Úvod Recenze a testy Recenze: Užiteční pomocníci od CARP LINQ

Recenze: Užiteční pomocníci od CARP LINQ

1 763
0

Správný kaprař si váže návazce a sestavuje montáže výhradně svépomocí, jelikož jedině tak má maximální kontrolu nad veškerým sestavením a také si může vše jednoduše přizpůsobit dle aktuálních podmínek. Kromě toho to často vyjde i levněji, než když si člověk vše pořizuje již ve zhotovené podobě. A chce-li člověk přivést své montáže téměř k dokonalosti, určitě mu přijdou vhod pomůcky, které jsou vymyšleny speciálně pro potřeby kaprařů. Tento článek je věnován přesně těmto nástrojům, které přestože někomu mohou přijít při prvním pohledu nepotřebné, v praxi rozhodně oceníte a budete si pochvalovat jejich praktičnost.

Užiteční pomocníci od Carp Linq
Užiteční pomocníci od Carp Linq

Diamantový brousek

Háčky se mohou otupit velmi snadno, stačí se někde na dně zachytit o nějakou vázku nebo špičkou přejet přes štěrk např. při stahování montáže a háček ztratí správou ostrost. Precizně ostrý a „lepkavý“ háček je přitom jedním z nejdůležitějších faktorů, zda se ryba píchne a my se dočkáme kýženého záběru. Chytří kapraři kontrolují ostrost háčku při každém vytažení montáže z vody, a to ať už po vytažené rybě, či před novým náhozem. Potom má rybář dvě možnosti, buď háček vymění za nový, což může přijít i docela draho, a nebo se jeho ostrost pokusí zlepšit pomocí nějakého brousku. Carp Linq Hook Sharpener je vyvinut právě pro tento účel. Pomocí tohoto 11 cm dlouhého diamantového brousku doostříte háček podle svých představ a výrazně si zvýšíte šanci na záběr. Není nic horšího, než chytat na tupé háčky!

Diamantový brousek
Diamantový brousek
3
Háček doostříte a můžete spokojeně chytat dál…

Nůžky se zoubkovaným ostřím

Na první pohled vypadají jako obyčejné nůžky, když se na ně však podíváte zblízka, zjistíte, že byly chytře navrženy pro potřeby kaprařů. Mají totiž mírně zoubkované ostří a tím se liší od běžných nůžek. Kdo někdy stříhal jemnou pletenou šňůrku, jistě zná ten nepříjemný pocit, když se šňůrka roztřepí. A právě proto jsou nůžky od Carp Linq takto speciálně konstruované, aby umožňovaly snadné protiskluzové řezání a k tomuto nežádoucímu jevu nedocházelo. Díky středovému šroubu si můžete navíc nastavit těsnost a na plastovém držáku nechybí ani malý diamantový brousek, kterým si můžete doostřit háček. Nůžky mají velmi ostré nerezové čepele, takže se nemusíte bát koroze. Praktické je také to, že nejsou nijak moc velké, a tak se vejdou do většiny krabic na rybářské náčiní.

5
Tyhle nůžky jsou praktickým pomocníkem každého kapraře

4

Řezací kleště

Kleště mají stejně jako nůžky zoubkované čepele, ovšem vyvinete s nimi daleko větší sílu a můžete stříhat i daleko tužší materiály. Opět se výborně hodí pro stříhání pletené šňůrky nebo ke stahování potahů na pletenkách, zaštipování hadiček, trubiček apod… Braid Cutter by měly zůstat precizně ostré po velmi dlouhou dobu. Nadstandardní věcí je také to, že jsou kleště dodávány i s náhradní pružinkou, což se hodí v případě ztráty, neboť můžete jednoduše vyměnit.

Braid Cutter od Carp Linq
Braid Cutter od Carp Linq

Braid Cutter od Carp Linq

3-in-1 Riggin Tool

Tento inovativní nástroj od Carp Linq je skvělým pomocníkem pro tvorbu vašich návazců. Dostanete nejenom ergonomický utahovák uzlů, ale také boční řezačku, kterou oceníte při rychlém vázání v terénu. Dobrou vlastností tohoto nástroje je i to, že je ho možné velice snadno demontovat a uložit někam do kufříku či brašny, kde nebude zavázet. V případě potřeby ho máte zase v okamžiku složený a připravený k práci. V balení najdete i náhradní řezačku. Vskutku praktické!

3-in-1 Riggin Tool
3-in-1 Riggin Tool – Rozšířený utahovák uzlů o učitečné věcičky
8
3-in-1 Riggin Tool ve složeném stavu

Příště se podíváme zase na něco dalšího!

Fiord s.r.o.Veškeré pomůcky z recenze můžete zakoupit u firmy Fiord s.r.o. – www.awa-shima.cz.

Filip Číhal

Tato recenze byla publikována také v časopisu KaproMánie

Kaprománie

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: