Úvod Recenze a testy Recenze: PVA produkty od firmy Tandem Baits

Recenze: PVA produkty od firmy Tandem Baits

2 341
0

V posledních letech spousta rybářů používá PVA produkty různých firem a ne vždy jsou s kvalitou spokojení, i když cena není vždy příznivá. Osobně taky rád používám PVA produkty a vím, jak je důležitá spolehlivost těchto produktů za každých klimatických podmínek. Proto jsem se rozhodl otestovat nejvíce používané PVA produkty, a to od firmy Tandem Baits. Je to celý systém, který zahrnuje pva punčochy, nitě, sáčky, pásku či tubu… Tyto výrobky se vyrábějí v různých velikostech a na různé klimatické podmínky, jsou určené pro velkou škálu krmení, jako boilies, partikl, drobné peletky a method mix…

pva Tandem Baits

2

Hodně oblíbené jsou PVA punčochy. Punčochy jsou vyrobeny ve třech velikostech, ŠIROKÉ 35mm, STŘEDNÍ 25mm a ÚZKÉ 15mm. Každá velikost se vyrábí jak pro studenou vodu, tak i pro teplejší vodu. Struktura punčochy pro studenou vodu je jemná, ale hustě propletená. Z vlastních zkušeností můžu říct, že opravdu funguje, jak má. Testoval jsem tento produkt ve vodě, která měla 2,5 stupně nad nulou! Jediná nevýhoda je ta, že požaduje jemnější zacházení. Kdo rád vnadí mikro peletkama či method mixem, tak by si rozhodně měl vybrat tuto strukturu punčochy.

3

Struktura punčochy pro teplejší vodu je mnohem hrubší, a tím se prodlouží doba rozpustnosti. Spousta rybářů používá jen jemnou punčochu určenou pro studenou vodu, ale pak mají problém s tím, že nestíhají nahazovat a nebo punčocha se rozpustí hned na povrchu hladiny a krmení je pak jinde než nástraha, na revírech s malou hloubkou by to třeba fungovalo, ale na revírech s větší hloubkou či řekách by to byla ztráta času a peněz. Sice nakrmíte, ale ne přímo u nástrahy, na což jsou určené PVA produkty. Výhoda punčochy určené na teplejší vodu je ta, že  mi bez problému fungovala i ve vodě, která měla třeba 8 stupňů. Také s ní můžeme zacházet mnohem hrubším způsobem, vskutku vydrží hodně.

4

5

Další produkty, které jsem testoval, jsou PVA nitě a páska: Nitě jsou 3 druhy, a to silná, standard a jemná. Jemná šňůrka funguje skvěle, rychle se rozpouští ve studené vodě, na boilie je to pravé! Ostatní dvě šňůrky se hodí spíš na korálky z boiliesu a pelet… Hodně oceníte balení, ve kterém jsou nitě namotané, nit nikdy nezapadne dovnitř!

6

7

Další šikovná pomůcka, která je určená pro boilie nebo pelety, je PVA páska. Páska je určena hlavně na daleké hody, je vskutku pevná a vydrží opravdu hodně, ale přitom je tenká a rychle se rozpouští. Důležitá poznámka je ta, že páska funguje jak ve studené vodě, tak i v teplé vodě. Pro správnou funkčnost je potřeba nechat mezi boiliem trochu místa,aby se voda dostala k pásce. Páska se může taky použít pro fixování návnady na olovo, když potřebujete daleko házet a nebo jen pro jistotu, když používáte návazce z jemné šňůrky kvůli zamotání.

8

Když chytáte ve stulících nebo travnatých revírech, páska skvěle ochrání háček, dokud padne na dno, háček nemá šanci se zachytit o stulíky či trávu…

9

Na závěr musím říct, že tyto PVA produkty opravdu fungují, jak mají, po celou dobu testování mě nikdy nezklamaly a nemůžu jim nic vytknout! Každopádně už patří do mé výbavy. Taky dost důležitá je cena, která je velmi přijatelná oproti konkurenci. Určitě doporučuji tyto skvělé produkty vyzkoušet a vím, že budete překvapeni. Kvalita nemusí být vždycky drahá!

Sergej Popovič
Tester produktů Tandem Baits

kamofishVeškerý PVA sortiment firmy Tandem Baits můžete zakoupit v e-shopu Kamofish.cz.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: