Úvod Seriály Putování za kapry 3 (Koblov)

Putování za kapry 3 (Koblov)

3 311
0

Tak a už je za námi další rok a já se opět, již potřetí vracím na krásnou štěrkovnu Koblov. Jezdím sem každý rok tak jednou,dvakrát a potom se rád s vámi podělím se svými zážitky a změnami na této sportovní vodě.

V tomto již třetím článku se s vámi podělím o nových taktikách lovu. Divil jsem se i já a dokonce jsem si říkal, že asi na koule zapomenu. Bude to opravdu zajímavé, ale věřte, že tomu opravdu bylo tak. Ještě jen tak na začátek se tu i dozvíte, že jsem tu ty opravdu velké ryby viděl.

pohled na pruty

Po minulém roce jsem se rozhodl, že letos tuto vodu navštívím v měsíci květnu. Podzim byl vždy zajímavý, ale chtěl jsem poznat jaký bude květen. Připravil jsem si boilie hlavně masových příchutí od Karla Nikla a Carp Servisu Václavík. V této době jsou ještě kapři jak se říká nepopíchaní a tak asi bude i více záběrů….cha cha.

Byla polovina května a my po sjednání termínu vyrazili na Koblov. Letos jsme na výpravu vyjeli jen já, žena a náš nový přírůstek Ivetka. Květen byl krásně vrtkavý na počasí s velkými změnami teplot. Na pískovně se teplota vody pohybovala hodně vysoko okolo 18°C Vybral jsem si úplně jiné místo k lovu,“tak uvidíme, změna je život“. Prohlídl jsem si okolí a zase tu byly změny. Chatičky měly prodloužené přístřešky, všude uklizeno a zase krásný klid. Byly tu i změny v řádu. Někomu příjemné, někomu ne, ale vše si děláme lidičky sami.

měsíc

Začalo vybalovaní, počasí nám krásně přálo a mělo vydržet celý týden. Ivetka spokojeně po snídaní spinkala v sedačce a my s Jitkou se dali do práce. Po chvíli přijel René a tak jen krátká řeč, jen už aby bylo nahozeno – “kapři nepočkají“. Voda zase vesele žila, kapři plní elánu a dokonce ještě to vypadalo i tak, že jsou teprve před třením.

kluci s kaprem

Návnadami jsem nešetřil a tak jen čím začít? Postavil jsem stojan, připravil pruty a hup do lodi s krmením. Už jsem věděl kam a tak jsem si to rovnou namířil k potopeným stromům. Všiml jsem si jedné zajímavé věci…“ta voda je nějaká čistá.“ To tu nebylo zvykem, když jsem pustil tyčovky tak jsem je viděl tak 1,5m pod hladinou. Řekl jsem si, že toto určitě dobré nebude….a nebylo. Nakrmil jsem pouze partiklem a ostatní až k zavážkám. Prvními nástrahami, které jsem zvolil bylo boilies nahnilý krab HNV a oliheň. Už víte, že se na této pískovně může lovit nonstop a na tři pruty. Letos už je, ale zakázáno lovit zdarma dětem do 15let. Jo jo zase toho někdo zneužíval a tak to René zatrhl. Jak se říká „za dobrotu na žebrotu“. Po půl hodince byl již první záběr. Takový ty klasický naši kapři, kdo si tyto články čte, tak už ví.

Vedle mne nový kolegové a tak jsem se šel seznámit. Byli to veselí kluci ze Zlína. Byli akorát zklamaní tím, že si jejich kluci tu už dnes nemohou zachytat. Dali jsme se do toho našeho rybářského blábolu. Jitka i s malou šla spinkat a my seděli do pozdních nočních hodin. Sem tam nás zvedl nějaký záběr, ale slabota. Tady prostě kapři v noci moc neberou. Povídali jsme si o různých zkušenostech a taktikách. Nenapadlo by mne, že na jednu jejich fintu na této vodě dojde.

úlovek

Další dny to byla ta stejná klasika, ale záběry začali ubývat. Počasí si s námi taky hrálo. Nakonec se kapři začali třít a záběry byly jen ojedinělé. V dalších dnech se zase ochladilo a kapři z toho byli docela zmatení. Záběry byli opatrnějšího rázu a ne tak časté. Kapři se vesele váleli v zátokách a u břehu. Začalo rozmýšlení jak na ně. A tady došlo na metodu kluků ze Zlína Jožky a Jury. “Hele Jardo jdeme chytat na kloflík“. V tu chvíli jsem ani nevěděl o co jde. Kluci mi vysvětlili, že budem chytat na chleba z hladiny. Řekl jsem si proč ne…Kapři naše koule na dně ignorovali a tak proč nezvolit jinou taktiku.

Říkal jsem si, tak to snad asi ne, tady na chleba? Mohu Vám říci, že jsem se pak opravdu sám divil. Vyrazili jsme do zátok a tak to opravdu začalo. Trávili jsme tam každý den. Slunce pěkně hřálo a kapři se jen opalovali. Našemi největšími úlovky byli kapři od 75-83cm. Tak a to mě opravdu dostalo, nakonec jsme chytili krásné úlovky na obyčejný chleba. Lovil jsem pak i ze svého místa ve větru na bublinu. Mohu Vám říci, že se jen vždy rozjela brzda a pěkný rovný tah přímo do potopených stromů. Ani jednou jsem nevyhrál, ale žádná miminka to nebyla.

Jednoho teplého dne přijel Réné (majitel revíru) a říká: „chceš vidět velký ryby?“Říkám ano. „Tak pojeď“Vyrazili jsme spolu do zátoky. Pánové a dámy taky jsem nevěřil, že tu opravdu takový velký ryby jsou. Dnes mohu jen potvrdit, že opravdu ano. Pod hladinou se vyhřívali kapři přes metr, velcí amuři a tolstolobici okolo 30kg. René mi povídá „tak co už taky věříš, že je tu mám“, ano věřím. Po chvíli jsme se vrátili zpět do chaty a bylo hned o čem povídat. Od té doby se naše taktiky spíše zaměřily jak chytit ty pod hladinou. Tak letos tu prostě v květnu vyhrával chleba. Možná tomu nevěříte, ale opravdu tomu bylo tak.

kapr

Strávili jsme tu zase týden a mohu vám říct, že se zase užilo. Jedním kolegům uplavala loď, a tak jsme viděli krásné chytání lodě prutem. Naučil jsem se tu novou taktiku, sice kuriozní, ale úspěšnou. Seznámil se s novými kolegy a hlavně si tu užil pěknou rybačku a hlavně klid. Květen sice nesplnil má očekávání, ale zase to nebylo tak špatný. Za týden jsem chytil asi 50kaprů a to taky docela šlo i když většinu na chleba.

Přišel den odjezdu a já se dohodl s kluky ze Zlína, že uděláme společnou výpravu tady někde poblíž u mě. Rozloučili jsme se s Rendou a slíbili, že ještě jednou letos dorazíme. Jitka s Ivetkou byly také spokojeni a všichni jsme to zvládli ve zdraví.

Co říci závěrem? Neberte to nějak zle, že boilie není to pravé, ale prostě v tuto dobu jsem měl větší úspěchy na chleba. Mám tu jinak v podzimních měsících velice dobré zkušenosti s výrobky od Karla Nikla a Aleše Václavíka. Když tu použijete masové esence a robin red tak se určitě zadaří. Zkuste třeba chleba, když nepůjdou ze dna na koule.

Patříte-li mezi ty správné pohodové kapraře, tak se vám tady určitě bude líbit. Mnoho klidu a pohody a hlavně lovu zdar.

Informace o revíru najdete na www.rybolovkoblov.cz.

Děkuji zase za opětovné příjemné jednání pana Sklenaříka a na podzim se zase uvidíme.

Jaroslav Rabiňák, CARP TEAM J+J

Děkujeme za přispění firmám Carp servis Václavík a Karlu Niklovi a rybareni.cz.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: