Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

• Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 7 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 501. až 520. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
    Luba
    Účastník

Dr. Zweistein:
      Vidíš a já mám Jenonyrsona rád. Donutil mě se zamyslet jestli po těch létech to dělám dobře. A i když s ním tak úplně nesouhlasím je to určitě ku prospěchu. Každý názor Tě vlastně postrčí dál pokud se jím budeš zabývat a nemávneš nad ním rukou.
      Když se budeš chtít o recept podělit, sem s ním. Ale počítej že Ti ho někdo určitě sepsuje (pro Tvoje dobro).
      Kaprů je v revírech určitě víc než dravců, tak ať se Ti daří!

Jenonyrson
      Účastník

Instinkt Carp.Dík A který konkrétně ptačí zoby? Je v tom nákej rozdíl, jako hlavně v kvalitě? Jako třeba nněco pro exotický papoušky nebo tak něco 🙂 . A drtíš je třeba trochu v hmoždíři? Nebo na férovku do směsi celý?

Tomasfi. Recept ok bych řek. Jen fakt bacha na to co máš za tu moučku krevetovou. Kdyby si jí měl hodně kvalitní a koule dlouho vařil, tak by si riskoval že budou plavat.

Dr. Zweistein . Jojo, dík 🙂 každá výměna názorů není hádka víš.

Jenonyrson
        Účastník

A ještě mě zajímá jedna věc? Zkoušíte někdo hallibut pelety? Jako vyrábět. Jaký to zhruba může být složení? 40% Hallibut moučka, a pak jen pojiva???

Nazdar pánové,

jak jsem psal – berte mě s rezervou. Příspěvek nebyl v žádném případě myšlen zle – spíš to mělo být odlehčení „výměny názorů“ mezi Vámi dvěma a představení se jako „vtipálka“. Už budu způsobný, slibuji 😉 Já tu Vaši debatu taky hodnotím kladně – a to je to, co se mi na tomhle tady u Vás líbí – ten přidá to, ten ono – zkrátka a dobře výměna zkušeností jak má být – a úplný amatér si udělá rozumný obrázek o tom, jak má boilies vypadat. Pokud ovšem – jako já – není zapřísáhlým průkopníkem slepých uliček…
          Co se týká mého „zaručeného“ receptu – je mi jasný, že mi ho někdo sepsuje – spíš všichni 😉 No a než to s někým švihne, znovu zdůrazňuji, že volím jednoduchou cestu (předpokládám, že se později dozvíte proč 😉 ). A potom taky si to chci vyzkoušet – protože co kdyby…? Ryby tím asi neotrávím – a maximálně se vrátím k vláčce nebo k boilies od Vás – případně z obchodu…
          Takže zde moje idea:
          250g krupice
          250g rybí moučka 74%
          250g sušená syrovátka
          250g kukuřičný šrot

25g rozdrcený anýz
          50ml ústřicová omáčka
          1 lž. červeného barviva
          5 vajec
          100g mleté pražené konopí
          100g hl.mouky

Až se dosmějete, napište mi prosím, co vy na to – já Vám potom popíšu úskalí, na které jsem narazil 😉 (Teď už nestíhám).

Ještě jednou díky a ještě jednou se omlouvám za nepatřičný žert.

Takže ještě k té krevetovou moučce.jestli dobře rozumím,tak čím větší odsah bude mít,tím víc to bude plavat?Chtěl bych tam dát tuhle: http://www.krmivahulin.cz/krmiva-a-smesi-pro-rybolov/suroviny-pro-vyrobu/moucky-rybi/moucka-rybi-krevetova-0-5-kg.html

Luba
          Účastník

Tomasfi:
            Hulín má poslední dobou fakt dobré a levné suroviny. To bude v pořádku s tou Tvojí dávkou. Už dřív se tu někdo na fóru pokoušel dělat plovoucí boilies a dával tam krevetový moučky opravdu hodně. Všichni jsme si mysleli že to bude plavat a ono houbelec, neplavalo….

