Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

• Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 5 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 81. až 100. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
    David259
    Účastník

Zdravým , ja by som sa chcel opýtať podla Vás skúsenejších ,či by som mal začať s niečim jednoduchším pri výrobe vlastných bojlí a konkrétnou príchuťou alebo pustiť fantáziu a spraviť niečo tvz. jedinečné … Dakujem 😀

Fit
    Správce

[quote=“David259″]Zdravým , ja by som sa chcel opýtať podla Vás skúsenejších ,či by som mal začať s niečim jednoduchším pri výrobe vlastných bojlí a konkrétnou príchuťou alebo pustiť fantáziu a spraviť niečo tvz. jedinečné … Dakujem 😀

Ahoj, já bych vyzkoušel nějakou kupovanou (už namíchanou) směs, aby jsi si to vyzkoušel. Stačí postupovat podle návodu. Příchuť je celkem jedno…

Případně si můžeš prostudovat recepty na netu, experimentům se meze nekladou 😉 . Inspiraci můžeš hledat třeba u kluků z Kapří pohody, kteří toho sepsali hodoně: http://kapripohoda.cz/recepty/vsechny.html

Případně si pročti sekci o Boilies tady na webu.

Pani chcel by som sa Vas spytat na jednu vec, som zacinajuci kaprar, doteraz som chytal len plavanu, ale mam jednu dilemu mam vplane zacat s domacou vyrobou boilies ale neviem ako je to s ich skladovanim mam na mysli ked ich vyvarim a gule budu dobre aky je dalsi postup musim ich uskladnit v mraziaku alebo ich mozem nechat aj na volno zavesene niekde na vzduchu nezacne sa mi to kazit?

Fit
    Správce

[quote=“filip“]Pani chcel by som sa Vas spytat na jednu vec, som zacinajuci kaprar, doteraz som chytal len plavanu, ale mam jednu dilemu mam vplane zacat s domacou vyrobou boilies ale neviem ako je to s ich skladovanim mam na mysli ked ich vyvarim a gule budu dobre aky je dalsi postup musim ich uskladnit v mraziaku alebo ich mozem nechat aj na volno zavesene niekde na vzduchu nezacne sa mi to kazit?

Ahoj, toto už se tu mnohokrát řešilo, takže si můžeš pročíst třeba toto téma: Konzervace boilies – zde najdeš vše potřebné.

Jinak dobrý je také tento článek z tohoto webu: Konzervujeme boilies bez chemie.

Ovšem kdyby jsi měl nějaké další dotazy, tak se klidně tady na fóru ptej dál 😉 . Ať se daří

Tak jaké koule se vám letos osvědčily nejvíc? Kupované nebo šoulané doma? A co výrobci? Zdá se mi že poslední dobou někteří silně upadají… (Možná by to byl i návod na takovou klikací anketku – co říkáš Fite?) -)))

Fit
    Správce

[quote=“Best“]Tak jaké koule se vám letos osvědčily nejvíc? Kupované nebo šoulané doma? A co výrobci? Zdá se mi že poslední dobou někteří silně upadají… (Možná by to byl i návod na takovou klikací anketku – co říkáš Fite?) -)))

Co se týká mě, tak já se držím Carpservisu už delší dobu 😉 . Moje top boilies je Losos-oliheň a Scopex (vše zakázková výroba bez konzervantu). Na krátkodobé chytačky jsem občas použil zbytky a nebo taky hotovky od Carpinferno, případně halibut pelety a zbytek klasika vařená kukuřice 😉 .

Co se týká té ankety, tak klidně nějakou založ, ale tato možnost je zde pouze registrovaným členům. Stačí potom založit nové téma a dole si naklikat k tomu anketu 😎 . Nevím, jak přesně si tu anketu představuješ, takže si ji klidně založ sám 🙂 . Těch výrobců je celkem hodně si myslím, takže by to byla poměrně dost velká anketa 💡 .

[quote=“Best“]Tak jaké koule se vám letos osvědčily nejvíc? Kupované nebo šoulané doma? A co výrobci? Zdá se mi že poslední dobou někteří silně upadají… (Možná by to byl i návod na takovou klikací anketku – co říkáš Fite?) -)))
    Určitě koule rolované doma,ale nepohrdnu ani hotovkama,např.Imperial baits ma luxusni hotovky a par firem ještě je, co nemají v boilí hotovkach konzervaci 😯

Luba
    Účastník

Chytám převážně na domácí výrobu, ale letos se mi osvědčilo i nové trvanlivé boilies 3XL Ready od Karla Nikla. Dobrá a hlavně levná volba je i Carp Inferno. Mírně propadlo Niklovo Mojito oproti loňsku a neslavné výsledky zaznamenala obalovací těsta. Zcela propadly boilies od MaxCarp a ani firmy pánů Kučery a Krásy se mi moc neosvědčily narozdíl od předešlých let. Asi už na to kluci šupinatí přišli že to „kouše“ 😆 ))))

[quote=“Luba“]Chytám převážně na domácí výrobu, ale letos se mi osvědčilo i nové trvanlivé boilies 3XL Ready od Karla Nikla. Dobrá a hlavně levná volba je i Carp Inferno. Mírně propadlo Niklovo Mojito oproti loňsku a neslavné výsledky zaznamenala obalovací těsta. Zcela propadly boilies od MaxCarp a ani firmy pánů Kučery a Krásy se mi moc neosvědčily narozdíl od předešlých let. Asi už na to kluci šupinatí přišli že to „kouše“ 😆 ))))
    Jo jo 3xl je špička hlavně bustr Jinak s Krasy jsem taky celkem sklamaný 🙁 Nej mi šlape triga a b5 od Essential baits 😉

Miras
    Účastník

[quote=“Luba“]Chytám převážně na domácí výrobu, ale letos se mi osvědčilo i nové trvanlivé boilies 3XL Ready od Karla Nikla. Dobrá a hlavně levná volba je i Carp Inferno. Mírně propadlo Niklovo Mojito oproti loňsku a neslavné výsledky zaznamenala obalovací těsta. Zcela propadly boilies od MaxCarp a ani firmy pánů Kučery a Krásy se mi moc neosvědčily narozdíl od předešlých let. Asi už na to kluci šupinatí přišli že to „kouše“ 😆 ))))

Jestli jsi za rok vyzkoušel 5 různých firem a jsi z toho schopen dělat závěry, tak to klobouk dolů. Mně se za sezónů nepodaří vyzkoušel více než 3, max. 4 druhy kulí, natož boilies od 5 firem.

dasty carp
    Účastník

[quote=“Miras“][quote=“Luba“]Chytám převážně na domácí výrobu, ale letos se mi osvědčilo i nové trvanlivé boilies 3XL Ready od Karla Nikla. Dobrá a hlavně levná volba je i Carp Inferno. Mírně propadlo Niklovo Mojito oproti loňsku a neslavné výsledky zaznamenala obalovací těsta. Zcela propadly boilies od MaxCarp a ani firmy pánů Kučery a Krásy se mi moc neosvědčily narozdíl od předešlých let. Asi už na to kluci šupinatí přišli že to „kouše“ 😆 ))))

Jestli jsi za rok vyzkoušel 5 různých firem a jsi z toho schopen dělat závěry, tak to klobouk dolů. Mně se za sezónů nepodaří vyzkoušel více než 3, max. 4 druhy kulí, natož boilies od 5 firem.
    😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

basnak
    Účastník

Též se klaním k úctihodnému výkonu 😎 To musíš být na rybách každý týden minimálně dvakrát, ne?, aby jsi to stihl hodnotně vyzkoušet a udělat tyhle závěry ? To já za sezónu stačím vyzkoušet max. dvě svoje namíchané směsi na (jaro – zima) a (léto) a pak teprve hodnotím a dělám závěry. 😉

Luba
    Účastník

Jo chlapci na rybách jsem prakticky pořád. Zabývám se výrobou a testováním boilies už drahně let. Týdenní výpravy absolvuji tak každý měsíc jednu. A chytáním na den dva jen tak pro zábavu se to snažím prokládat 😆 )) Jasně že všechno se nevyskouší za rok a záleží také hodně na revíru kde se chytá. Moje předešlá „recenze“ je pouze a jenom o chytání na revírech kam jezdím nejčastěji. Jsou v tom i soukromé revíry. Jo a aby to bylo absolutně „košer“ je nás víc, takže s přispěním kolegů.

To je hodně různorodé, málokdo chytá jen na jeden typ boilís od jednoho výrobce. Pochopil jsem to dobře že je asi normální že boilís které mi letos docela šlo se příští rok tak nějak kaprům okouká? Moc se mi nechce dávat za koule přes 400 kaček a pak ho tam jen tak naházet. Mojito bylo tuším vloni novinka a třeba letos mi říkali u vody rybáři že na to už kapři moc nejdou. Návrat jahody se prý taky nepodařil. Tak nevím kam sáhnout.

Black pepe
    Účastník

Tak to je hovadina jako hovado že gule čo ti išli tento rok kapor okuká a na rok nebudú fungovat..Never tomu a ani nato zbytočne nemysli lebo je to hlúpost Pokial máš dobre postavenú gulu bude ti fungovat stále samozrejme záleží vela na mieste či trafíš,určite je to aj o prezentácii atd,,Ak by sa ti to predsa stalo jednoducho zmeň len aromu a máš to vybavené 😀 😀
    Mám kámoša čo má postavený recept od roku 1996 a chytá mu to dodnes bez problémov aj na prechytaných vodách v madarsku. 😀

Ale třeba na Dešné vloni chytali na Mojito všichni a chytalo dobře, ale letos na něj nebyl za celý týden záběr. Přitom třeba na ořech a 3XL bylo záběrů spousta a celkem hezký ryby. Největší jsem dostal na Magickou oliheň. To přece není náhoda. koule byly čerstvý a nic.

Česny
    Účastník

Cau kamarádi…já sem měl letos největší úspěchy na vlastí výrobu.Uhnětaný vnitřek rohlíku do koule, poté pečený v troubě při teplotě 320 C půl hodiny a zamražený v mrazáku… 😀 Vím moc boilies to není, ale já jen pro zajímavost 😀

basnak
    Účastník

Best: Těžko povědět a lehko spekulovat nad tím čím to bylo, že ryba (ne)příjmá na dané lokalitě to či ono boilie. Je mnoho faktorů při kterých může být „koule“ tou správnou volbou (třeba např. teplota vody). Ono každé boilie pracuje jinak v různých teplotách vody (v různém období) v závislosti na svém složení.
    Dále můžu spekulovat nad danou obsádkou ryb. Pokud se nepletu tak Dešná je soukromý revír. Tím pádem se můžu domnívat, že se většinou rybáři nejdříve informují co na dané lokalitě právě funguje. Správce, nebo jiní rybáři řeknou jooo šlape nám mojíto. A tak si každý veme i to mojito. Takto se šíří informace a ryby které se většinou nacházejí pod stálým tlakem 24hod. několikrát chycené na tu samou nástrahu můžou být časem na to „alergické“. Když to tak přeženu a nadsadím. Ale nemyslím si, že by tam leželo na dně ještě teď po té tvojí týdení návštěvě. 🙂 Pokud je obsádka v revíru veliká a tím pádem nedostatek přírodní potravy tak hlad je svině. A věřím v to, že pokud by záběry na mojito ustupovaly a rybáři zase upřednostňovali něco jiného tak postupem času by na mojito začaly zase chodit záběry.

Basnak: Tvoje závěry jsou asi to „pravé ořechové“. Tak nějak jsem si to také vydedukoval. Asi nejhorším aspektem toho týdne na Dešné bylo to, že tam bylo volně k dispozici obilí a tak to všichni hrnuli do vody nenamočené. U některých bójek toho musely ležet hory, protože krmili i několikrát denně po víc kýblech. Tím pádem kapři museli snad být zabetonovaní! Obsádka je tam obrovská ale hlady tedy patrně netrpí 😆 .
    Takže poučení pro mě bude asi takové, že příští rok se budu snažit zašít někam bokem a vzít koule pokud možno na které se tam nechytá. Za týden se snad nějaký supr kapitální kapr od toho obilí utrhne a zobne mi to. 😀.
    Je to celkem příjemný revír, ale pokud bude pokračovat ten trend krmení obilím asi se poohlédnu po nějakém jiném.

Luba
    Účastník

Také jsme letos strávili necelý týden na Dešné a je pravdou že to krmení obilím je tu trochu problém. Ale i přesto jsme si celkem solidně zachytali. Několik záběrů bylo i na zmiňované Mojito, ale nejlepší ryby přišly na 3XL Ready. Jinak hodně dobře tu první 3dny fungoval ořech od Carp Inferno, ale jen menší ryby tak do 11kg. Pak se změnilo počasí a záběry na ořech zcela ustaly. Začali jsme zkoušet pelety a různé kombinace, ale záběrů bylo poskrovnu. Až pátý den z místa kam jsme opatrně krmili 3XLko začali brát ryby přes 13kg. Ono to chce neznervóznět a věřit. Boilies není běh na krátkou trať. Radši risknu že budu bez záběru (a taky už se mockrát stalo 😳 ) a na jednom prutu nechám to čemu věřím a na druhém můžu experimentovat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 81. až 100. (celkem z 1,072)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.