Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

  • Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 401. až 420. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
  • #263079
    Luba
    Účastník

      Semolina se dává do boilies protože obsahuje hodně glutenu a lepku, mnohem víc lepí a dá se tak těsto víc “nadupat” ostatními extrakty a komponenty které nemají žádnou pojivost. Navíc je mnhem z kvalitnější tvrdozrnné pšenice a nevysušuje tolik boilies jako obyčejná pšeničná krupice.

      Jen poznámka pro Supinu-P:
      Cena 1kg krupice pokud není někde v akci je kolem 25 – 35 Kč.
      Cena 1kg semoliny taky mimo akci je 24 – 41Kč.
      Kde jsi vyhodil peníze???

      #263080
      Supina-P
      Účastník

        Jen poznámka pro Supinu-P:
        Cena 1kg krupice pokud není někde v akci je kolem 25 – 35 Kč.
        Cena 1kg semoliny taky mimo akci je 24 – 41Kč.
        Kde jsi vyhodil peníze???
        Spoustu věcí kupuju v akci 🙂 .Koupíš ji i lacinějš http://www.akcniceny.cz/detail/psenicna-krupice-hruba-2024498/
        Semolinu nedávám přijde mi ulítlý kupovat mouku v rybářským E-shopu 😉

        #263082
        Luba
        Účastník

          No myslím že semolina nebude jediná věc co bude kupovat v e-shopu takže proč ulítlý. Dá se samozřejmě koupit i jinde. Ale hlavně když se někdo ptá na radu, tak mu dávám seriózní informace, protože jde o informace co je lepší, ne?
          Ale nechci se dohadovat, nakonec se musí rozhodnout sám.

          #263083
          Supina-P
          Účastník

            Ale jo proč ne,ale jen jsem tím myslel,že kvalitní boilí nestojí jen na semolině .,,Koule”jsem si začal dělat sám v 92 roce tak jsem už vyzkoušel kde co a a zkouším dál……Kaprům musí boilí chutnat- jinak může být našlapaný jak chceš a nemusí to na něj jezdit ……

            #263084
            Luba
            Účastník

              No tak to jsme začínali skoro stejně 😀 😀 Zkoušení se nikdo nevyhnul. Otázka je jestli to něco přinášelo a jestli to člověk dokáže zužitkovat. Osobně se domnívám že je třeba vřadit i nové poznatky z oblasti výživy ryb a to se týká i chuti. Ale jsem rád že znám někoho kdo má v oblasti kapřích chutí jasno.

              #263086
              Mejdy
              Účastník

                Používá tu někdo krevní moučku?

                #263087
                Maliňák
                Účastník

                  [quote=”Mejdy”]Používá tu někdo krevní moučku?
                  Čau,
                  krevní moučku používám ale jen v malém množství 1-5 %
                  vytvrzuje boilies je dobře rozpustná i ve studene vodě ale může být náchylnější na zkažení v koulís.
                  Dávám do vajec s betainem 🙂

                  #263088

                  Zdravím všetkých, doma mi zostalo pomerne dosť rôznych mlynárskych výrobkov po záruke (na pečenie už nepoužitelné pretože sa vo vnútri uvelebila verbež) tak chcem tieto veci nejako rozumne využiť. Do suchej zmesi chcem potom pridať ešte trocha vtáčieho zobu. Chcem vytvoriť sladké boilies s ovocnou príchuťou. Sladké boilies tu na okolitých vodách idú celkom fajn, dovolím si povedať, že celoročne. Boilies by som chcel použiť zatiaľ hlavne ako kŕmne, teda by nemali plávať. Ingrediencie ktoré plánujem využiť sú:

                  – Hrubá múka
                  – Krupica
                  – Ražná chlebová múka
                  – Pšeničné klíčky
                  – Vtáčí zob

                  Tekutú zmes plánujem poskladať cca taktiež z vecí čo mám doma, samozrejme dokúpim nejakú esenciu, prípadne atraktor:

                  – Vajcia
                  – Robin Red alebo Green atraktor
                  – sladidlo (cukor múčka)
                  – repkový olej
                  – esencia (najskôr jahoda alebo brusinka)

                  Na záver sa obraciam na Vás. Vedel by mi niekto odporučiť približne dávkovanie a množstvo jednotlivých prísad? Môže to vlastne v takomto zložení vytvoriť nejakú konzistentnú formu alebo by ste odtiaľ niečo vyhodili alebo pridali?

                  #263089
                  Luba
                  Účastník

                    Viděl bych to asi takhle:

                    Ty mouky (mouka, krupice a režná) bych smíchal od každé třetinu. Přidal bych tam sojovou mouku. Ptačí zob bych namlel na hrubo třeba ve strojku na maso. Směs by pak vypadala asi takto:

                    300g mouka
                    300g ptačí zob
                    200g sojová mouka
                    150g pšeničné klíčky
                    50g robin red

                    12 středních vajec
                    40ml olej (lososový by byl lepší)
                    20 kapek esence brusinka
                    20ml sladidla (ideálně Sveet Dreams od TopSecret), nebo v nejhorším cukr

                    Možná bude třeba v suché směsi trochu pozměnit poměry podle toho jak vyjde těsto a jak se to bude šoulat. Doporučuji vyzkoušet na malé dávce.

                    #263090
                    dzori75
                    Účastník

                      Ahoj
                      Som tu novy zijem v GB a som Slovak. Mal bi som otazocku na LUBA ,,LUba ty si popysal navod na vyrobu boilies ,,ja sa ta chcem opytat : namiesto sucheho prasku ROBIN RED mozem dat tekuty ROBIN RED ? A ak ano tak kolko ml ?
                      Dakujem

                      #263092
                      Luba
                      Účastník

                        Tekutý RobinRed se u nás moc nevyskytuje. Myslím že ho tady dodává Mikbaits a něco podobného má i Nikl jako RR Oil. To jsou ty co bys mohl dát do boilies v dávkování Mikbaits – 10 až 40ml do kila suché směsi (tady bych volil asi 30ml) a Nikl – 20 až 30ml do kila suché směsi (taky asi 30ml). Samozřejmě se tyto tekuté RibinRedy dávají do tekuté části boilies, nejlépe rozmíchat do vajec. Pokud v GB seženeš jiné tekuté RR, drž se návodu výrobce, který většinou doporučené dávkování uvádí.
                        No a tím jsem vlastně odpověděl na otázku zda jdou tekuté RR použít.

                        #263093
                        Supina-P
                        Účastník
                          #263094
                          Luba
                          Účastník

                            Tak to je opravdu síla – 50g robinu za 500,- , to by bylo skoro kilo práškového. Co na to říct, holt novinka pro milionáře. Nemyslím že by si to někdo se zdravým rozumem dal do krmného boilísu. 🙄

                            #263099
                            KILLERSTALKER
                            Účastník

                              No to je teda síla (myslím tu cenu), já používám od václavíka RR oil ( dnes už asi nesehnatelné) ale nejčastěji používám práškový

                              #263101
                              Mejdy
                              Účastník

                                bude učelné použít do boilie na základě rybích mouček a masových komponentu místo sladké esence, da se použít NHDC sladidlo?
                                Bude to k něčemu v masovce?

                                #263104
                                Luba
                                Účastník

                                  N.H.D.C dávám skoro do všeho. 20kapek nemůže nijak škodit, ale samozřejmě víc sedí do ovocných příchutí.

                                  #263114

                                  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda mi nezabetonuje kouli ve který jediný hrubý částice jsou vaječná směs 100gr r.red – 50 gr mleté konopí 100gr

                                  – p.klíčky 150gr
                                  -semolina 125gr
                                  – piv. kvasnice 65gr
                                  gluten – 50gr

                                  #263115

                                  Asi mám zabetonovanou kouli….. na co se to vlastně ptáš???

                                  #263116

                                  ptám se jestli mi nezabetonuje kouli ty pojivý komponenty 😉

                                  #263117
                                  Luba
                                  Účastník

                                    Pojivý komponenty jsou jen semolina, částečně gluten a tošku pivkvas. To ostatní nelepí a u vaječného krmiva záleží na druhu. Tolik co se týče těsta. Koule to zabetonovat nemůže protože se to rozpustí ve vodě. To spíš se dá udělat bota v tekutých složkách a vejcích. Mělo by to být v pořádku.

                                  Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 401. až 420. (celkem z 1,072)
                                  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.