Dr.Zweistein:
            Když už jsou do sebe diskutéři hodně zakouslý tak je vtípek dobrej, tak to s tou způsobností nepřeháněj. Myslím že jsem úskalí na které jsi narazil odhalil. Patrně Ti po namíchání těch 250tek vzniklo něco jako v pohádce Sůl nad zlato. Sice to tak nekynulo ale z vařečky se to nechtělo odlepit, ne? Proto jsi tam přihodil to konopí a hladkou mouku.
            Hele a na barvivo se vykašli, ono stejně nebude moc platné, rybí moučka to udělá hezky na hnědo. To tam radši nasyp papriku. Až Ti to složení bude trochu jasnější tak se k tomu můžeme vrátit a doladit to.

Nazdar pánové,

Lubo – to snad není možný, jak máš složení těsta v oku. Přesně jsi to trefil – konopí teda bylo v plánu už od začátku – ale hladkou mouku jsem musel dodat, protože výsledek byl stejný, jaký jsi napsal.
            2. poznatek byl, že barvivo je opravdu zbytečné. Paprika je zajímavý tip – otázka je, jestli pálivou, nebo sladkou.
            3. poznatek – málo anýzu. Asi. Ve směsi vůbec nejde cítit – ta ústřicová omáčka a rybí moučka to prostě přerazila. Otázka je, jestli to ryba cítit může – takže jestli přidat, nebo to tam nedávat vůbec.
            Nicméně se musí nechat, že směs se poměrně slušně koulela – udělal jsem (kvůli času vyloženě na zkoušku) pár kuliček, vařil jsem do vyplavání. S konzistencí jsem byl víceméně spokojen. Hned jsem zkoušel ve skleničce s vodou chování – a taky poměrně fajn. Prostě „standartní boilies“ 😉 Po rozkrojení taky spokojenost. Smrdí to hezky, i po 2 denním sušení. Dokonce jsem zkusil jednu kuličku užmolit jenom tak – bez vaření – ta drží jak vzteklá 😀 Od včerejška je taky ve sklence s vodou, dnes do ní zkusím šťouchnout. Snad mě to nepokouše.
            Co je horší – tohle těsto jsem kvůli času dal do lednice…
            Asi je Vám všem jasné, že teď to musím rozmlátit krumpáčem – předpokládám, že toliko mouky a krupice prostě tu vlhkost vytáhlo, se ztuhnutím jsem počítal – ale netušil jsem, že to bude tak rapidní.
            Předpokládám, že navlhčení (spolu s paprikou) by mohlo pomoci.

K paprice a Anýzu – použil jsem praktický postup z výroby klobásek … anýz jsem po rozdrcení trošku zalil teplou vodou – lépe to uvolňuje vonné a chuťové silice – a lépe se rozprostřou do těsta – u domácích klobásek je to opravdu ověřeno. Takže tohle stejný udělám i s paprikou.

Smrad je to solidní – ale manželka je zatím tolerantní 😉

Instinkt Capr
            Účastník

Luba: S tym varenim si ma trochu prekvapil, ale budem nad tym uvazovat nakolko by mi to urcite zabralo menej casu.

Jenonyrson: Vtacaky kupujem hlavne od rolnikov a kazdy druh zvlast. A prezradim ti aj zlozenie 😎 Klasika proso repka a konope. V akom zlozeni to uz je nakazdom ako si to zamiesa. Mam to stastie ze som po dedovi zdedil srotovnik, ktory si pamata cez 70 rokov. Hold je to to dochodca ale ako tak este maka. Meliem na nom aj kukuricu, za co som rad lebo davam to cerstve, vonave do guliciek co si myslim ze je prvorade.

Luba
              Účastník

Dr.Zweistein:
                Papriku lze použít sladkou i pálivou nebo třeba smíchanou s kajenskýn pepřem. Jde spíš o čichový signál, protože jak se zdá kaprům nevadí pálivá chuť, asi jí necítí.
                Takovým specifikem je anýz. Já vím že se doporučuje protože pak kapři líp berou, ale ani použití anýzového oleje neudělá boilies dost anýzové. Takže jsem od anýzu zcela upustil a dávám ho tak do krmení a vařených kolínek, když si jdu zachytat na splávek.
                Tomu ztuhlému těstu už asi nepomůže nic a použil bych ho na krmení. Problémem bude moc velká dávka syrovátky a ta hladká mouka.
                Asi bych syrovátku ubral tak na 150g. To konopí mleté na hrubo 100g je dobrý a hladkou mouku vypusť. Udělej jen malé množství směsi a uvidíš jak se to bude šoulat. Možná by ještě stálo za to ubrat i ten kukušrot na 150g a dát tam 100g sojovky.
                Do tekutých složek si přidej nějaký olej (nejlépe lososák) asi tak 30 – 50ml, ulehčí to zpracování těsta a prodlouží dobu rozpadu. Navíc působí jako „nosič“ vůně nebo smradu z koule do jejího okolí.
                Hele silně mi to připomíná doby kdy jsem se dozvěděl že nějaký seveřan použil vlasy své ženy na přivázání kuličky těsta k háčku a chytal největší kapry…. -)))

Lubo,

to nezní vůbec špatně – ty úpravy. Takže myslíš, že by to teoreticky mohlo zachytat? Tohle těsto opravdu asi nechám na krmení – a vyzkouším to s novým – na to ale bude čas asi až příští týden. Teď je toho doma dost i po večerech :-/ Ale každopádně moc díky za info – a já dám vědět, jak to dopadlo.

Čau borci,chtel bych zkusit vyrobit boilies frankfurtská klobása.Jake moučky by se víc hodily do suché směsi ( rybí a nebo masové?)Nebo to nějak nakombinovat 20% rybí+ 10% masové+ 10% krill moucka.
                Díky za odpove

Luba
                Účastník

Dr.Zweistein:
                  Já myslím že to chytat bude i když samozřejmě ve směsi i tekutých složkách ještě jsou velké rezervy. Ono to chce čas a zkoušet. Možná by nebylo od věci zkusit buď nějaký aminokomplex nebo esenci a tekutou potravu. Samozřejmě až budeš mít směs ve stavu kdy to půjde dobře šoulet. Pak se to dá těmi tekutými složkami a změnami ve směsi přizpůsobit třeba na sladko, masovku nebo třeba kořeněné boilies. Asi to nebude zrovna jednoduché podle Tvých představ ale až se povede slušná ryba na Tvoje boilies tak se Ti to vrátí!

Bohus:
                  I tady na fóru je někde pár stránek dozadu recept na Franfurtskou klobásu od Vladyse. Je to recept poměrně složitý, ale pro představu z jakých mouček by se to asi mohlo dělat by Ti to mohlo napovědět. Pokud vím i Franfurtská klobása od Nikla byla převážně z rybích mouček.

steve
                  Účastník

[quote=“Luba“]Děláte si doma vlastní boilies a směsi na boilies? Nebo chcete zkusit něco nového neokoukaného ve vašem revíru? Podělte se o svoje osvědčené recepty!

Směs ptačí zob s robinredem
                    200gr Semolina
                    200gr Ptačí zob – směs hrubě mletá (Konopí pražené, Ptačí zob – pro kanáry, Proso žluté, Sezam)
                    150gr Gluten pšeničný
                    100gr Sojová mouka
                    100gr Pšeničné klíčky
                    100gr Bentos
                    100gr Ptačí zob – vaječné krmivo
                    50gr Robin red

Hrubá směs pro rychlé uvolňování atraktantů vhodná pro jarní chytání s ovocnými příchutěmi.
                    Zdravím Luba,prosím Ťa nevieš ako je možné že kupovaný methodmix alebo krmítková zmes sú farebné podotýkam/ suché/ ako to farbia nevieš mi poradiť? Dík

Luba
                    Účastník

steve:
                      Abych pravdu řekl moc se barvením nezabývám, ale barvy do směsí a boilies se dají koupit. Měly by to být barvy potravinářské. Občas používám barvy na vajíčka když si barvím těsto a kolínka na chytání na splávek. Boilies jsem zkoušel barvit, ale nemělo to moc velký účinek nehledě k tomu že by dávka barvy musela být moc velká a proč dávat rybám něco blbě stravitelného, že. Existují i barvy pigmentové, jejichž účinnost je mnohonásobně větší, ale nezkoušel jsem je. Jediné co barví moje boilies spolehlivě do červena je CarophylRed obsažený v RobinRedu. Ale pokud dám do směsky třeba mleté pstruží granule stejně to spadne do hněda.

steve
                      Účastník

[quote=“Luba“]steve:
                        Abych pravdu řekl moc se barvením nezabývám, ale barvy do směsí a boilies se dají koupit. Měly by to být barvy potravinářské. Občas používám barvy na vajíčka když si barvím těsto a kolínka na chytání na splávek. Boilies jsem zkoušel barvit, ale nemělo to moc velký účinek nehledě k tomu že by dávka barvy musela být moc velká a proč dávat rybám něco blbě stravitelného, že. Existují i barvy pigmentové, jejichž účinnost je mnohonásobně větší, ale nezkoušel jsem je. Jediné co barví moje boilies spolehlivě do červena je CarophylRed obsažený v RobinRedu. Ale pokud dám do směsky třeba mleté pstruží granule stejně to spadne do hněda.

jasne ale nahodou nevies do metodaku co tam davaju ze sucha zmes je farebna

Luba
                        Účastník

Bohužel opravdu nevím, ale třeba se tu ještě někdo najde, kdo by Ti poradil.

steve
                          Účastník

[quote=“steve“][quote=“Luba“]steve:

jasne ale nahodou nevies do metodaku co tam davaju ze sucha zmes je farebna

Ydravím všetkých rybárov,prosím nevie niekto ako je možné že keď si kupite metoďák alebo krmítkovú zmes tak sú rôznej farby ako a čím to je zafarbené?
                            Dík

Jenonyrson
                            Účastník

[quote=“Tomasfi“]Takže ještě k té krevetovou moučce.jestli dobře rozumím,tak čím větší odsah bude mít,tím víc to bude plavat?Chtěl bych tam dát tuhle: http://www.krmivahulin.cz/krmiva-a-smesi-pro-rybolov/suroviny-pro-vyrobu/moucky-rybi/moucka-rybi-krevetova-0-5-kg.html

To nejde takhle říct že čím víc bude obsah, tím víc bude plavat. Ono záleží na složení celé směsi. Oni nebudou plavat jen na půl 🙂 prostě v jednu chvíli překročíš dávku nebo vaření a je vymalováno. Já třeba jednou dal strop, možná o trochu víc krill moučky, a hrál sem si se směsí a opravdu plavali. Bejt tebou to radši nejdřív zkusím na menším množství těsta, aby sis nepripravil věci na deset kilo kouli a zjistil že pak plavou 🙂

Jenonyrson
                              Účastník

Pro Dr. S tím Anyzem. V bylinkarstvi se prodavaj esenciální oleje. Stojej pár korun. Asi 80 Kč lahvička. Vždycky mě zajímalo jestli by se dali na ferovku použít jako esence. Dávkování je stejně tak tři kapky na tekutý??? Tak jen kdyby si to chtěl zkusit tak dej vědět, moc by mě to zajímalo 🙂 jinak do ty směsi určitě musíš dát něco na pojivost, aspoň trochu, plus určitě opět betain.

Luba
                                Účastník

Anýzový esenciální olej jsem zkoušel od různých výrobců i v cenách řádově od 50 do 500,-. Efekt byl mizerný a čím větší dávka tím hůř. Měl jsem pocit že v malých ještě únosných dávkách to tahá spíš malé kapry. Nakonec se zdálo nejlepší nasypat tam pytlík anýzu jak se prodává v koření, maximálně ho trochu namlet nebo rozdrtit. Proto jsem od používání anýzu upustil. Ono kdyby to byl trhák tak by se vyrábělo anýzové boilies ale zatím jsem ho v obchodech nepotkal, jestli vůbec je.

Jenonyrson:
                                  😯 😯 😯 Na tu pojivost snad myslíš nedejbože gluten? 😯 😯 😯 😆
                                  Betain se dá i rozpustit v tekutých složkách, jde to dobře a nemusí se dávat rovnou do směsky kde by při skladování degradoval nasáváním vlhkosti. Čerstvý je lepší.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 501. až 520. (celkem z 1,072)
                                • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.