Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

  • Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 781. až 800. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
  • #264208
    Robo39
    Účastník

      Do studené vody? Duben-květen

      #264209
      Luba
      Účastník

        Na jaro olej zazimovaný nebo activ. Ty jsou do studené vody

        #264220

        Čau,prosím vás mám recept na boilie,který jsem dělal loni i něco se na koule chytlo,ale zdá se mi že je ta koule celkem zabetonovaná.
        Můžete mě poradit jak ten recept mužů upravit,vytunit a nebo vylepšit .Rolovalo se to celkem dobře.

        200 loso.moucky
        100 krill moucky
        200 pšeničné klíčky
        200 extrudovaný kukuřičné mouky
        100 syrovátky
        100 kvasnic pivovarskych
        80 pšeničné krupice
        20 paliva paprika

        8 vajec
        10 ml rybí omáčka
        8 ml esence oliheň
        Eo černý pepř
        20 ml melasa
        20 ml losos olej

        Díky za odpove

        #264221
        Luba
        Účastník

          Bobes:
          Tenhle receptík už tu así byl, jak si vzpomínám a myslím že kolega V.S. Ti tenkrát zcela korektně radil, ne?
          Tak teda jak bych to viděl já, ale moc velký rozdíl to asi nebude, protože s V.S máme hodně podobné názory.

          Pro začátek bych zkusil v suché směsi nahradit kukuřičnou mouku která je dost nevýrazná nějakým ptačím zobem tak 150g a tím pádem bude asi potřeba dát trochu víc pšeničné krupice tak 100g. To by mělo koule trochu “nakypřit” a budou lépe pouštět. No a zbývajících 30g bych věnoval nějakému atraktoru nebo extraktu. (Robin Red, belachan, játrový nebo GLM extrakt a tak nějak podobně klidně i v kombinaci) Prostě nějaký smrádek pro zatraktivnění.

          No a tekuté složky bych zatím nechal tak aby byl patrný rozdíl oproti neupravené směsi. Chce to vyzkoušet

          #264222

          Dekuju za odpoved.
          Ano tenhle recept jsem tu dával loni ja a protoze me baví experimentovat ,tak bych ho chtel pro letošní sezónu jeste trosku upravit nebo i pozměnit.

          #264230
          mpb
          Účastník

            Nzdar Luba: chcel by som vyskusat vyrobit vlastný booster len neviem co dat za nosič čo povieš?

            #264231
            Luba
            Účastník

              mpb:
              Boostery jsou kombinací tekutých potrav, oleje a nějakých aditiv. Zpravidla se do nich ještě přidává nějaká esence. Záleží na tom zda je budeš používat do studené nebo teplé vody a podle toho se mění typ oleje nebo se třeba i kombinují a pak to lze použít pro oba typy vody (jaro i podzim). Ještě jsou i specielní zimní boostery kde se část olejů nahrazuje třeba lihem. Vlastně se to prostě naředí. Tady se ale občas stane že líh vytáhne z koulí vodu a boile ztvrdnou na kamen když je tam necháš dlouho.

              Výroba boosteru je docela složitá věc která by si možná zasloužila i svoje vlastní téma, protože se blíží složitosti výroby boilies co se týká složení i poměrů, ale i pokud v tom nebudeme hledat žádnou vědu nemůže se toho zas až tolik pokazit když se to na boilies naleje. Maximálně pár koulí vyhodíš když to nebude chytat.

              #264233
              mpb
              Účastník

                dík za info

                #264256
                mpb
                Účastník

                  Zdarec Luba:aky rozdiel v zmesi by mal byť medzi kŕmnym a chytacím boilies viem že chytačky sú pevnejsie ako krmne ale dava sa aj do krmnych aroma?

                  #264257
                  Luba
                  Účastník

                    mpb:
                    Už jsme to tu měli kolem půlky prosince. Zalistuj si zpátky.
                    Tekutých složek se dává jen méně včetně aromat.
                    Dá se i ubrat z dražších komponentů ve směsi např. extrakty.

                    #264272
                    Willda
                    Účastník

                      Ahoj, potřebuju poradit. Našel jsem si jednoduchý recept na výrobu boilies od M. Kučery.

                      Rybí moučka – 30%
                      Pš. krupice – 30%
                      Soj. mouka pln. – 25%
                      Pš. gluten – 5%
                      Ptačí zob – 10%

                      Tekutou část by tvořily vejce, lososový olej, tekutá játra a belachan kostka. Teď k otázce.. chci se zeptat jakou použít rybí moučku? Díval jsem se na nějaké LT a psali u nich jak jsou super že pozvolným sušením je zachována jejich přirozená chuť, ale přemýšlím jestli by nestačila nějaká obyčejnější k tomu třeba trochu masové, když to stejně přerazím slaným a smradlavým belachanem.
                      Klidně bych tam nacpal dražší kvalitnější moučky protože ta cena je pořád luxus, jde mi jen o to jestli to má cenu, belachan podle mě chuť mouček přebije. Díky za rady.

                      #264274
                      Luba
                      Účastník

                        Wilda: Na první pohled to vypadá celkem logicky že by stačila nějaká méně kvalitní moučka ale je pravda že belachan se mnohem lépe rozpouští takže se z koule vyplaví jako první a potom už to závisí na dobré moučce. Neodvážím se říct jak dlouho to bude trvat a jak často bys musel přehazovat aby tam ten belachan pořád byl cítit. Kučera to má dobře vymyšleno. Osobně bych měl spíš snahu dát tam ještě lepší moučku, např předtrávenou.

                        #264275

                        Nemyslím si že by se ten belachan nějak extra rychle vyplavoval, natož abych musel řešit jak často přehazovat. Podle mě když se nechá odležet těsto, propojí se krásně se všemi komponenty. Loni jsem ho dával do multimixu a myslím to smrdělo i po vytažení. Dnes budu dodělávat zbytek multimixu tak to vyzkouším jestli vyčichnou po nějaké době. A k těm moučkám asi udělám 2 varianty a zkusím ještě napsat mistrovi až se vrátí z Balatonu.

                        #264276
                        Luba
                        Účastník

                          O. K. Tak pak dej vědět co na to říká, ale myslím že bude také preferovat kvalitu. Ovšem na krmení bych klidně šel do levné.

                          #264286
                          ešd
                          Účastník

                            Možná je to blbá otázka a někde to tu je, ale chtěl bych se zeptat co to je vlastně směs 50/50? Je to nějaké jednotné složení, nebo je to různé? Koukal jsem na internet, ale každý píše něco jiného.

                            #264289
                            roxtidy
                            Účastník

                              Ahoj, operuji s dvěma variantami mixu, přičemž druhý vychází z prvního. Co vy na to? Bude to držet a pěkně rotovat?

                              1.varianta
                              200g krupice
                              200g sojovka
                              300g rybí moučka
                              80g Pšeničné klíčky
                              50g mleté konopí
                              150g náhrada mléka (telasan, milksan)
                              20g koření (sůl,česnek, chilli)

                              2.varianta
                              – Ubral sem sojovku (100g,nepojiva složka ) a trochu mléka (50g,pojíva slozka)
                              -Přidal sem rybí moučku, konopi (dohromady 100g,nepojive slozky) a zároveň i trochu klíčků a kvasnic (dohromady 50g,pojive složky)
                              200g krupice
                              100g sojovka
                              350g rybí moučka
                              100G Pšeničné klíčky
                              100g mleté konopí
                              100g náhrada mléka (telasan, milksan)
                              30g pivovarske kvasnice
                              20g koření (sůl,česnek, chilli)

                              Diky

                              #264293
                              Luba
                              Účastník

                                roxtidy:
                                Nevidím problém. Asi to bude dost podobné. Jen si tak říkám že by možná stačilo přidat piv. kvasnice do té původní směsi kdyby se to nějak špatně chovalo v té druhé, ale asi to bude v pohodě.

                                #264294
                                roxtidy
                                Účastník

                                  Důvod té úpravy vidím v tom, že by pak měla být kulička o něco více propustna a zároveň se mi zdá, že v té první variantě jsou sojovka a to mléko na max hranici, proto jsem ubral právě z těchto položek…. Snad postupuji správně když část pojive složky částečně nahradim jinou pojivou složkou…. Samozřejmě je pojivo a pojivo… Kdybych dal místo kvasnic albumin tak to bude výsledná kulička odlišná více. Je to tak?

                                  #264296
                                  Luba
                                  Účastník

                                    Albumin by udělal kouli tvrdší takže by byla zase míň propustná. Jestli chceš mít boilies nadýchanější tak jsi podle mě zvolil správně a navíc to s kvasnicemi bude atraktivnější.

                                    #264302
                                    ešd
                                    Účastník

                                      [quote=ešd post_id=12417 time=1525723698 user_id=2350]
                                      Možná je to blbá otázka a někde to tu je, ale chtěl bych se zeptat co to je vlastně směs 50/50? Je to nějaké jednotné složení, nebo je to různé? Koukal jsem na internet, ale každý píše něco jiného.

                                    Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 781. až 800. (celkem z 1,072)
                                    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.