Úvod Kaprařská videa Video: Kapři přes 20 kg z ČR, aneb na rybách s šéfredaktorem...

Video: Kapři přes 20 kg z ČR, aneb na rybách s šéfredaktorem magazínu Lovkapra.com

566
0

Tak schválně, kolik kaprů přes 20 kg jste už v životě viděli na vlastní oči? Já ještě nedávno ani jednoho! Změnil to až šéfredaktor magazínu Lovkapra.com Radek Švec, se kterým jsem natáčel nový díl pořadu Rybománie na rybách. Jak je o něm známo (a jak jsme se dozvěděli z podcastu, jehož byl hostem), věnuje se primárně lovu velkých kaprů a to nejen u nás v Čechách, ale především v zahraničí, kde se mu dokonce podařilo ulovit kapra o neskutečné váze, která přesáhla 40 kg!

Natáčení probíhalo na jedné soukromé vodě v jižních Čechách, kde tou dobu Radek bivakoval necelý týden, a zbývalo mu pár dní do konce jeho výpravy. Tady bych chtěl hned na úvod zmínit jednu věc. Byť nejsem kaprař a na soukromých vodách jsem nikdy nechytal, tak člověk občas zaslechl takové ty řeči typu: ,,na soukormých vodách chytají ti, co chytat neumí” nebo ,,na soukromáku chytí rybu každej” a podobně. Hned po našem příjezdu na místo a poté, co nás Radek odvedl na svoje stanoviště, jsem pochopil jeden z důvodů, proč rybáři na soukromé vody jezdí. Už po chvilce chůze k jeho prutům a bivaku si člověk všiml, že kolem vody nevidí žádné odpadky, že na vodě neslyší puštěné rádio na druhém břehu a že se kolem vody nemačká hlava na hlavě.jezero jaroslav

Největší rozdíl jsem ale poznal na Ráďově fleku. Hned po příchodu na něj (berte prosím v potaz, že jsem na soukromáku nikdy nebyl) jsem si připadal spíše jak na něčí zahradě u vody, než jako na břehu rybníka určeného pro sportovní rybolov. Dvě soukromá mola, zpevněné svahy, odpadkové koše, pramička, stůl s lavicemi a mnoho dalšího, co člověk na ,,svazovce” nezažije. Pokud si zkrátka člověk chce užít soukromí a nechce řešit, že se pár metrů od něj usadí partička, která spíše než na ryby vyrazila na pivo, pak naprosto chápu, že dá přednost soukromému revíru.boilie mixNo a teď k těm rybám. Natáčení probíhalo během letního horkého dne a my neudělali ani záběr. Tolik asi k tomu, že na soukromáku chytáte ryby hlava nehlava :-). Nicméně nebojte se, nelhal jsem vám a fotky nejsou fotomontáž. Měli jsme štěstí v neštěstí, tedy spíše Radek, protože nad ránem v den našeho plánovaného příjezdu se mu dvakrát rozezněl příposlech a byly z toho dvě ryby přes dvacet kilo, které do našeho příjezdu podržel, aby nám je mohl ukázat, a my je zase mohli ukázat vám. Jak mi bylo řečeno, na tomto revíru si ryb opravdu váží, protože podržení ryby ve speciální ,,vaně” umístěné ve vodě je tady dokonce povinnost. Ryba si odpočine po souboji a nabere tady sílu na to, aby bezpečně odplavala.
lovkapra
lysecJá jsem se tedy rozhodl alespoň využít čas k čekání na záběr k tomu, abych z Radka dostal nějaké to jeho know-how. Mluvili jsme tak o montážích, nástrahách a také návnadách. Radek mi popsal, jakou na takovéto vodě volí strategii, na jaké chytá vybavení, a povídali jsme si také o tom, jaké výpravy ho letos ještě čekají.navazec lov kapru

Nakonec se v podvečer nachýlil čas k našemu odjezdu, a i když se mi na místě moc líbilo, museli jsme Radka nechat, aby svoji výpravu dobojoval sám. Samozřejmě jsem si byl vědom toho, že nejlepší čas na velkého kapra by byla noc, ale bohužel mě povinnosti nutily odebrat se k domovu. Věřím, že i tak se vám video bude.

David Rak

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: