Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

  • Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 321. až 340. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
  • #259849
    zadar
    Účastník

      Když dávám belachan, tak strouhám 1 kostku na 30 vajec. No a k té kombinaci mouček, to je podle mě úplně jedno, já vystačím s tou základní moučkou, která je nejlevnější, dělal jsem různé pokusy s lepšíma moučkama a nepoznal jsem žádný rozdíl.

      #259851

      ahojte, tak na zaklade komplet prestudovania tejto temy som si cca. zlozil svoju zmes…som zaciatocnik co sa tyka vyroby boilies a co poviete na nu? prosim o kazdu radu, reakciu ked aj negativnu, Dakujem

      Sypká zmes:
      Rybacia Mucka 64% – 200 g
      Mleta Repka – 100 g
      Arasidova Muka – 100 g
      Sojova Muka – 100 g
      Kukuricna Muka – 100 g
      Susene Mlieko – 100 g
      Psenicne klicky – 150 g
      Vtaci zob – 100 g
      Krupica – 50 g
      Pivovarské Kvasnice – 50 g
      Krevni moučka – 50 g
      Belachan – 50 g

      Tekuté zložky:
      Melasa – 30 ml
      CSL – 40 ml
      Lososový Olej – 40 ml
      Tekutá potrava Liver – 40 ml
      Vajec = 10 – 11 ks

      #259855
      Luba
      Účastník

        No je vidět snaha dát tam všechno co si myslíš že je pro ryby přitažlivé. Na začátek poměrně dost složité, aniž bys měl moc ponětí co to ve směsi udělá. Je to trochu jak psal Basnak (pejsek a kočička), ale koneckonců když nechceš využít nic z přehršle osvědčených receptů jak radil Fit, můžeš to zkusit v nějakém hodně malém množství. Předejdeš zklamání a případnému převodu na krmítkovou směs. Chytat to bude, ale osobně si myslím že z toho koule moc dobře dělat nepůjdou. Připadá mi, že těsto nebude moc kompaktní, ale můžu se mýlit. Co se týče tekutých složek tak snad jen to CSL bych ubral na půlku.
        Ber to tak že mnoho komponentů je mnoho na zkoušení….
        Jo a nedej se odradit i ostatní takhle začínali 😳 😆 😆

        #259856

        Luba dakujem kazdy postreh ma potesi…som si vedomy, ze je to beh na dlhe trate, ale kto nic nerobi nic nepokazi a ja chcem robit a mozno aj pokazit…a co by si mi poradil zmenit, prip. nahradit v tej mojej suchej zmesi? to CSL uberiem ako si mi radil.

        #259857
        zadar
        Účastník

          Nebude ti to pojit, dej víc krupice , jinak nevidím důvod, proč by to nemělo chytat. Udělej si toho jenom trošíčku, třeba z 1 vejce a zkus jak se to válí. Ten belachan se nedává do suché směsi, ale nastrouhá se do vajec a nechá se v tom rozmočit.

          #259858
          V.S.
          Účastník

            Tiez mam pocit ze to nebude dostatocne drzat po kope. Nieje to ziadna sranda ked sa ti boilies zle roluje.
            Naozaj by si mal skusit na zaciatok nieco jednoduchsie a osvecene pripadne dat 50% zmesi 50/50 a zvysok svoj.
            Dam ti jeden priklad:
            Krupica 30%
            Sójová múka 30%
            Vtaci zob vajecne krmivo 15%
            Vitalakt 10%
            Krvná múčka 5%
            LT97 múčka 8%
            Piv.kvasnice 2%

            Velmi dobre sa to roluje ale aj chyta. Samozrejme zalezi aj na tekutych zlozkach. Ja mam odskusane:
            40ml tekutej potravy
            6-8ml esencie patentka
            30ml oleja RR
            10 kvapiek EO Black pepper
            10g Betainu
            Sladidlo alebo melasa

            Netreba to ani prifarbovat o to sa postara tej RR olej.Povodne som to sulal na krmenie ale bol som milo prekvapeny ako to chyta.

            #259933
            Luba
            Účastník

              Tak já taky uvedu jednu směs (vyloženě oříškovou), kterou jsem dělal vloni pro kluky na pozdní léto na Dešnou a byla velice úspěšná.

              Mleté arašídy 250
              Semolina (pšeničná mouka) 200
              Mleté mandle 150
              Sojová mouka 100
              Mletý ptačí zob – směs pro kanáry 100
              Gluten pšeničný 50
              Pšeničné klíčky 50
              Bentos 50
              Ptačí zob – vaječné krmivo žluté 50

              vejce 12ks
              CSL 10 ml
              Betain 10g
              Tekutá potrava (rybí protein,PPC,Nutriment a pod.) 40ml
              EO Black pepper 20 kapek
              olej lososový zazimovaný 60ml
              dip Carp Inferno ořech 60ml (neměl jsem zrovna esenci ořech)
              sladidlo (třeba melasa) 30ml
              NHDC 20 kapek

              Boilies po uvaření den suším a do mrazáku.

              #259935
              tatnda
              Účastník

                chlapi co doporučíte na jaro? Mělo by to být co roste a kvete v danou dobu,to kapři lépe přijímají,ale nic mě nenapadá. Jedině nějaké ovocné příchutě. A máte někdo zkušenosti se sušenou krví? Tonda

                #259936
                zadar
                Účastník

                  nemusí to tak být, kup si na jaro nějaké hotovky, to většinou stačí, nemusí se moc krmit. Zkus třeba expresky od Kučery, ty mě na jaře dobře šlapou. Jestli chceš něco páchat sám, tak dbej, aby to bylo rychle stravitelné, spíše sladké, nějaké ovoce, nebo smetana, skopex…. to je možností

                  #259940
                  Luba
                  Účastník

                    Já na jaře chytám převážně na ptačí zob – brusinku. Podobný recept je hned na první stránce tohoto tématu. Během doby jsem udělal pár malých úprav kůli selektivnosti ale v podstatě je to totéž. U nás to chytá výborně, takže každoročně dělám i skoro 50kg pro známé. Chytají na to celý rok, ale brzo na jaře prý na to jdou nejlépe.

                    Mě se teda za ty roky co se boilies zabývám nepotvrdilo že to musí být příchutě podle toho co je zrovna v přírodě, ale jaro začínám ptačákem a sladkými ovocnými příchutěmi a kolem května už klidně přejdu i třeba na nahnilého kraba.

                    No a sušená krev se do boilí dává, ale já se jí pokud možno vyhýbám páč mi ten pach zvedá kufr… 😆 😆 😆

                    #259951

                    ahoj kluci, vyrabi si tady nekdo svou tekutou potravu?? co tak poradit jinim kaprarum jak na to…samozrejme nechci konkretni recepti, kazdy ma sve tajemsti

                    #259953
                    tatnda
                    Účastník

                      zdar,jde vlastně o tekuté posilovače,po domácku si je můžeš vyrobit a dát do těsta na koule,které tepelně zpracuješ a tím pádem se nebudou kazit a je to třeba mixovaná játra,krev nebo jsem dával do těsta sardinky i s olejem nebo ve vlastní šŤávě. Pak nějaké tekuté posilovače které vydrží si můžeš koupit v podobě esencí pro cukrovinky-rumové aroma,vanilka,čoko atd. do nich můžeš koule namáčet před náhozem nebo dát do těsta na koule. Aby ti posilovač vydržel třeba týden v podobě játry,tak bych asi játru zmixoval a dal do lihu,pokud bych jel k vodě a dával to do krmení.Pak můžeš mít věci jako melasa nebo med,takové se nekazí.Pak už mě napadá jen do lihu nebo oleje naložit nějaké koření nebo cukry,perníkovou směs,skořice atd. Další tekutá potrava je na přípravu koulí,já se rozepsal jen o tom,co se dá vzít k vodě a namáčet do toho hotové koule nebo dávat do krmení.

                      #260002

                      chlapi takze muzu to chapat tak, ze zakladem domaci tekute potravy je olej (repkovy, atd) a do toho pak davate ruzne vune ( prasky, koreniny, trosku dipu) ..prosim o kazdou radu za kterou velky diik

                      #260003
                      tatnda
                      Účastník

                        dle mého úsudku je to olej nebo líh a do toho různá “tajemství”.Možná med,melasa,citron….jsou ještě konzervanty…kromě Éček

                        #260027
                        Luba
                        Účastník

                          Co se týče tekutých potrav používám hlavně hlavně PPC, rybí protein, tekutá játra a All amino nutric. Sem tam i Nutriment a podobně, podle toho do jakého boilies to dávám. Těžko si představit že by to šlo vyrobit v této kvalitě doma. Myslím že se dá v pohodě namíchat nebo umixovat celkem dobrá tekutá potrava třeba z rybích konzerv, ale trvanlivost bude asi nízká a konzervanty jsem zavrhnul protože ryba je rozezná. Různé výluhy a vývary nejsou účinnější než esence, takže radši koupím hotové TP a namíchám “Aminokomplex”. Jistě jsou boilísáři kteří si i TP dělají sami, ale já si radši pořádně natuním směs např. extrakty a pod. To je tolik věcí na zkoušení, že jsem odmítnul se ještě navíc párat s TP a pak – když si jí koupím je pokaždé stejná.

                          #260029
                          zadar
                          Účastník

                            Já dříve zkoušel kde co, stálo to hodně peněz a chytalo to. Teď jsem se dal opačnou cestou, zkouším takové ty drahé složky vyřazovat a světe div se ono to chytá pořád stejně. Postupem času jsem nabyl dojmu, že ty extrakty, tekuté potravy, různé proteiny ať tekuté nebo sypké jsou jenom tahačka na peníze. Vyrábím boiles stejné jako v době, když jsem s tím začínal a podobně mňamky se ještě nadaly koupit a jsem spokojen, dostal jsem se na 1/4 ceny co dříve a úlovky jsou stejné.

                            #260030
                            Luba
                            Účastník

                              Zadar: To jsme na tom asi skoro stejně. Taky se snažím to všechno zlevnit, ale dal jsem se spíš na cestu koupit ve velkém a tak se dostávám z cenou taky podstatně níž. No a protože dělám koule celkem už pro hodně kamarádů můžu si dovolit koupit i třeba např. 25kg balení mouček a vím že to lehce zpracuju a nezůstane mi to doma na “zákys”. Taky jsem si prošel spoustu komponentů a postupně je zavrhnul jako tahák na peníze a nakonec mi zůstalo asi tak dvacet věcí které teď používám a díky solidním dodavatelům už u nich asi zůstanu. Přesto se neubráním když se objeví nějaká novinka abych si jí neodzkoušel, beru kaprařinu především jako koníček a tak občas nekoukám ani tak na cenu a vyhodím si z kopýtka. Zatím mi to doma prochází a v důchodu se našetřím ažaž tak proč si neužít dokud to jde….

                              #260049
                              tatnda
                              Účastník

                                zdar chlapi,nechci z vás tahat recepty,ale alespoň mi napište,z čeho se skládají vaše boilies,prostě jen suroviny. Hlavně co v nich podle vás nesmí chybět.Hlavně co se “chemie” týče. Několik kuliček jsem zkoušel vyrobit,ale nějak to na to nešlo,ale na vině mohl být taky čas,že jsem zakrmoval a pak nebyl čas tam jít chytat,tak jsem zakrmoval i po čtyřech dnech znova a tak dokola.A buď byla voda mrtvá nebo koule prostě nechutnaly.Dělal jsem s játrou a sušenou krví,s lososovým olejem a rybí moučkou nebo tekutým česnekem,semínkovou směs ze sešrotovaných semen a pražené soji.Hledám prostě taky spíše levnější recept,ale nevím co do něj dát.Díky za reakce.Nějaké levné recept jsou i na:
                                http://www.bohemia-carpteam.cz/vyroba-boilies-z-domacich-surovin/

                                #260051

                                Viděl bych to spíš v tom systému chytání. Taky sem uvažoval že se vrátím k foukačkám když okolo všichni chtali a já seděl bez záběru. jenže potom sem chytal já a ostatní jen čuměli. Nedej se znervóznit a vydrž, úspěch přijde

                                #260054

                                Caute
                                tak zlozil jsem si svou zmes, co mi na ni reknete?

                                Sypka zmes:
                                Rybacia Mucka 64% – 150 g
                                Mleta Repka – 100 g
                                Arasidova Muka – 50 g
                                Sojova Muka – 100 g
                                Kukuricna Muka – 100 g
                                Susene Mlieko – 100 g
                                Psenicne klicky – 150 g
                                Krupica – 100 g
                                Pivovarské Kvasnice – 50 g
                                Krevni moučka – 50 g
                                Robin Red – 50 g

                                Tekuté zložky:
                                Belachan – 30 g
                                Melasa – 20 ml
                                100 % CSL – 20 ml
                                Lososový Olej – 30 ml
                                Koncentrovane CSL Squid – 20 ml
                                Tekutá potrava Liver – 20 ml

                                Vajec = 10 – 11 ks

                              Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 321. až 340. (celkem z 1,072)
                              • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.