Úvod Recenze a testy Tyčová bójka – p. ČAPEK, JIRKOV

Tyčová bójka – p. ČAPEK, JIRKOV

8 051
0

Jelikož jsem známým “topitelem” tyčových bójek, není divu, že jsem jich vyzkoušel už několik. Ty první pocházely od firmy Sportcarp, ale obě jsem bohužel utopil. Potom jsem spolu s kolegy podnikl několik pokusů o domácí výrobu, ovšem poslední z několika modelů jsem utopil před několika týdny na závodech v lovu kaprů ve slovenských Komjaticích. A tak jedinou tyčovou bójkou, o které můžu psát test, neboť jsem ji jako jedinou dosud neutopil, je výrobek pocházející od pana Čapka z Jirkova.

Možná to není náhoda, že mi jako jediná zůstala bez pohromy. Spoje velmi dobře drží, takže často spíš mívám problém je rozpojit, než že by mně vypadávaly. K bójce se dodává i speciální návod na její sestavení. Podle něj byste měli nejdříve díly lehce zasunout do sebe, poté uchopit dolní díl těsně u spoje a začít s ním opisovat kruh o průměru 5 – 15mm, zatímco horní díl tlačit směrem dovnitř spoje, a to až po rysku, která je na každém díle vyznačena nesmazatelnou fixou. Nejdřív jsem na to koukal jako jojo, ale postupně jsem na to přišel a opravdu to tak šlo. Ale, mám-li být upřímný, u vody se s tím většinou takhle netrápím (to je zřejmě ten hlavní důvod, proč už jsem utopil tolik tyčovek), neboť tyto spoje drží dobře i při standardním nasunutí, přičemž k rysce se většinou ani nepřiblížím.

bojka

Bójka se skládá ze šesti metrových částí, jednoho půlmetrového a vrchní elektronické části. Ta je 0,3m metru dlouhá, na jednom konci má zalitou (pravděpodobně silikon. tmelem) červeně svítící diodu, na druhém je gumový špunt, po jehož odstranění vyjede zásobník na baterie (2x AAA). Udávaná životnost baterií je 14 dní, což nemohu objektivně posoudit, neboť bójku jsem měl rozsvícenou vždy max. 1-2 dny, navíc jsem pak často baterie využíval i na něco jiného. Světýlko (svítí trvale, nebliká) je při nových bateriích dobře vidět i z velké dálky.Jeho svítivost a tedy i vzdálenost, na kterou je vidět, s postupným vybíjením baterie klesá.

bojka

Spodní díl bójky má na konci výlisek s otvorem uprostřed. K němu přivazuji závaží, většinou nějaký kámen, který najdu na břehu. V nouzi i olůvka. Bójka se sklápí bez problémů. Vlasec po ní klouže spolehlivě, nemusíte mít obavu, že by se zasekl, když přes ní kapr přejede. S bójkou jsem měl zatím jedinou nehodu, když se mi (mojí vinou) při transportu ohnula dioda a přitom odloupla část tmelu. Jinak je OK, doufám, že jí ještě nějaký čas udržím nad hladinou…

bojka

Technické parametry

sada obsahuje : 6x 1m díl, 1x 0,5m díl, 1x 0,3m se světelnou diodou
současná MOC 400Kč
další informace : tel. 602946090

Doporučení: www.mikbaits.cz

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: