Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

• Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 7 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 541. až 560. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
    steve
    Účastník

[quote=“Luba“]steve:
      Na závodech – no konečně proč ne, podle toho jaká je to voda a co se bude chytat.
      Krmná kampaň na velké kapry je hlavně o výběru místa a potom teprve na volbě krmení. Jestli použít pelety nebo boilies a třeba ze začátku i metod mix záleží na mnoha faktorech. Většinou se tvrdí že je dobré udržovat vybrané krmné místo tak aby vždy když na něj ryby přijedou tam bylo něco k sezobnutí. Asi je to nejjednodužší ale co když se tam naučí jezdit jenom cejni a malí kapři. Větší ryby se zpravidla těmto místům vyhýbají a drží se vpovzdálí, takže montáž se pokládá mimo tato krmná místa. Metod je víc (např. třeba metoda mizícího krmení), nejde je tu všechny popisovat, to bych se upsal a stejně ani všechny neznám.

Zdravím Luba,diky za názor 😉

Prosím Ťa,dnes som robil jeden recept podobný čo si dal do eteru, vtačí zob s robinredom.
      bohužial nemal som všetky ingrediencie čo si tam napísal ak môžem napíšem Ti ten recept,prosím Ťa pozri sa na to gule zase ako prvý krát jamky na bokoch,chcel som bolis bez rybacej múčky čisto na vt.zoboch

pšen. krupica 200g
      vt zob 200g
      gluten130g
      soj. muka 100g
      pš. kličky 100g
      lanove sem mlete na hrubo 100g
      repka ml na hrubo 100g
      robinred 50g
      vajcia 10 M

napíš mi prosím ťa čo by si zmeni dakujem

cttimata
      Účastník

okrem vajec tam nebola ziadna ina tekuta zlozka? Mne tam chyba aj nejaky mliecny protein do tohto typu zmesy a robinu by som dal asi viacej. Co sa tyka celkovej zmesy, je tam asi dost hrubych castic, ako sa to rolovalo?

steve
        Účastník

[quote=“cttimata“]okrem vajec tam nebola ziadna ina tekuta zlozka? Mne tam chyba aj nejaky mliecny protein do tohto typu zmesy a robinu by som dal asi viacej. Co sa tyka celkovej zmesy, je tam asi dost hrubych castic, ako sa to rolovalo?

ako že gule sa spravili len mali na bokoch jamky a ked to uvaris ta sa urobia prepadnute valceky ,,hrúza,,
          Luba mi poradil zmes na rybacie boilis rolovanie super gule jak z ložiska ale este by som potreboval nejaku na vt. zoboch

steve
          Účastník

[quote=“steve“][quote=“cttimata“]okrem vajec tam nebola ziadna ina tekuta zlozka? Mne tam chyba aj nejaky mliecny protein do tohto typu zmesy a robinu by som dal asi viacej. Co sa tyka celkovej zmesy, je tam asi dost hrubych castic, ako sa to rolovalo?

ako že gule sa spravili len mali na bokoch jamky a ked to uvaris ta sa urobia prepadnute valceky ,,hrúza,,
            Luba mi poradil zmes na rybacie boilis rolovanie super gule jak z ložiska ale este by som potreboval nejaku na vt. zoboch
            Tekute zlozkay okrem vajec

30ml amino
            30ml tekv.olej
            20ml melasa
            60ml tek.potrava

steve
            Účastník

[quote=“steve“][quote=“Luba“]steve:
              Na závodech – no konečně proč ne, podle toho jaká je to voda a co se bude chytat.
              Krmná kampaň na velké kapry je hlavně o výběru místa a potom teprve na volbě krmení. Jestli použít pelety nebo boilies a třeba ze začátku i metod mix záleží na mnoha faktorech. Většinou se tvrdí že je dobré udržovat vybrané krmné místo tak aby vždy když na něj ryby přijedou tam bylo něco k sezobnutí. Asi je to nejjednodužší ale co když se tam naučí jezdit jenom cejni a malí kapři. Větší ryby se zpravidla těmto místům vyhýbají a drží se vpovzdálí, takže montáž se pokládá mimo tato krmná místa. Metod je víc (např. třeba metoda mizícího krmení), nejde je tu všechny popisovat, to bych se upsal a stejně ani všechny neznám.

Zdravím Luba,diky za názor 😉

Prosím Ťa,dnes som robil jeden recept podobný čo si dal do eteru, vtačí zob s robinredom.
              bohužial nemal som všetky ingrediencie čo si tam napísal ak môžem napíšem Ti ten recept,prosím Ťa pozri sa na to gule zase ako prvý krát jamky na bokoch,chcel som bolis bez rybacej múčky čisto na vt.zoboch

pšen. krupica 200g
              vt zob 200g
              gluten130g
              soj. muka 100g
              pš. kličky 100g
              lanove sem mlete na hrubo 100g
              repka ml na hrubo 100g
              robinred 50g
              vajcia 10 M

napíš mi prosím ťa čo by si zmeni samozrejme že okrem bentosu a vajecnej zmesi

cttimata
              Účastník

Ja by som namiesto lanoveho dal nejake susene mlieko a ubral mozno z repky 50 a pridal na robine. Osobne uz asi 9 rokov chytam len rybinu po cely rok, tak tieto zmesy, ako si napisal nemam vobec odskusane, ale si myslim, ze tam bolo dost tych hrubsich castic. Ono tieto zmesy su pokus omyl, preto treba skusat tie pomery na malych mnozstvach zmesy. Ja davam do rybiny od 30 do 50g robinu, do vtacaku by som dal tych 100, aj ked je to financne uz narocnejsie. Nechal si to cesto odstat?

steve
                Účastník

[quote=“cttimata“]Ja by som namiesto lanoveho dal nejake susene mlieko a ubral mozno z repky 50 a pridal na robine. Osobne uz asi 9 rokov chytam len rybinu po cely rok, tak tieto zmesy, ako si napisal nemam vobec odskusane, ale si myslim, ze tam bolo dost tych hrubsich castic. Ono tieto zmesy su pokus omyl, preto treba skusat tie pomery na malych mnozstvach zmesy. Ja davam do rybiny od 30 do 50g robinu, do vtacaku by som dal tych 100, aj ked je to financne uz narocnejsie. Nechal si to cesto odstat?

ano pol hodinu v chladnicke
                  ani sladke boilis si neskusal?

cttimata
                  Účastník

[quote=“steve“][quote=“cttimata“]Ja by som namiesto lanoveho dal nejake susene mlieko a ubral mozno z repky 50 a pridal na robine. Osobne uz asi 9 rokov chytam len rybinu po cely rok, tak tieto zmesy, ako si napisal nemam vobec odskusane, ale si myslim, ze tam bolo dost tych hrubsich castic. Ono tieto zmesy su pokus omyl, preto treba skusat tie pomery na malych mnozstvach zmesy. Ja davam do rybiny od 30 do 50g robinu, do vtacaku by som dal tych 100, aj ked je to financne uz narocnejsie. Nechal si to cesto odstat?

ano pol hodinu v chladnicke
                    ani sladke boilis si neskusal?

nie, chytam uz dost dlho kraba, aj v zime, len vtedy mu tam dam plavacku ananas a chytam na priemer 20mm, inak davam vacsie.

Luba
                    Účastník

steve:
                      Je to zhruba tak jak píše cttimata. Je tam hodně hrubého ptačáku, řepky, lnu – skoro 500g komponentů které moc nepojí a málo toho co by to slepilo. Nejjednoduší je ubrat řepku na 50g a lněné semínko také na 50g. Přidej 50g na krupici a sušené mléko taky není od věci, takže 50g.
                      Zkus a dej vědět.

steve
                      Účastník

[quote=“Luba“]steve:
                        Je to zhruba tak jak píše cttimata. Je tam hodně hrubého ptačáku, řepky, lnu – skoro 500g komponentů které moc nepojí a málo toho co by to slepilo. Nejjednoduší je ubrat řepku na 50g a lněné semínko také na 50g. Přidej 50g na krupici a sušené mléko taky není od věci, takže 50g.
                        Zkus a dej vědět.

ok a vedel by si mi napisat nejaku sladku zmes_?

Luba
                        Účastník

steve:
                          Řekl bych že to je jednoduché protože směsi z ptačích zobů jsou na to vhodné je udělat na sladko. Je to už jen v tekutých komponentech. Melasu tam máš, tak zkus nějakou sladkou esenci (brusinka, jahoda, ananas a pod.) Dá se to i dosladit třeba několika kapkami NHDC. Samozřejmě olej a amino tam zůstanou a tekutá potrava se dá dát také sladká, ale to by už možná bylo moc. Nejvíc se mi osvědčilo použít aminokomplex brusinka od Nikla přisladit melasou nebo NHDC a robinoil activ v dávkování podle doporučení výrobce. Na jaro ideální.

steve
                          Účastník

[quote=“Luba“]steve:
                            Řekl bych že to je jednoduché protože směsi z ptačích zobů jsou na to vhodné je udělat na sladko. Je to už jen v tekutých komponentech. Melasu tam máš, tak zkus nějakou sladkou esenci (brusinka, jahoda, ananas a pod.) Dá se to i dosladit třeba několika kapkami NHDC. Samozřejmě olej a amino tam zůstanou a tekutá potrava se dá dát také sladká, ale to by už možná bylo moc. Nejvíc se mi osvědčilo použít aminokomplex brusinka od Nikla přisladit melasou nebo NHDC a robinoil activ v dávkování podle doporučení výrobce. Na jaro ideální.

ok skusim ďakujem. 🙂

Luba
                            Účastník

steve:
                              Ještě jsem si vzpoměl – ten ptačí zob ve směsi máš doufám také namletý.

safa
                              Účastník

zdravim jen mě napadlo zkoušeli jste někdo dělat boilies z granulí pro psa jen pro zajmavost 😉

Luba
                                Účastník

steve:
                                  Popel se dává do granulí pro výkrm ryb celkem běžně. Třeba v pstružích granulích je ho kolem 6%. Barví granule na černo, podporuje trávení ale hlavně granule jdou s popelem dobře lisovat.

safa:
                                  Boilies z granulí Frolic pro psy jsem už vytvářel a důvěrně jsem ho nazval „čoklís“. Chytalo to celkem normálně, žádná hvězda, ale slušný střed. Inspirovalo mě tenkrát video od Zelenky, kde kluci na Ebru dávali na přívěs řadu jen samotných Froliků a chytali opravdu slušné kapry. Problém byl jak si vzpomínám sehnat originál Froliky které byly potáplivé, protože polské napodobeniny plavaly a neměly na dně téměř žádnou životnost.

steve
                                  Účastník

[quote=“Luba“]steve:
                                    Popel se dává do granulí pro výkrm ryb celkem běžně. Třeba v pstružích granulích je ho kolem 6%. Barví granule na černo, podporuje trávení ale hlavně granule jdou s popelem dobře lisovat.

safa:
                                    Boilies z granulí Frolic pro psy jsem už vytvářel a důvěrně jsem ho nazval „čoklís“. Chytalo to celkem normálně, žádná hvězda, ale slušný střed. Inspirovalo mě tenkrát video od Zelenky, kde kluci na Ebru dávali na přívěs řadu jen samotných Froliků a chytali opravdu slušné kapry. Problém byl jak si vzpomínám sehnat originál Froliky které byly potáplivé, protože polské napodobeniny plavaly a neměly na dně téměř žádnou životnost.

jasne ale z čoho je ten popel je to popel s pstružích granˇul?

Luba
                                    Účastník

Tak to kamaráde nevím kde popel výrobci granulí berou. Je to důležité? Nemyslím že bych ho chtěl v boilí mít, teda krom toho že tam namelu ty pstruží granule.

steve
                                      Účastník

[quote=“Luba“]Tak to kamaráde nevím kde popel výrobci granulí berou. Je to důležité? Nemyslím že bych ho chtěl v boilí mít, teda krom toho že tam namelu ty pstruží granule.

nie nie je to doležité len keď sa bavíme o boili a method a iných veciach tak som chcel vediet co najviac 🙂

Panové konečně zajímavá debata a i informace u výrobě kulí. 🙂 Já jako začínajíci kouleč jsem tu našel dost imformací 💡

vetesnik
                                        Účastník

[quote=“Návštěvník“]Panové konečně zajímavá debata a i informace u výrobě kulí. 🙂 Já jako začínajíci kouleč jsem tu našel dost imformací 💡
                                          Jsem si tu i registroval, tady se mě bude líbit 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 541. až 560. (celkem z 1,072)
                                        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.