Úvod Seriály Začínáme kaprařit 1 (Úvod)

Začínáme kaprařit 1 (Úvod)

4 972
0

Lov kaprů dnes hýbe rybářským světem. Lov kaprů už není jen koníček, je to věda sama. Začínající kaprař může mít problém s výrazy běžně používaných při kapraření. Proto tento seriál bude mít za úkol “vychovat” novou generaci rybářů s moderními názory.

Můžete se ptát proč se zde budu rozepisovat o věcech, které byly již popsány v knihách a specializovaných časopisech. Důvody jsou jednoduché. V knihách nebo časopisech jsou autoři přímo či nepřímo omezeni počtem stran. Zatímco zde na webu je místa dostatek.

Další důvod může být fakt, že tento seriál je absolutně free pro každého. Každý si může vybrat tu část, která ho zajímá. Také může být zajímavá interaktivní komunikace s čtenáři. Takovou možnost knihy ani časopisy neposkytují. Přínosem zajisté budou i čerstvé informace z kaprařského světa.

Projdeme spolu výběr vhodného náčiní, způsobu lovu, výrobu vlastních nástrah a návnad, péči o úlovek, fotografování se s úlovkem a v neposlední řadě i moderní myšlenky a C&R atd…

Z vlastní zkušenosti vím, že každý začátek je těžký, a u kapraření to platí dvojnásob. Lov kaprů je podle mě jeden z nejtěžších způsobů rybolovu. Musíte uvažovat o mnoha proměnných najednou. Kde, kdy, jak, proč a čím. Odpověď najdete zde!!!

Kdo chce uspěšně lovit kapry těžší váhové kategorie musí být zákonitě dobře připraven, jak teoreticky, tak i prakticky. Proto se v tomto exlusivním seriálu budete setkávat i s videi samotného lovu. Během roku vyjedu i na nějakou tu exklusivnější vodu, aby jste měli i čerstvě zaručené informace o různých revírech.

Rád bych hned v úvodu upozornil na fakt, že při kapraření se musíte ke svému vysněnému trofejnímu pradědovi dobít přes spousty menších kapříků. Nepočítejte, že hned v úvodu ulovíte svůj osobák. I když jsou takoví klikaři. My ostatní si to prostě musíme odmakat.

Myslím, že pro úvod by to mohlo být vše. Doufám, že se vám bude seriál líbit a bude mít i přínos pro váš rybářský život.

Pokud by vám i potom nebylo vše jasné, tak můžeme zavést diskuzi zde na www.lovkapra.com.

Nebo můžete psát na CarpMaster@seznam.cz. Tak co říci na závěr. Přeji vám ty pravé trofejní úlovky, které zase skončí zpět ve svém živlu.

Příště >>> Biologie kaprů

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: