Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

  • Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 361. až 380. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
  • #261927
    Luba
    Účastník

      Doporučuji usušit jak píše CT ELITE, ale klidně i mnohem delší dobu na suchém dobře větraném místě zavěšené v síťce, občas promíchat aby uschly rovnoměrně. Potom před chytáním nadipovat nebo stací i jenom namočit. Zkoušel jsem i konzervanty, ale vždy to bylo na škodu. Čerstvé je ale čerstvé, proto mám radši koule zamražené a na transport k vodě mám termobox ve kterém zmražené koule vydrží klidně týden. Na chytání je přendám do síťkového pytlíku a nechám pověšené ve stínu. Ještě nikdy jsem neměl problém se zaplísněním.

      #261943
      Tomiko
      Účastník

        Čau borci, mužete mi nekdo poradit z vlastní zkušenosti, nějaké zakladni těsto na boilie?
        Diky moc

        #261944
        Fit
        Správce

          Tomiko: No, když si pročteš tohle celé téma od začátku, tak tu najdeš obrovské množství receptů, od těch jednoduchých až po ty poměrně složitější na sestavení. Stačí si vybrat…

          Hned na začátku psal Luba třeba toto, ale je toho tady mraky: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=3&t=17#p59

          #261963
          touc
          Účastník

            Ahoj schanim recept na boilies frankfurska klobasa nevíte někdo jak na to Děkuji

            #261964
            Fit
            Správce

              touc: Ahoj, možná by Ti mohlo pomoct toto téma na Mrku 😉 : http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=7799

              #261970
              Luba
              Účastník

                Hodně se tomu blíží recept od Vladyse, třeba Ti to trochu pomůže, na můj vkus trochu složité…

                Vladys – rybí 2

                150 Red fish moučka
                100 sleďová (herinková) moučka
                100 bílá rybí moučka
                50 mega insect
                100 kukuřičná mouka extr.
                100 konopná mouka
                100 mleté konopí
                50 pšeničné klíčky
                50 arašídová mouka pražená
                50 sojový izolát
                50 kaseinát vápenatý
                50 kaseinát sodný
                20 pivovarské kvasnice
                30 Robin Red

                20 ml olej-tresčí játra
                6-8 ml aroma Fr.klobása
                20 ml Corn Steep Liquid
                15 ml AMK (tek. játra)nebo losos
                10 g GLM extrakt
                15 kap. es.olej Black Pepper nebo 4 kap. silice česnek

                težší vody, od teploty vody >10C – podzim

                #261975

                pane bože to neumíte zadat do vyhedávače výroba boilies recepty když chcete základní těsto na boilies? nechápu

                #262164
                Luba
                Účastník

                  Jasně že se dá vyguglit spousta receptů, ale nás nijak neobtěžuje když se někdo obrátí o radu. Konec konců o tom fórum je, ne? Sám pamatuju dobu kdy jsem sháněl cokoli okolo výroby boilies a ze strohých popisů směsí bádal z čeho že to vlasně je. Složení směsi samo o sobě také není vše. Je třeba získat trochu zkušeností jak s ní zacházet a co a jak udělat aby nepřišlo příliš velké zklamání. Klidně se ptejte!

                  #262372
                  Radim Houška
                  Účastník

                    Budu moc rád, pokud si přečtete můj článek o domácí výrobě boilies. Dozvíte se zde základní principy, rady a postup výroby. V případě jakýkoliv dotazů či připomínek neváhejte napsat do fóra pod článek, rád se s vámi podělím o své zkušenosti. 🙂

                    http://carpteamprofessional2010.webnode.cz/news/domaci-vyroba-boilies1/

                    #262375
                    Luba
                    Účastník

                      Článek jsem přečetl a pro naprostého laika který by chtěl dělat vlastnoručně upravené boilies z koupených směsí bych řekl dobrý a přínosný článek. Jednoduchý, názorný… Palec nahoru

                      #262400

                      zdravim, ako zaciatocnik s vyrobou boilies sa chcem spytat na par veci:

                      pred mesiacom som si nasulal jednoduche glm enduro boilies (jet fish) podla navodu vyrobcu (16ml AK GLM, 5ml rybi protein, 4 vajcia/500g), cesto som nechal hodinu v chladnicke (v mraziarenskom sacku bez vzduchu), jeho konzistencia ok, rolovalo sa super, kvalita boilies aj zabery v poriadku.

                      predvcerom som skusal opat – zmes uz bola mesiac po zaruke (15.12.14), postupne som podla navodu robil 2 x 500g cesta, pridaval som vsak 20-25ml AK GLM, 5-7.5ml rybieho proteinu, 2.5g GLM extraktu). obe polkila boli velmi huste, tazko sa cesto miesilo, nechal som ich odstat v chladnicke 18hodin. na druhy den som ani jedno z nich nedokazal narolovat, cesto bolo suche a rozpadavalo sa, pistolou ani sulanim som klobasy proste nenasulal. doriesil som to prance – rucnym sulanim guliek jednotlivo, tak som cesto dokazal tvarovat, hotove gule vyzeraju po 2 dnoch susenia zatial ok…

                      poslednych 500g som uz nenechaval v chladnicke vobec, rolovalo sa lepsie, ale jeho konzistencia nebola “akuratna” ako prvy krat pred mesiacom, stale bolo velmi huste, s namahou som ho vsak dokazal dostat cez pistol…

                      ake mozu byt prosim priciny: zmes po zaruke? cesto “vyschlo” dlhym skladovanim v chladnicke?

                      vopred vdaka za radu

                      #262401
                      V.S.
                      Účastník

                        rower : podla mna si problem odhalil aj sam. Dlhym skladovanim sa ti pravdepodobne tekute zlozky prilis vpili resp. vstrebali do zmesi. Niektore zmesi dokazu vstrebat vela tekutych zloziek hlavne tie kde je viac vtacich zobov a cim dlhsie mas cesto zarobene tym je tuhsie.

                        #262402
                        zadar
                        Účastník

                          rower a proč jsi to těsto trochu nenaředil vodou, když to bylo tuhé a nedalo se to rolovat?

                          #262403

                          [quote=”V.S.”]rower : podla mna si problem odhalil aj sam. Dlhym skladovanim sa ti pravdepodobne tekute zlozky prilis vpili resp. vstrebali do zmesi. Niektore zmesi dokazu vstrebat vela tekutych zloziek hlavne tie kde je viac vtacich zobov a cim dlhsie mas cesto zarobene tym je tuhsie.

                          dakujem v.s., myslel som, ze prave v chladnicke sa to diat nebude. kedze len zbieram skusenosti z netu (aj tu od vas), isiel som podla jedneho prispevku, kde cesto nechal den odstat, no a pohorel som 😉

                          [quote=”zadar”]rower a proč jsi to těsto trochu nenaředil vodou, když to bylo tuhé a nedalo se to rolovat?
                          zadar, prave kvoli navlhceniu sa mi podarilo cesto aspon rucne dokoncit, bolo vsak tak tuhe, ze som ho pistolou nepretlacil. skusil som ho aj viac navlhcit, ale tak som vyrobil akurat vacsi maglajz…

                          niecomu som sa priucil, vdaka pani

                          #262407
                          Luba
                          Účastník

                            Ahoj.
                            Těsto se dává zchladnout aby příliš nelepilo a lépe se s ním pracovalo. Půl hodiny je ažaž. Někdy to není třeba vůbec a stačí ho nechat jen chvíli odstát, aby se tekuté složky zapily.
                            Už se mi několikrát kamarádi co si dělají boilies z koupených směsí svěřili s podobným problémem, tak jsme zjišťovali čím to je a nakonec jsme se shodli že patrně otřesy při transportu se některé komponenty ve směsi oddělí a soustředí se nahoře nebo dole v nádobě, takže je nutné směs před děláním těsta pořádně promíchat.
                            Svojí roli hraje i velikost vajec, proto je výhodnější smíchat tekuté složky s vejci a směs přisypávat postupně tak aby vzniklo těsto které je “akurátní”, možná i trochu řidší. Po odstátí (nebo i zchlazení) bude akorát. Nikdy to nevychází přesně na na váhu. Je omyl že tam dám všechno co píšou a bude těsto jako fík! 🙄 🙄 🙄

                            #262410
                            rower
                            Účastník

                              [quote=”Luba”]patrně otřesy při transportu se některé komponenty ve směsi oddělí a soustředí se nahoře nebo dole v nádobě, takže je nutné směs před děláním těsta pořádně promíchat.

                              wow, tak to by ma nenapadlo, to uz chce vaznu skusenost s vlastnou vyrobou boilies! dakujem luba, ostatny postup dodrzujem ako pises, a urcite zostanem pri polhodine a menej hutnom ceste.

                              #262522
                              Richardsonec
                              Účastník

                                taky by mě zajímalo, jestli preferujete svoje vlastní směsi nebo kupované… Na rybách potkávám více lidí, co si je dělají sami.

                                #262527
                                Luba
                                Účastník

                                  Ono to možná není až tak jednoznačné. Spousta mých kolegů si míchá směsky sama ale přesto se nebrání ani hotovým. Udělat totiž dobrou směs není zas tak jednoduché. Boilísoví machři vyvíjejí směs někdy i několik let. Je to spousta testování a musí se vyloučit co možné nejvíc jiné faktory aby nebyly výsledky moc zkreslené.
                                  Tak někdy sáhne po hotové směsi i profík. Možná si jí jen doupraví, někdy ani to ne.
                                  Já osobně preferuji svoje směsi a po koupené jsem sáhnul snad jen dvakrát, ale myslím že takových boilísářů je po čertech málo….

                                  #262561
                                  KILLERSTALKER
                                  Účastník

                                    Já si směsi micham sam. Při vyrobe, co jsem slyšel, dělají někteří začátečníci chyby. Např. Do směsi naliji veškeré tekuté složky náraz. Osobně udělám těsto nejdřív ridsi z tekutych slozek a 1/3 směsi a necham ho chvíli odstat ( 30 – 45 min.), aby tekuté složky vstrebalo. Pak pridam zbylou směs. Tento postup dělám hlavně u savých složek např. Ptáci zob.
                                    Ohledne tvorby vlastních směsi je důležité, aby se jednotlivé složky promisily, byly pokud možno co nejvíce jemné a poměr složek byl dobrý (při použiti méně lepivych složek je třeba přidat vice lepivých (gluten, pšeničná mouka atd.), při použiti laktalbuminu, nebo albuminu to s nim neprehnat, jinak bude boilie kamenné, pravda, někde se to hodí, když je ve vodě velké množství bíle ryby nebo velké mmnozstvi menších ryb. Při vlastni tvorbě směsi je treba experimentovat a zkoušet a zkoušet na levnějších surovinách, aby, kdyby výsledek nebyl podle gusta, nebyla peněžní ztráta tak velká.
                                    Přidávání atraktantu do vajec je kapitolou samo o sobě. Pro začátečníky je nejlepší si koupit aminokomplex, ve kterém jsou všechny tekuté složky zastoupeny ve správném množství a jeho dávkování je nejčastěji 50 ml/kg. Pokud se člověk rozhodne pro vlastni kombinace tekutých lozek, tak doporucuji se držet doporučeného dávkování, někdy není špatné ani dat min než je doporučené dsavkovani. Přidáni většího množství většinu nevadí zas tak moc, na rozdíl od přidáni esenciálních olejů, o kterých jsem mluvil zde na fóru v jiném tématu. U nich je opatrnost na prvním místě, pokud chcete udělat kuličku přitažlivou a ne odpudivou. S prostředky na zvýšení apetitu u ryb bych to taky neprehanel, kolikrát staci řepka. V případe jiných buďto práškových ( glutaman sodný atd.), nebo tekutých bych se zase řídil doporučením davkovanim. Tekuté kolikrát nejsou levnou záležitosti, takže jejich zbytečné přehánění se muže projevit v peněžence. Proto hodné kaprařů radši voli aminokomplex a Už hotovou sypkou směs.

                                    #262711
                                    Dabliq24
                                    Účastník

                                      Zdravím,

                                      chtěl bych poradit s vylepšením hodně jednoduchého boilie, na které jsem kupodivu nachytal celkem dost kaprů, největší okolo 70 cm, ale potom to brali spíš menší okolo těch 45-60 cm.

                                      Recept : – 500g rozmixovaných jater
                                      – 250g krupice
                                      – 250g strouhanky
                                      – 5 stroužků česneku
                                      – 20g játrové moučky
                                      – 4 vejce
                                      – pepř

                                      Připravené těsto nejde rolovat, protože je lepkavé. Kuličky jsem tvaroval v ruce ( jen jednou a stačilo…), poté jsem to dělal jak tady ve videu :http://www.lovkapra.com/video-domaci-vyroba-boilies-na-kosticky/ a po uvaření to pěkně vonělo a mělo to taky dobrou konzistenci…

                                      Prosím o radu co byste přidali a co naopak odstranili, aby to bylo výživnější a atraktivnější i pro větší ryby. Děkuji

                                      Dále bych chtěl znát názor na tuhle směs:

                                      Suchá část:
                                      100g – sojová mouka
                                      100g – sojová odtučněná mouka
                                      100g – lososová moučka
                                      100g – tuňáková moučka
                                      100g – sušeného mléka pro dobytek
                                      100g – ptačí zob
                                      200g – kukuřičné mouky
                                      200g – krupice

                                      Tekutá část:
                                      5 – vajec
                                      100ml – melasy
                                      200g rozmixovaných jater + 1 celá rozmixovaná plechovka sardinek i s olejem
                                      10ml esence (např.banán nebo ananas)

                                    Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 361. až 380. (celkem z 1,072)
                                    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.