Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

• Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
    Luba
    Účastník

Vařím koule ve starém friťáku a vyndavám pokud vyplavou. Obecně by voda měla vřít když se tam koule sypou a pak jí přivést co nejrychleji znovu k varu. Z mojich směsí bývají vařené od asi půl minuty do dvou minut. To stačí bohatě k uvaření vajec v těstu a koule se už nerozpadnou ve vodě při chytání. Čím kratší doba varu, tím se zachová víc esencí, vitamínů a vůbec všech ingrediencí. Nedovařené koule poznáš že se ti budou rozpadat třeba už po dvou hodinách ve vodě, ale je to samozřejmě také ovlivněno vysušením. Někdy je to i žádoucí, třeba u krmného boilís. Pokud ti kuličky nechtějí vyplavat ani po 10ti minutách, zamyslel bych se nad složením směsi, určitě to není v pořádku a patrně směs obsahuje hodně tvrdých možná i anorganických komponentů které se prostě neuvaří. Chtělo by to “odlehčit”. Třeba ptačáky se výborně hodí. Ale pokud ti to chytá výborně vyndavej nejpozději po 3minutách. Jak píše Bašňák další louhování všechno zničí.

Nemáte někdo domácí receptík na směs na nějaké hodně smrduté masovky pokud možno s rybí moučkou (mám jí dost), které skutečně chytají? Chtěl bych zkusit slovit jeden totálně zabahněný rybník, takže se nedá zatáhnout sítí a po vypuštění by kapříci pokapali v bahně. Je mi jich chudáků líto

Qvíč
      Účastník

Myslíte, že hodně záleží na barvě boilie ?! Třeba taková modrá ?!

basnak
        Účastník

Kapr spíše rozlišuje odstíny. Chytačka o barvě vůbec není, rozhodují jiné faktory. Ale myslím si, že na některé barvy reagují dřív. Např. tam kde se hodně krmí kukuřicí kapr spíše reaguje na podmět žluté barvy.
          Třeba barevné Pop-up dokáží vyprovokovat kapra jednak svou barvou ale i výrazným až štiplavým pachem. To je to co činí popky tak úspěšné v letargickém období pro kapra.

Fit
          Správce

[quote=”Qvíč”]Myslíte, že hodně záleží na barvě boilie ?! Třeba taková modrá ?!

Jestli se nepletu, tak je kapr barvoslepý 🙂 . Podle mě stačí spíš rozlišovat světlá/tmavá, to asi kapři umí rozpoznat. Kapr se orientuje podle čichu 😉 . U boilie je důležitá vůně a hlavně taky chuť. Můj názor.

Fit
            Správce

Koukám, že mě basnak už předběhl 🙂 . Souhlasím s ním ohledně těch fluo pop up, to jsem chtěl taky napsat.

Qvíč
              Účastník

NU dobrá … To bychom měli … Myslíte, že je dobrá kombinace jen ananosové aroma s cukrem?! Rozmíchal jsem to v teplé vodě, přidal barvivo a pak už jen namáčel a teď suším …

Fit
                Správce

Já myslím, že je to dobrý. Musíš si to ozkoušet u vody, nezáleží na tom, co na to řekneme my, ale co na to kapři 😉 . Ať se daří!

Qvíč
                  Účastník

Tož to je fakt 😆 Každopádně mi štve, že to rohlíkové boilie plave … Já myslel, že pude ke dnu … Jestli je to tim, že ještě nevyschlo …

Qvíč
                    Účastník

Nemáte s ním někdo zkušenosti ?!

Fit
                      Správce

[quote=”Qvíč”]Nemáte s ním někdo zkušenosti ?!

No, mně teda neplave. Skoro bych se divil, kdyby ti plavalo. Když ho napíchneš na háček, tak ti zůstane u hladiny? Mě se to potopí vždycky, ať už se jedná o kupované a nebo moje domácí 😉 . Jestli ti to teda plave, tak můžeš dát třeba 2cm od háčku malý olověný broček, který to stáhne ke dnu. Stejnak si ale myslím, že ti to nemůže plavat. Možná chviličku, ale jak se to nasaje vodou, tak to leží na dně. Je to jenom pěkně lehké a rybám se to i dobře nasává.

Qvíč
                        Účastník

NU, mě teda jo 😆 zkoušel sem jeden hodit do sklenice s vodu a plave na hladině i když tam byl hodinu … Ten na vlasu u háčku by mi nevadil, že se bude nadnášet, ale co ty na PVAčku ?! To se rozpustí a pudou nahoru, to nechci …  😥

Fit
                          Správce

Ty je chceš dávat do PVA 🙂 ? To bych nedělal, je to zbytečné, akorát ti to sežerou malé rybky. Když chytám na rohlíkové boilie, tak použiju krmítko a krmítkovou směs. Zkus si to rohlíkové boilie dát do obloučku háčku za tu šňůrku a u vody si to potom i s olovem nebo krmítkem vyzkoušej někde u břehu. Ještě se mi nestalo, že by to plavalo (ale třeba máš nějaký jiný druh než já).

Qvíč
                            Účastník

Co může bejt na rohlíku jinýho 🙂 nu dobrá, to je fakt … Lepší to bude asi do krmítka 😉

Lunix
                              Účastník

Čím se upevnuje boiles k tomu vlasci vedle háčku? Nějakou zarážkou nebo čím?

Fit
                                Správce

[quote=”Lunix”]Čím se upevnuje boiles k tomu vlasci vedle háčku? Nějakou zarážkou nebo čím?

Ano, říká se tomu zarážka na boilies. Můžeš ale do toho očka strčit klidně i klacík nebo něco jiného, co tam bude dobře držet, aby ti to nemohlo sjet z vlasu.

Lunix
                                  Účastník

Díky. 😛

Lunix
                                    Účastník

Ještě k tomu rohlíkovému boiles můžu také např. pár navlíknout na PVA snůru a přidat k nástraze?

Fit
                                      Správce

[quote=”Lunix”]Ještě k tomu rohlíkovému boiles můžu také např. pár navlíknout na PVA snůru a přidat k nástraze?

No psal jsem to přesně pár příspěvků výše 🙂 . Já bych to určitě nedělal, protože to podle mě nemá smysl. Rohlíkové boilies ti klidně sežere bílá ryba a je to zbytečné ptývání. Doporučuji při chytání na rohlíkové boilie použít krmítko. Do krmítka můžeš dát třeba kukuřici, řepku apod. Rohlíkovým boiliesem je prostě zbytečné vnadit. PVA má smysl při chytání na pevné nástrahy (pelety, klasické boilie apod), kdy to tam vydrží a je to určeno pro kapra.

Lunix
                                        Účastník

Tak díky za odpověd.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 1,072)
                                        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.