Úvod Recenze a testy Uživatelský test: Člun ZICO CAMO Line 230 a 270

Uživatelský test: Člun ZICO CAMO Line 230 a 270

2 637
0

Test člunů CAMO line ZICO považuji za kompletní až po roční zkušenosti. Člun byl odzkoušen na pískovnách, rybnících, říčkách i řekách včetně veletoku PO a italského jezera Pusiano. Test byl zaměřen nejen na zavážení a jízdu, ale i na použití jako přepravního prostředku rybářského materiálu.

Člun ZICO-CL230

Úvodem lze říci, že dominantou je obrovská stabilita i v těch nejtěžších podmínkách. Na jezeře bylo na člun naloženo 750! kg nákladu a vše bezpečně dovlečeno za tažnou lodí na lovné místo.

Člun ZICO-CL230Člun ZICO-CL230

45

Naprosto bezproblémový je pohyb na člunu při zdolávání ryby. To samé platí i u přesouvání se podle pohybující se ryby v jedné i dvou osobách, předklonění při podebírání, za klidné hladiny i ve vlnách.

67

89

Dlouhodobý pobyt na pískovně nezanechal na člunu známky většího oděru, a to ani při najíždění ke břehu. Po roce permanentního užívání není jediná závada či větší rýhy. Výborně drží směr jízdy díky nafukovacímu kýlu. Člun byl testován v teplotách -7 až 42°C.

Doporučení: Ve vyšších teplotách nafukovat na 80%, při uskladnění na zimu odfouknout na 70%.

1012

Na člun jsem si v dílně udělal konstrukci a co nejméně jej skládal a znovu nafukoval. Člun tak po roce užívání vykazoval 100% stav. Převážel jsem ho na hagusech na střeše vozu dnem vzhůru, stažený 2x fixačním pásem, manipulace je možná i v jedné osobě (při převozu sundat sedátko).

ZICO-CL230

Ošetření člunu je velmi jednoduché. Stačí postavit na zadní opěrky do svislé polohy, odfouknout kýl, odstranit zátku a otvorem na kýl důkladně vystříkat tlakem vody nečistoty.

Pavel “Bobrman” Vohralík

ZicoČluny ZICO CAMO Line 230 a 270 jsou k dostání na www.zico.cz, kde naleznete i další podrobné informace.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: