5 přesahovalo váhu 10 kg. Pelety mohu vřele doporučit všem.

David Prejza

Chyť a pusťKompletní sortiment pelet a mnoho dalšího můžete zakoupit v internetovém obchodu Chyť a pusťwww.chytapust.cz.

pelety-banner

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: