Úvod Recenze a testy Recenze: Stojan Starbaits Chaos

Recenze: Stojan Starbaits Chaos

5 349
1

V nepřehledném moři stojanů, které náš trh nabízí, je problém vybrat kvalitní a spolehlivou podporu pro vaše pruty. V současné době se na nás valí nekvalitní čínská produkce a taky čím dál modernější anglický styl. S ním je spojeno spoustu nepraktických a v našich podmínkách téměř nepoužitelných nesmyslů, ale to už je na každém z nás, zda volí věc praktickou nebo designovou.

Minimální postavení

Stojan Starbaits Chaos

Zaujala nás novinka firmy Starbaits, stojan CHAOS. Podrobili jsme ho testování během podzimní sezóny a rádi se zde podělíme o naše postřehy. Vyrábí se ve verzích pro 3 i 4 pruty a také ve dvou barevných kombinacích. Klasická černá a pro nás zajímavější verze v kamufláži. My si vybrali právě tuto verzi pro 4 pruty, kdy volíme raději jeden stojan na stanovišti, kvůli lepší manipulaci a vyvážce.

Stojan je stabilní při minimálním...
Stojan je stabilní při minimálním…

...i maximálním vysunutí.
…i maximálním vysunutí.

Samotný stojan je koncipovaný jako stavebnice, kdy máte v základním balení hned 4 hrazdy a můžete vytvořit jak tripod, tak rodpod.

Tripod
Tripod

Rodpod
Rodpod

Celý stojan je vyroben z hliníkového materiálu s pogumovaným povrchem. Spojovací díly jsou robustní z kompozitu. Vysouvání nožek funguje tak, že povolíte plastovou matici, a nožka vyjede, pootočením zase zaaretujete požadovanou délku. Samotná trojnožka má zdvojené přední nohy. Celkové provedení je velmi robustní. Díky pevné středové matici regulujete náklon a spodním šroubem, který působí na vložku a kuželovitý čep, regulujete otáčení, popřípadě vytažení rodpodu z trojnožky.

34

6

Závěrem bych uvedl, že nás stojan mile překvapil zpracováním a svou variabilitou, kdy je možné ho použít jak na rovině formou rodpodu, tak na členitém terénu, kdy můžete využít maximálního vysunutí tripodu. Cena je stanovena od 3.900,- Kč u verze pro 3 pruty až po 4.900,- Kč za kamufláž na 4 pruty.

Stojan Starbaits Chaos recenze

Stojan doporučujeme a určitě vyplní mezeru na trhu mezi již legendárním euro-podem od JRC a stojany vyšších cenových skupin, jako je třeba Skypod.

Takže další tip, jak si kaprařinu užít a ne se udřít.

Technické parametry

Délka: 88 až 142 cm, Výška: 44 až 72 cm
Délka při složení: 88 cm, Hmotnost: 4,7 kg
Šířka přední hrazdy: 50 cm, Šířka zadní hrazdy: 46 cm, Počet noh: 4

Plusy a mínusy

+ Kvalitní provedení – Velmi laciný obal
+ Variabilita pro použití tripodu i rodpodu – Absence vymezovacích matic na předních hrazdách
+ Dostatek prostoru na hrazdách
+ Velmi stabilní konstrukce
+ Masivní středová hlava
+ Navíc dvě hrazdy v balení

Team Starbaits Extreme Carping

logo

Komerční sdělení

1 KOMENTÁŘ

Chcete-li, můžete přidat komentář: