Úvod Recenze a testy Recenze: Sprchový test kaprařského kompletu SKRYT Camou APG

Recenze: Sprchový test kaprařského kompletu SKRYT Camou APG

1 428
0

Hledáte rybářské oblečení, ve kterém nepromoknete ani se nepropotíte, které vás bude chránit před opravdu prudkým a ledovým větrem, v němž nebudete vidět ani slyšet, a které můžete používat od brzkého jara ž do konce podzimu? Pokud ano, mrkněte se se mnou na novou soupravu SKRYT Camou APG od firmy BALENO.

1

Z jakých materiálů jsou bunda a kalhoty SKRYT Camou APG vyrobeny?
Vnější materiál, ze kterého jsou kalhoty a bunda ušity, je 100 % polyester s PU zátěrem. Podšívku tvoří síťovina MESH. Nepromokavost bundy je zaručena do výšky vodního sloupce 8.000 mm. Prodyšnost, což je označení pro odvod přebytku tepla a vlhkosti z těla, je 5.000 mm. A poslední vychytávkou je GR úprava s označením NOISLESS, což je zase speciální (nešustivá) úprava tkaniny.

Co je PU zátěr a k čemu u bundy SKRYT Camou APG slouží?
PU zátěr je nepromokavá, vysoce ohebná povrchová úprava látky na bázi polyuretanu, který vykazuje optimální vlastnosti i při nízkých teplotách, a vytváří na látce vrstvu, která zabraňuje jejímu promočení. Tato povrchová úprava tkanin bývá na českém trhu často nazývána také jako tzv. klimatická membrána.

To je ale dost zavádějící a ryze české označení, které se jinde ve vyspělém světě nepoužívá, a to proto, že toto označení dost často vede k matení zákazníků. Z toho důvodu renomované firmy, jakou je i firma BALENO, zabývající se výrobou kvalitního zboží, používají na svých výrobcích označení PU zátěr.

2

Jak vzniká PU zátěr?
Zátěrové materiály vznikají nanášením (a to i několikanásobným) vhodné hmoty přímo na nosnou tkaninu. Podle nanášené hmoty pak rozlišujeme zátěry na bázi polyuretanu (PU), akrylu a polyvinylchloridu (PVC).

Co je síťovina MESH a k čemu u bundy a kalhot SKRYT Camou APG vlastně slouží?
Síťoviny s označením MESH jsou materiály s textilní osnovou zalitou PVC coatingem. Tyto síťoviny materiál celkově odlehčují a umožňují vzduchu skrze materiál proudit. Použitím síťoviny lze navíc snížit celkovou hmotnost oblečení až o třetinu. Tyto síťoviny jsou maximálně elastické a prodyšné materiály s výraznými provzdušňovacími otvory ve struktuře. U bundy SKRYT Camou APG MESH slouží k jejímu odlehčení a dobrému odvětrávání. Tvoří její vnitřní výstelku.

3

Co znamená, že mají bundy a kalhoty SKRYT Camou APG vodní sloupec 8000mm a prodyšnost 5000mm?
Pojďme si vše ukázat na konkrétním příkladu – bundě SKRYT Camou APG. U SKRYTU nám hodnota vodního sloupce říká, jak moc je bunda voděodolná, tj. nepromokavá. Jinými slovy, kolik vody vydrží, než začne prosakovat. Vyšší hodnoty proto logicky znamenají vyšší ochranu při deštivém počasí. Ale pozor, aby vaše oblečení bylo 100% voděodolné, je nutné, aby vaše bunda měla také správnou prodyšnost.

Hodnota prodyšnosti outdoorového oblečení prozrazuje, jak dobře oblečení dokáže odvádět tělesnou vlhkost na povrch. Prodyšnost obvykle zajišťuje membrána, která však začne fungovat, jen když se člověk dostatečně zahřeje fyzickou aktivitou. Pro rybáře, který u vody tolik pohybu nemá, by měla být prodyšnost na 30 až 40 % voděodpudivosti. Což je přesně poměr, který bunda SKRYT Camou APG má. Její prodyšnost je 5000 mm.

Co znamená označení NOISLESS u bundy a kalhot SKRYT Camou APG?
Firma Baleno tímto názvem označuje oblečení, které nešustí a nevydává tak při vašem pohybu žádný zvuk. Díky tomuto druhu úpravy látky se můžete bez povšimnutí přiblížit i na pár metrů ke zvěři nebo k místům, kde jsou ryby, aniž by vás zaregistrovaly. To je podle mne další výhoda, kterou oblečení SKRYT Camou APG svému majiteli poskytuje.

4

Ostrý test:

No a když jsem vám teď tak pěkně a podrobně tuto soupravu popsal, obleču si ji na sebe a jdu na 25 minut do sprchy, podrobit soupravu opravdu ostrému testu kvality. Pokud zůstanu pod bundou a kalhotami suchý, je jasné, že vše, co jsem tady napsal, je skutečnost, a že komplet SKRYT Camou APG je dalším skvělým výrobkem z dílen firmy BALENO.

S pozdravem Petrův zdar
Slávek Freecarp

BalenoSET lovecká bunda + kalhoty SKRYT Camou APG jsou k dostání na www.czbaleno.cz, kde naleznete i další podrobné informace o této soupravě.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: