Úvod Recenze a testy Videorecenze: Deeper Smart Fishfinder

Videorecenze: Deeper Smart Fishfinder

14 834
9

Od rybářských potřeb U Čvachty jsme obdrželi velice zajímavý echolot, který je určen k použití s chytrými telefony a tablety. K fungování je třeba vlastnit zařízení s operačním systémem Android (verze 2.3 a vyšší), případně telefon nebo tablet od firmy Apple se systémem iOS (verze 5.0 a vyšší). Poté stačí bezplatně stáhnout a nainstalovat speciální aplikaci pro ovládání sonaru a můžete echolot zažít vesele používat. Spárování aplikace a sonaru probíhá pomocí technologie Bluetooth, můžete tak počítat až s padesátimetrovým dosahem.

Deeper, jak se sonar nazývá, umožňuje sondovat hloubku od 0,5 do 40 metrů, což by mělo minimálně na české poměry jistě stačit. Za zmínku stojí i schopnost echolotu měřit teplotu vody, a to díky vestavěnému čidlu. Pokud vás zajímá výdrž, tak ta se díky integrovanému Li-Pol akumulátoru pohybuje okolo šesti hodin. Nabíjení probíhá pomocí klasického micro USB konektoru.

Ovládání aplikace je velice jednoduché. Sonar po vhození do vody automaticky začne vysílat signál a poté jednoduše spárujete přes Bluetooth (tak jako v případě jakéhokoliv jiného zařízení). Jak aplikace vypadá, na to se můžete podívat ve videu, kde jsme se na ní podrobně podívali. Mezi velice praktickou a užitečnou funkci patří až 15 minutový záznam historie sondování, takže je možné se vrátit a podívat se zpětně, co se dělo pod vodou. Aplikace má ale i další více či méně užitečné funkce…

Velkou výhodou je to, že Deeper můžete strčit do kapsy (v balení je i neoprenový váček s poutkem) a vydat se na průzkum třeba jenom s mobilním telefonem. Ostatně, podívejte se na video a můžete si udělat vlastní představu o tomto zařízení:

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete video přepnout do vyšší kvality (až 1080p fullHD).

Technické specifikace:

Rozměr: 65 mm průměr
Hmotnost: 100 g
Konstrukce: ABS
Kompatibilita: iOS 5.0+ a Android 2.3+ zařízení
Připojení: Bezdrátové připojení Bluetooth
Rozsah zařízení Bluetooth®: až 50 m
Hloubka rozsah Max / Min: 40 m / 0,5 m
Teplota: Čidlo teploty vody
Jednotka teploty: Celsia / Fahrenheit
Provozní teplota: -20 °C až 70 °C
Baterie: Lithium Polymer 3,7 V dobíjecí
Napájecí adaptér: 110V / 240V, Micro USB

cvachtaDeeper Smart Fishfinder můžete zakoupit v e-shopu www.cvachta.cz, který nám jej poskytl k testu.

Komerční sdělení

9 KOMENTÁŘŮ

 1. Ahoj Filipe, který Echolot by sis vybral ty a proč? Tento, nebo Echolot Wireless Fish Finder FF718Li 2 in 1?

 2. Ahoj, vybral bych si tento pro smartphony. Neříkám, že ten Fish Finder FF718Li 2 in 1 je špatnej, ale tady u toho se mi líbí ta 15 minutová historie a přece jenom, můžeš použít i lepší display díky telefonu nebo tabletu. Pocitově bych i řekl, že tam bude i lepší sonda, ale jenom pocitově, určitě to nebudu tvrdit na 100%. To by se to muselo vzájemně nějak porovnat a vyzkoušet u vody zároveň. Každopádně, použitelné je určitě obojí ;).

  U tohoto modelu je asi tou největší nevýhodou dosah, který je limitován možnostmi Bluetooth. A taky musíš dávat pozor na telefon, aby jsi ho neutopil :).

 3. Ahoj!

  já Deepera už přes týden testuju a jsem ohromen! Na těch parametrech to plní úplně v pohodě, dosah často přesáhne 50 metrů, takže to v klidu. Už se mi podařilo vychytat místa a denně tahám rybky :) Je potřeba se samozřejmě naučit používat svůj telefon :)) nesmíte zakrývat to místo, kde vysílá a přijímá bluetooth, jinak se to rozpojí. Po pár hodinkách zkoušení ale bez problémů. Sorry, ale s kachničkou se to prostě nedá srovnat – ta je teď v koši.

  tak přeju hodně štěstí!

  Peter

 4. Ahoj koupil jsem ten Deeper, testoval jsem ho týden grafika super vše ok ale dosah 50m.jak píšou tak mně se to nepodařilo mám tel. sony xperia V a zkoušel jsem tablet samsung /nový/ spojení se podařilo navázat max. 20m. za jakéhokoliv počasí. Tak jsem ho vrátil

 5. Ahoj zaujímalo by ma od akej veľkosti ukazuje ryby.U kamoša V jazierku kde má krase cca25-30cm mi neukázal deeper ani jednu a bolo ich tam plno aj priamo pod sonarom skúšal som rôzne nastavenia ale rybu neukázal.???

 6. Hany: Ahoj, nemám to nějak extra ozkoušené, ale byla v tom jezírku dostatečná hloubka? Většinou je u podobných sonarů potřeba hloubka alespoň těch 70 cm, aby to dobře ukazovalo. U Deeperu se píše hloubka od 0,5 do 40 metrů, nemám s tímto sonarem ale nějaké dlouhodobé zkušenosti, tak to s těmi rybami nemám ozkoušené.

 7. Fit:Zdravím V tom jazierku má hĺbku vody od 1,20m do 1,60 tak že s hĺbkou to asi nebude…

 8. Hany: Tak to asi ne, díky za info, zajímavý zjištění. Někdy to možná zkusím taky, ještě ho doma pořád mám. Asi to bude ukazovat až větší ryby, obecně bych se spoléhal stejně spíše na ten průzkum dna a hledání vhodných míst než na ukazování ryb. Těžko říct, jak moc tomu lze věřit…

Chcete-li, můžete přidat komentář:

Odešlete prosím svůj komentář!
Zadejte prosím své jméno