Úvod Recenze a testy Recenze: Uzavíratelný deštník Capture Master 2 Full Cover 2,5 m

Recenze: Uzavíratelný deštník Capture Master 2 Full Cover 2,5 m

4 716
4

Pelhřimovská prodejna U Kapříka nám do redakce zaslala novinku na českém trhu, která pochází od belgické firmy JAF International. Tou je deštník čtvercového tvaru o průměru 2,5 m, který je nepromokavý a zcela uzavíratelný. Výrobek je tedy možné používat jako samostatný deštník, deštník s bočnicemi nebo zcela uzavřený deštník. My jsme ho vzali k vodě, abychom vám mohli sdělit naše dojmy a poznatky z jeho používání.

Přepravní obal
Přepravní obal
Obsah přepravního obalu
Obsah přepravního obalu

Capture Master 2 Full Cover dostanete v praktickém přepravním obalu (váha 3,7 kg), ve kterém se nachází úplně vše. V něm najdete nejen samotný deštník ve složeném stavu, ale i přední panel (vchod), bočnice a samozřejmě nechybí ani ocelové kotvící kolíky.

Kotvící kolíky
Kotvící kolíky
Logo na deštníku
Logo na deštníku

Deštník je vybaven zesílenou středovou tyčí s nastavitelným kloubem, takže ho je možné snadno polohovat dle potřeby a aktuálních podmínek. Na plášť byl použit lehký, ale nepromokavý a pogumovaný nylon. Garantovaný vodní sloupec je dle údajů od výrobce 3.000 mm. Zaměříte-li se blíže na okraje deštníku, nemůžete si nevšimnout zesílených okrajů, které zajišťují jeho ochranu proti poškození. To je určitě užitečná a potřebná věc, kterou hodnotíme kladně.

Středová tyč
Středová tyč s kolíčkem pro regulaci výšky
Samotný čtvercový deštník
Samotný deštník
Kloub pro nastavení sklonu
Kloub pro nastavení sklonu
Můžete nastavit dle potřeby...
Můžete nastavit dle potřeby…

Pozitivně hodnotíme také kotevní oka, která jsou umístěna na všech čtyřech stranách deštníku. Díky nim můžete značně zlepšit celkovou stabilitu deštníku. Panuje-li vlídné počasí, není toto potřeba, přijdou-li ale nepříznivé podmínky (zejména silnější vítr), rozhodně se vyplatí pomocí provázků deštník vypnout.

Ochranný přehyb na okraji deštníku
Ochranný přehyb na okraji deštníku
Na deštníku jsou 4 kotevní oka
Na deštníku jsou 4 kotevní oka

Přední panel a bočnice připojíte k deštníku velice snadno pomocí zipů. Není na tom nic složitého, ale doporučujeme se před samotným stavěním nejprve dobře podívat, jak vše patří, abyste měli vše správně. Nejprve si najděte nějaký vhodný a hlavně co nejvíce rovný prostor, zde zapíchněte spodní středovou tyč a na ní nasaďte deštník a zajistěte v požadované výšce. A nyní už pomocí zipů stačí přidat přední panel a bočnice.

Vchod připnete pomocí suchého zipu
Vchod připnete pomocí suchého zipu
Detail na spojení bočnic a vchodu
Detail na spojení bočnic a vchodu

Přední panel se připíná z vrchní části pouze pomocí suchého zipu, po stranách má potom klasické zipy, aby k němu bylo možné připojit bočnice a deštník celý uzavřít. Vchod se skládá ze dvou výměnných panelů, jeden má velký průhled ze slídy, druhý je zakrytý zcela. Můžete si tak vybrat, co použijete. Samozřejmě je možné celý vchod úplně odebrat, případně ho snadno srolovat a upnout přezkami ve vrchní vchodové části. Potom to funguje a vypadá stejně jako u většiny standardních bivaků, u kterých můžete vchod narolovat nahoru a přichytit.

67

98

Deštník jsme stavěli za mírného větru, přesto jsme neměli žádný problém. Jen je opravdu potřeba najít si u vody na břehu vhodný rovný prostor, neboť průměr 2,5 m zabere docela dost místa. Tam, kde jsou nerovnosti v terénu, budete mít pochopitelně problémy s instalací bočnic, ale to je známý nedostatek všech rybářských deštníků podobného typu.

16

Capture Master 2 Full Cover si nás získal zejména díky svému kvalitnímu provedení, a to i v detailech. Jsou to především zesílené okraje deštníku, dobře zpracované spoje všech částí a pevné zipy. Povedeně je zpracovaná i špička deštníku, na které je umístěná zábrana proti protečení. Je zkrátka vidět, že se myslelo i na detaily. Standardem u podobných deštníků jiných značek nejsou ani ony už jednou zmiňované kotevní oka, která jsou umístěna na všech čtyřech stranách deštníku. V nepříznivých povětrnostních podmínkách to určitě pomůže k větší stabilitě. Ovšem samozřejmě, pokud přijde skutečně pořádný vítr, nebudete mít s bočnicemi sebemenší šanci a nejlépe uděláte, když sklopíte i samotný deštník. Na tyto případy je ale určitě vhodnější pořádný bivak a žádný deštník ho v tomto ohledu nemůže nahradit. S tím je třeba vždy počítat.

15

Na úplný závěr bychom rádi vyzdvihli čtvercový tvar deštníku, který je velmi praktický a v praxi výhodný. Při testování jsme totiž zjistili, že se pod něj docela bez problému vejde i rozložené kaprařské lehátko. To by bylo v případě kruhového tvaru deštníku určitě mnohem problematičtější, ne-li nemožné. Capture Master 2 Full Cover tak můžete využít i na krátkodobé vycházky k vodě, kdy třeba chcete přespat jednu noc u vody. Pokud zrovna nepřijde silný vítr, nebude vám nic scházet.

13

14

Hledáte-li rychle postavitelný přístřešek deštníkového typu, navíc s mnoha možnostmi použití a nastavení, potom se na tento výrobek určitě podívejte a zvažte jeho nákup.

Plusy a mínusy

+ Nenásilný design – Ve velkém větru nevydrží ukotvení bočnic
+ Kvalitní zpracování i v detailech  
+ Mnoho možností použití a nastavení  
+ Čtvercový tvar deštníku – vejde se i lehátko  
+ Praktický přepravní obal (vše v jednom)  
+ Dobrý poměr kvality a ceny

Technické parametry

Název: Uzavíratelný Deštník Capture Master 2 Full Cover
Výrobce: JAF International
Rozměry:
2,5 m
Váha: 3,7 kg
Další informace: Součástí deštníku jsou ocelové kotvící kolíky a přepravní obal

U KapříkaUzavíratelný deštník Capture Master 2 Full Cover 2,5 m je možné zakoupit v kamenné prodejně U kapříka, OD Vysočina, Solní 1924, 39301, Pelhřimov, na www.ukaprika.cz nebo na e-mailu: obchod@ukaprika.cz a dále u Vašeho prodejce rybářských potřeb.

Zobrazit produkt v e-shopu

Filip Číhal

Komerční sdělení

4 KOMENTÁŘŮ

 1. Vážený pane,
  moc, moc děkuji za recenzi pomohla mi ve výběru! Jen mi v tom chyběl popis způsobu ukotvení do země. Prosím, napíšete?
  JH

 2. Dobrý den, je tam normálně dutá špičatá tyč na zapíchnutí, tak jako je tomu u všech jiných deštníků. Na fotce je vidět takový kovový držák, ten je ale můj vlastní, používám to kvůli lepší stabilitě a na zapíchnutí v tvrdém terénu.

 3. Ahoj, rád bych se Vás zeptal jak s odstupem času (skoro 2 roky) hodnotíte tento deštník? Měl jsem vybraný: Giants Fishing Deštník Umbrella Full Cover 2,5m ale myslím že tento by mohl být lepší.

  Díky moc Jirka

 4. Jirka: Ahoj,no,abych řekl pravdu, deštník jsem si nechal a opravdu ho používal až do teď. Je v pohodě, používám ho jen bez bočnic na menší deště při krátkodobém chytání. Pokud ale začne více pršet, tak už mi občas přes švy na některých místech prokapává. Ale není to nic hrozného, stejně mám na sobě obvykle nepromokavé oblečení. Bude to takhle asi podobné i u jiných deštníků, že časem začne někde kapat. U mého předchozího tomu bylo také tak.

  Každopádně, příští deštník si pořídím z PVC materiálu, ty jsou odolnější a vydrží podle mě delší dobu.

Chcete-li, můžete přidat komentář: