Úvod Seriály Hledání jezerních obrů – 4. díl

Hledání jezerních obrů – 4. díl

2 679
0

V minulém článku jsem popisoval jarní lov na jedné velmi zarostlé pískovně. Znovu jsem se na tuto vodu vrátil v červenci. Kapři byli již po tření a voda se zdála ještě více zarostlá a navíc plná přirozené potravy. To situaci poměrně ztěžovalo, protože potravní konkurence v podobě přirozené potravy je vždy nejhorší. Pokud má kapr doslova nadbytek přirozené potravy, musíte ho zaujmout především kvalitou a výbornou prezentací, než množstvím krmení.

1

2

3

Podle zkušeností z minulé výpravy mi bylo jasné, že se kapři čistým místům vyhýbají. A to proto, že na tato místa pokládá své montáže asi každý, a tak kromě velkých línů a několika sumců mi záběr od kapra nepřinesla.

4

Zkoušel jsem tedy umístit své boilie nad vodní porost, který byl vysoký cca 50 – 70 cm ode dna. Umístil jsem fluoro popy těsně nad trávy a okolí zakrmil boiliem nařezaným na placičky tak, aby co nejméně propadlo do trávy. Dále jsem nakrmil několika hrstmi method mixu. Tato metoda mi přinesla záběry od několika línů a menších kaprů. Velcí kapři nejevili o toto předložení nástrahy bohužel zájem. Zkoušel jsem i na některých vodách populární a velmi úspěšný způsob umístění plovoucího boilie do sloupce cca 1 m pod hladinu, tzv. zig rig. Tento způsob je na některých lokalitách zakázaný pro svoji velkou účinnost, ale tady ani píp…

5

6

7

Věřím tomu, že nástraha je hlavním měřítkem pro úspěch při rybaření, a tak jsem ji chtěl co nejvíce přiblížit té přírodní. Samozřejmě to nejde udělat dokonale, ale chtěl jsem tomu dát co nejvíce. Vzal jsem boilie Legend Range s příchutí Mystic, zalil ho v kbelíku boosterem a celé zasypal betainem a GLM extraktem. To vytvořilo velmi atraktivní a voňavou kombinaci. To celé jsem nechal do druhého dne pořádně nasáknout a zaschnout. Tato směs vytvořila vlastně velmi atraktivní obalovačku, která se šířila vodou a věřil jsem, že kapry přiláká k mé nástraze.

Dále jsem si říkal, že musím svoje nástrahy umístit do úplně jiných míst, než ostatní, protože tam se kapři s největší pravděpodobností budou krmit. Hledal jsem hlubší místa podél zarostlých břehů. A opravdu se to vyplatilo. Přineslo mi to záběry od několika baculatých lysců. Začalo se mi dařit a dokonce jsem viděl i několik kaprů, jak se krmí na mnou provnaděném místě, což bylo dobré znamení. Pak se ale stalo něco, co zničilo celou moji snahu. Na jezero přijelo několik dalších rybářů a křížem krážem natahalo vlasce, a to byl konec. Neustále jezdili po vodě, křičeli na sebe atd. Kapři se ztratili a já už se nedočkal jediného záběru.

8

9

Nedokážu pochopit, jak si někdo může myslet, že na to kapr nezareaguje a nepřestane se krmit. Vždy když jezdím rybařit, snažím se vybrat vody, kam nejezdí moc rybářů, třeba i kvůli špatnému přístupu k vodě a také se snažím přesunout od auta lodí co možná nejdále od ostatních, protože tam je největší šance ulovit jezerního obra. Čím menší voda, tím se tato místa hledají hůře a naopak.

10

Na této vodě moje rybaření skončilo a nyní mám vytipované, mimo jiné, některé další lokality, které jsou téměř nepřístupné a tudíž na nich téměř nikdo nechytá. Na takových vodách jsou kapři, které ještě nikdo neulovil, a proto můžete být první, komu se to podaří. A to je to, co mě láká a přitahuje.

Jaroslav Těšínský

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: