Úvod Recenze a testy Recenze: Sprchový test oblečení pro rybáře od Baleno

Recenze: Sprchový test oblečení pro rybáře od Baleno

2 140
0

Když jsem před nedávnem dostal od českého zastoupení belgické firmy Baleno soupravu na otestování (bunda Talin a kalhoty Lammi), podrobil jsem ho ostré zkoušce v terénu. Ne že by to bylo málo, ale pro některé naše čtenáře tento test možná vyzněl jako reklama, a tak jsem se rozhodl pro test číslo dvě – a to přímo doma v koupelně pod sprchou.

Sprchová simulace deště
Sprchová simulace deště

Postup testu

Test spočíval v tom, že jsem si na sebe kromě soupravy složené z bundy Talin a kalhot Lammi, které měly projít tou nejtěžší zkouškou pod tekoucí vodou, vzal ještě soupravu termoprádla téže značky. To proto, aby až po dvaceti minutách nepřežitého sprchování vodou o teplotě cca 37 stupňů vylezu ze sprchy, bylo vidět, jestli jsem zůstal v suchu.

Do vnějších kapes bundy jsem před vstupem do sprchy zapnul ještě krabičku cigaret, zapalovač a mobilní telefon. Mobilní telefon jsem nechal zapnutý. To se sice vůbec nelíbilo mé přítelkyni Katce, která během celého crazy testu pořizovala fotodokumentaci, ale sebevědomě jsem ji přesvědčil, že test je test a pokud by nevyšel a telefon by se během něho poškodil, dal bych ho k úhradě firmě Baleno. Pokud firma tvrdí, že vyrábí nepromokavé oblečení, musí za své tvrzení převzít zodpovědnost. A tak dost řečí a jdeme na to…

Vstupuji pod sprchu
Vstupuji pod sprchu

Akce

Oblečen ve všem, co jsem v předešlých řádcích popisoval, lezu do sprchového koutu a Kačka pořizuje první fotografie. Zavírám za sebou dveře a pouštím na sebe teplý proud vody. Voda na termostatické baterii je nastavena na již zmiňovaných třicet sedm stupňů. První pocity vám popíši asi takto: ne že by člověk nevěřil tomu, co už venku testoval, ale určité obavy v něm zůstávají. Přeci jenom je rozdíl v tom, když na vás prší a když na vás teče mohutný proud vody ze sprchové hlavice.

Sprchuji i nohy
Sprchuji i nohy

Na celou akci jsme si stanovili čas dvacet minut, během nichž se ve sprše neustále otáčím a pohybuji, jako bych byl venku u vody a zavážel lodí nástrahy na lovná místa. Pak si sedám na připravenou židličku, jako bych seděl u vody a čekal na záběr. Během testu jednou dělám chybu a to když v jednom okamžiku zvednu hlavu směrem ke sprchové hlavici a do míst kolem obličeje, kde jsem si dostatečně neutáhl kapuci, se tak dostane trochu vody, která mi ihned začne stékat po hrudi.

Leje a leje...
Leje a leje…

To je jediná chvíle, kdy se na mé tělo během sprchování dostává voda, což je i vidět na fotodokumentaci celé akce. Když po dvaceti minutách sprchování vystupuji ze sprchového koutu a podrobujeme zkoumání všechny kusy oděvu, které jsem měl na sobě, je hrudník jediným místem, které je trochu mokré – ale pozor, mojí chybou.

Po 20-ti minutách
Po 20-ti minutách

Kompletní fotogalerie

Hodnocení

Konstatuji, že tenhle set oblečení vydržel neuvěřitelné. Zbytek mého těla – hlava, ramena, nohy, ruce a záda, zůstávají i po intenzivním sprchování naprosto v suchu. A jak dopadl mobil a cigarety? Mobil přežil bez úhony. Po testu jsem ho zcela suchý a funkční vyndal z kapsy a cigarety budu v pohodě kouřit ještě zítra, zapálené mým oblíbeným zapalovačem.

25

Musím s uznáním přiznat, že tato souprava může s naprostým klidem nést označení nepromokavé oblečení pro každého rybáře do jakéhokoliv počasí. Za mně dostává prostě to nejvyšší ohodnocení.

S pozdravem
Slávek a Ariadna FreeCarp

BalenoBunda TALIN a kalhoty LAMMI jsou k dostání na www.czbaleno.cz, kde naleznete i další podrobné informace o této soupravě.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: