Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

  • Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 281. až 300. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
  • #259012
    zadar
    Účastník

      Aby to alespoň trochu kloudně fungovalo, tak to chce větší průměr válců. Ale i tak nečekej zázraky. Ty válce nejsou správná cesta 🙁

      #259013
      tatnda
      Účastník

        hm,tak to jsi mně nepotěšil….aby toto s malými válci fungovalo,tak to chce hodně řídké nudle?

        #259014
        zadar
        Účastník

          Jestli ti mohu poradit, tak zkus udělat do válců na ty hrany drážky, ty by mohly to těsto chytnout, ale moc dobře to válet nebude, s tím nepočítej. No jinak je možností řídší těsto, ale to se ti zase budou lepit kuličky k sobě. No už jsem to psal, tady ty válcové aparáty nejsou nic moc. Zlatý robal.

          #259054
          tatnda
          Účastník

            je to sice lov kapra.com,ale co boilies a jiné ryby než kapři,jaké máte zkušenosti třeba s amury,jelci,zkouším je na vlastní játrové, a kupovanou malinu,tak uvidíme……a co vy?Co mají amuři radši,ovoce nebo moučky?

            #259057
            Fit
            Správce

              My jsme nachytali nějaké amury na příchuť Scopex. Vzhledem k tomu, že je to býložravá ryba, tak asi moc rybí moučky vhodné nebudou. Co vím, tak se hodně chytá na ten Scopex, banán, příchuť kukuřice a podobné spíše sladké směsi. Ale žádné tajné recepty a ani druhy boilie neznám. Osobně se mi ty amury moc nedaří chytat, i když chytám občas na vodách, kde jich je hodně. A když chytnu, tak spíš menší…

              Jinak docela zajímavé téma o amurech je tady: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=24&t=242

              A co se týče těch jelců 🙂 , tak ty obvykle chytám na všechny druhy boilies 😆 . Mají rádi jak masové tak ovocné příchutě. Někdy mi i pijou krev, když tam mám za 2 hodiny 5 záběrů 🙂 , tak se o nich nebudu vyjadřovat 😆 . Když si najdeš řeku, kde jich je dost, tak třeba nakrmit 16mm koulema a nachytáš pěkně. Ale spoustu kapitálních jelců mám na normální koule 20mm, bez problémů to vezme i menší jelec.

              #259083

              ahoj nevíte někdo jak se menuje ta věcička na koulení boilies díky předem

              #259084
              Fit
              Správce

                TheTomikasi: Ahoj, asi máš na mysli rollbal.

                #259431
                Rybaření levněji
                Účastník

                  Zdarec, konzervujete koule v soli? Přemýšlím, že bych využil zimy a udělal si bolky,ale nemám tak velký prazák.

                  #259433
                  zadar
                  Účastník

                    Já to zkoušel, úplně jsem to vysušil, zasypal solí a dal do uzavřených kbelíků. Jediná chyby byla v tom, že jsem na toto boiles vůbec nic nechytil. Dělat si nějaké zásoby se nevyplatí. Nejlepší je si vždycky udělat čerstvé.

                    #259444
                    Luba
                    Účastník

                      Konzervace boilies zasypáním solí nese několik úskalí a proto se běžně nepoužívá. Je sice pravda že sůl zamezuje rozkladu, ale…. Nasaje z boilí vodu a některé tekuté složky, takže snad jen pokud jsou koule dokonale suché, protože jinak je máš vlastně neustále ve vlhku. Sůl nelikviduje dokonale všechny plísně, takže další mínus. S některými tekutými složkami sůl reaguje a znehodnocuje (rozkládá) částečně i proteiny a aminokyseliny. Jsou to sice minimální poškození v porovnání s konzervačními vlastnostmi, ale stejně bych radši použil totální vysušení nebo lépe zamražení.

                      A Zadar má pravdu že čerstvé je čerstvé!

                      #259445

                      Takže nakonec nemá asi moc význam to přes zimu dělat do zásoby. Možná něco jiného jsou pelety, které se jen vysuší že?

                      #259446
                      zadar
                      Účastník

                        Mrazák, nebo čerstvé, také se dá zavařit do skleniček, to jsem dříve také dělal, tak vydrží řadu let a stále jako čerstvé, ale je s tím strašná práce a je to docela neskladné.

                        #259447

                        Mrazák mám,ale jen omezené místo (rodina 🙁 ). Každopádně díky za odpovědi

                        #259732
                        Fit
                        Správce

                          Právě jsem přidal způsob přípravy boilies na kostičky viz. článek a video zde: http://www.lovkapra.com/video-domaci-vyroba-boilies-na-kosticky/

                          Podle mě ideální boilies, které se hodí na rychlou chytačku 😉 .

                          #259733
                          judzin
                          Účastník

                            ahojte, chystam sa viacmenej prvykrat robit zasobu boilies v zime, aby bol v lete cas na chytanie…poriadil som si taky mensi mraziak vyslovne len na boilies, comu som velmi rad…chcem sa opytat, po vysulani guliciek, davate boilies hned do mraziaku ci nechate nejaky cas preschnut v bednickach??? v mrazaku to skladujete v sackoch, kyblikoch alebo nejakych dozach??? a zalievate to niecim ci nechavate suche gulicky ??
                            Prosim Vas o Vase skusenosti , nazory….Dakujem

                            #259734
                            Fit
                            Správce

                              judzin: Když jsem dříve dělával já, tak jsem kuličky před zamražením nechal cca 2 dny sušit při pokojové teplotě a až potom jsem je dal do igelitových sáčků, vytlačil co nejvíce vzduch a zamrazil. Přesně podle tohoto článku:

                              Someone wrote:

                              V případě, že se nechystáme v dohledné době k vodě, jednoduše boilí necháme dva dny oschnout a zamrazíme v igelitových sáčcích v mrazničkách. Den před lovem boilí vytáhneme z mrazáku a necháme v rozmrznout.

                              viz. článek: Postup domácí výroby boilies

                              Někdo myslím po uvaření kuličky ještě různě zalévá, protože při vaření ztratí spoustu tekutých atraktorů, ale já jsem to nedělal. A když jsem to dělal, tak jsem kuličky nezamrazoval, ale nechal jenom usušené. Kdyžtak si klidně počkej jestli Ti tady poradí zkušenější 😉 . Nicméně můj postup s tím zmražením určitě funguje 😉 .

                              #259735
                              basnak
                              Účastník

                                judzin: Boilies se dá mrazit hned po vychladnutí. Lepší je ale den nechat proschnout a vychladnout na vzduchu. Po proschnutí se dá boilies prolít “lázní” tekutých potrav, zbytku AK atd. a zamrazit. A nebo to prolít až po rozmrznutí den před samotným lovem. Já to většinu uskladňoval v sáčcích se zipem po půl kilu. Ale dají se koupit i větší rozměry sáčků a mrazit i po kilu.
                                Momentálně jsem dospěl do situace kdy na mražený boilies nemám uskladnění a uskladňuji v mrazáku akorát svou výrobu tekutých potrav, boilies si dělám na každou chytačku čerstvé. Takže to máš dobré, že si můžeš udělat zásoby. Ale je taky možné, že bez čerstvého boilies bych některé ryby nechytil 😎

                                #259736
                                judzin
                                Účastník

                                  chlapci dakujem za rady, budem to teda robit tak ako ste radili…
                                  basnak – recept na vyrobu tekutych potrav je tajny?? a preco ich mas v mrazaku?

                                  #259740
                                  basnak
                                  Účastník

                                    Výroba tekutých potrav není složitá, stačí se jen zajímat co kapr žere. A v mražáku to mám proto, že je to čistě přírodní bez konzervace, tak abych se co nejvíce přiblížil přírodní potravě. A do zásoby to čerstvé udržím jenom zamražené. Samozřejmě není v mých silách si vyrábět široké spektrum tek. potrav co se na trhu vyskytuje a tak některé kupuji.

                                    #259743
                                    V.S.
                                    Účastník

                                      Ak budes maz mrazak len na boilies mozes ho v nom skladovat aj v sackoch ale keby si don daval aj nejake potraviny alebo by si boilies daval do ineho mrazaku kde potraviny uz su doporucujem ti skladovat boilies v uzatvaratelnych plastovych boxoch.
                                      Mne sa pred pred rokmi stalo ze sa pustil mrazak lebo ho niekto zle zavrel a mal som tam mrazenky od nikla nahnity krab ktore boli len v sacku. Komplet cely obsah mrazaku isiel do kosa aj ked niekrote veci boli zabalene v niekolkych vrstvach igelitu a mrazak musel 3x podstupit ocistnu kuru.Kedze som v tom case este byval u matky mala obrovsku radost 😀

                                    Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 281. až 300. (celkem z 1,072)
                                    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.