Úvod Recenze a testy Recenze: ZICO lehátko TRC ALU + taška

Recenze: ZICO lehátko TRC ALU + taška

1 446
0

Novinka, která přináší tři zásadní inovace do našich řad lehátek a křesel. A to inovace zcela zásadní a praktické. Každý rybář trávící u vody delší časový úsek ocení nejen daný komfort, navazující na dlouhodobě úspěšnou řadu SUPERB, ale zejména zámky pro zajištění výsuvných nožiček, kdy již nemusíte hledat při rozkládání a skládání “pojistný klip”, ale jednoduše si konstrukce lehátka sedne do napevno přidělaného plastového zajištění.

24

23

ZICO lehátko TRC ALU

Pro mě je ovšem daleko zásadnější řešení zajištění aretačních kloubů rychloupínákem, místo matky, kterou jsem často ztrácel a nacházel v tašce. Zajištění pomocí upínáku je pevné a maximálně jednoduché, zajišťuje náklon hlavové části lehátka dle vašeho vlastního uvážení a to naprosto stoprocentně. Upínáky jsou na obou stranách lehátka. Jiné a lepší je i zajištění výsuvných nožiček, jednodušším mechanismem na ovládání a hlavně s pomocnými zoubky na vnitřní straně ovládacího klipu. Zajištění je pevné, rychle manipulovatelné a vybavené dorazem maximálního vysunutí.

ZICO lehátko TRC ALU

Robustní a přitom ultralehká vyztužená hliníková konstrukce lehátka je předurčená pro střední zatížení. Toto ocení zejména rybáři, kteří za svými úlovky musí absolvovat daleký přesun s výbavou na zádech, po pravdě jsem si i já významně oddychl, neb nerez byl nerez, ale na vzdálenosti půl kilometru dostal můj starý “chrbát” pěkně zabrat. Při prvních vycházkách jsem si myslel, že vzlétnu, neb lehátko a sedátko jsem vůbec necítil. Samozřejmě opět bych vyzdvihl transportní tašky z bytelného materiálu a stejně odolnými popruhy. Musím přiznat, že při přesunu jsem do tašek nacpal ještě fleecovou přehoz, deku a polštářek. Taška unese víc než jen lehátko.

3

15

Tradičně bohatému vypolstrování v zádových partiích skýtá lehátko ZICO TRC maximální pohodlí při dlohodobém pobytu u vody, ale není přehnané do té míry, že u silně polstrovaných lehátek se dříve matrace „unavila a vytahala“.

16

11

Podhlavní část je pohodlná a příjemná pod hlavu a je vyrobena u lehátka Alu z mikroflízu. Při své začínající “stařecké demenci” jsem i několikráte zapomněl polštářek, což mi nakonec ani snad nevadilo. Nožní část je naopak vybavena omyvatelným pogumovaným materiálem. Pokud spočinete na lehátku v botách, nečistoty snadno odstraníte a hlavně, pokud ve vedrech běhám na lehátko jen tak bez bot, omyvatelný konec lehátka je více než vhodný a velice praktický.

17

8

Tradičně pevné a dostatečně pružné jsou i použitá gumová lana zajišťující povlak lehátka na konstrukci, ty si dopínám sám vždy po sezóně, pokud jeví známky opotřebení, ale u SUPERBu jsem je za 5 let přitahoval pouze 2x.

Mimochodem, lehátko Superb je také stále v prodeji.

14

Pomocníkem k nezaplacení a takovým malým překvapením je kapsička na doklady, držák na nápoje nebo pouzdro na mobilní telefon navyšují mnohonásobně komfort tohoto lehátka. Jsem stálým “hledačem” klíčů od auta a mobilního telefonu, tedy již jsem se naučil si připevnit “taštičku” na boční stranu lehátka a mám celkový přehled o cennostech :).

12

Mě ovšem zaujalo i barevné provedení TRICOLOR, které je velmi vkusné a pro “přírodomilce” oku lahodící. Nové změny lehátku prospěly a zákazníci je určitě ocení, cena naprosto koresponduje s kvalitou!

19

Technické parametry lehátka:
Rozměry: šířka: 80cm, délka 200cm, maximální výška sedací části: 45cm
Přepravní rozměry celkem: 90 x 90 cm, 8,5 kg
Nosnost: 140kg

Pavel Bobrman Vohralík

ZicoZICO lehátko TRC ALU + taška je k dostání na www.zico.cz, kde naleznete i další podrobné informace.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: