Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

  • Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 941. až 960. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
  • #264828
    Luba
    Účastník

      vetesnik:
      Tu moučku můžeš použít v podstatě do libovolného receptu místo nějaké rybí moučky, ale jak píše vena dávej pozor na kombinaci s jinými vzplývavými moučkami jinak budou koule plavat. Dávka ve směsi by neměla přesahovat asi 30%.

      #264829
      vetesnik
      Účastník

        [quote=Luba post_id=13050 time=1577895644 user_id=85]
        vetesnik:
        Tu moučku můžeš použít v podstatě do libovolného receptu místo nějaké rybí moučky, ale jak píše vena dávej pozor na kombinaci s jinými vzplývavými moučkami jinak budou koule plavat. Dávka ve směsi by neměla přesahovat asi 30%.

        něco jsem vymyslel:

        250g krill moučka
        100g protein LT94
        150g ptačí zob, pepř+chili
        100g pšeničné klíčky
        150g krupice
        150g semolina
        50g robin red
        50g pivovarské kvasnice
        7g španělský pepř

        vejce, konzervant,glicerin,
        50mml krill extract CCMORE

        co na to říkáš? Bude stačit jen ten extract nebo to bude chtít ještě aroma krill? Jsem s tím extraktem ještě nedělal tak nevím

        #264831
        vena
        Účastník

          [quote=vetesnik post_id=13051 time=1577897214 user_id=2284]
          [quote=Luba post_id=13050 time=1577895644 user_id=85]
          vetesnik:
          Tu moučku můžeš použít v podstatě do libovolného receptu místo nějaké rybí moučky, ale jak píše vena dávej pozor na kombinaci s jinými vzplývavými moučkami jinak budou koule plavat. Dávka ve směsi by neměla přesahovat asi 30%.

          něco jsem vymyslel:

          250g krill moučka
          100g protein LT94
          150g ptačí zob, pepř+chili
          100g pšeničné klíčky
          150g krupice
          150g semolina
          50g robin red
          50g pivovarské kvasnice
          7g španělský pepř

          vejce, konzervant,glicerin,
          50mml krill extract CCMORE

          co na to říkáš? Bude stačit jen ten extract nebo to bude chtít ještě aroma krill? Jsem s tím extraktem ještě nedělal tak nevím

          Ahoj
          Ja bych te krill moučky ubral a nahradil něčím jiným a dle mého názoru moc pojivých složek,ale můžu se plést. Stejně by to chtělo vyzkoušet v menšim množství. Určitě pár kapek esence neuškodí. Glicerín,proč ho tam chceš dávat?

          #264832
          Luba
          Účastník

            vetesnik:
            Mě tam nesedí semolina + krupice. Obojí obsahuje poměrně dost glutenu takže by to bylo docela hodně hutné těsto a špatně by to “uvolňovalo”. Takže bych nechal 200g semoliny a místo krupice dal 100g sojové moučky která moc nepojí ale zato dobře rozvrství vodu v kouli což se výborně hodí pro zmražení boilies které pak nepraská. Nejsem přítelem konzervantů protože to ryby dokáží rozeznat. Zamražené koule vydrží v mrazáku klidně i víc než rok a po rozmražení jsou jako čerstvé.
            Glycerin (přesto že je mírně jedovatý) se poslední dobou používá jako nosič esence ale lepší a hlavně přirozenější je lososový nebo rybí olej (do studené vody zazimovaný nebo activ) nebo v kombinaci s lihovou (alkoholovou) esencí.
            Myslím že ten krill extrakt bude stačit. CCMoore doporučuje dávku 20 – 50ml na kilo směsi, tak pokud použiješ horní hranici, ve spojení s krill moučkou to bude ažaž.

            #264833
            vena
            Účastník

              Luba
              Ahoj prosím Tě ten glycerol změkčí kouli,či ne,díky

              #264834
              vetesnik
              Účastník

                Luba, díky moc za poupravení. Co se týče toho konzervantu tak bych se na něj taky nejradši vykašlal, jenže mám v plánu přes zimu udělat metrák koulí at mám přes sezonu klid. A to uz by bylo tak na pultovej mražák. ikdyž asi by to bylo nejlepší řešení…

                #264835
                Luba
                Účastník

                  vena:
                  Přiznám se bez mučení že z praxe nevím, protože to prostě nechci v boilies mít. Píše se že se používá do potavin na zvláčnění takže by mohl koule “změkčit” ale pokud budeme předpokládat že bude reagovat s vodou tak by v konečném výsledku mohl po vyplavení pod vodou i kouli vytvrdit. Možná o tom někdo ví víc a ozve se.

                  #264836
                  vena
                  Účastník

                    luba
                    no používaj to do žvýkaček. A co třeba davaj výrobi do koulí,že jsou jakby měkčí? Já jak si udělám doma koule ,vysuším a pak jsou jak šutr,zajímalo by Mě co tam do toho cpou. Kdysi jsem chytal na Starbaits a i po naložení do soli po roce koule nevytvrdly

                    #264837
                    vetesnik
                    Účastník

                      Vena , jo dáva se to tam že je to nosič esencí a podle toho kolik toho dáš nejdou pak vysušit na kámen nebo s toho uděláš i gumáky

                      #264838
                      vena
                      Účastník

                        [quote=vetesnik post_id=13059 time=1577910598 user_id=2284]
                        Vena , jo dáva se to tam že je to nosič esencí a podle toho kolik toho dáš nejdou pak vysušit na kámen nebo s toho uděláš i gumáky

                        Zdar,jo rozumím,ale jak píše Luba,aby se to nevyplavilo a pak v vodě koule ztvrdly,toď otázka. Ty stím glycerolem máš nějaké zkušenosti,myslím dávkovaní? Co tam teda cpou výrobci ,že jim to neztvrdne?

                        #264839
                        vetesnik
                        Účastník

                          Vena ono se to nevyplaví, když toto dáš hodně a je to gumové tak se to spíš zavře a vydrží to dlouho ve vodě, já přidávám trochu aby to nešlo vysušit uplně na šutr a měl to jak ti výrobci. Nějáké velké zkušenosti s tím nemám

                          #264840
                          vena
                          Účastník

                            [quote=vetesnik post_id=13061 time=1577986443 user_id=2284]
                            Vena ono se to nevyplaví, když toto dáš hodně a je to gumové tak se to spíš zavře a vydrží to dlouho ve vodě, já přidávám trochu aby to nešlo vysušit uplně na šutr a měl to jak ti výrobci. Nějáké velké zkušenosti s tím nemám

                            zdarec
                            aha tak to jo,no také jsem to nezkoušel ,ale měl jsem tu myšlenku to tam dát,tak ted nevím

                            #264843
                            vena
                            Účastník

                              Ták,něco jsem vykouzlil? Co Vy na to?

                              150g – olihen moučka
                              100g – sledová , moučka
                              100g – Lt 94
                              100g – kuku.mouka extrudovaná
                              100g – Moores clo spice
                              100g- pšeničné klíčky
                              50g – semolina
                              50g – pivo kvasnice
                              50g – konopí ,řepka ,proso,len
                              50g- sojová,extrudovaná
                              50g – vitalakt
                              50g koření+ rob red
                              50g játra

                              tekuté složky
                              20ml olej lososový
                              6-8 ml sqid octopus,nebo frnkfurter
                              15 ml amk Játra
                              20g GLM . extrakt

                              prosím zkušenější o schválení ,nebo úpravu,děkuji Vena

                              #264847
                              leguan
                              Účastník

                                Ahoj,
                                můj první příspěvek. Prosím o zhodnocení
                                Měl by to být hrubší ptačák na jaro, rychlejší rozpad , použití pískovna a rybník

                                300g Ptačího zobu drceného
                                100g moučka tygří ořech
                                100g moučka z vánočního cukroví
                                100g Pšeničné klíčky
                                100g Sojová mouky
                                100g Pšen.Krupice
                                100g Sušené mléko
                                50g Robin Red Rob ptačí zob
                                50g Glutenu

                                AK premium carp
                                40ml Melasa
                                20ml rostlineho oleje
                                5 vajec
                                esence brusinka

                                díky

                                #264848
                                vena
                                Účastník

                                  Zdar,podobný recept na směs z pačích zobů máš hned na první stránce od Luby,koukni,porovnej. Docela ho tam chváli,že se dobře roluje.

                                  #264849
                                  Luba
                                  Účastník

                                    vena:
                                    K tomu Tvému receptu. Chce to samozřejmě zkusit na malém množství, ale mám takový dojem že to nebude moc dobře držet pohromadě. Ale jak říkám je to jen dojem. Pokud budu mít pravdu můžeš ubrat nebo vynechat kukuřičnou moučku a přidat semolinu. Ten GLM extrakt by zasloužil tak 50g nejlépe za to LTéčko do suchých složek.

                                    leguan:
                                    Taky bych to vyzkoušel na malém množství. Asi to bude v pohodě. Mám jenom připomínku k tekutým složkám. Protože to má být na jaro a tím pádem do studené vody tak místo rostlin. oleje dej RR Activ nebo zazimovaný lososový olej. Vajec bude muset být trochu víc, tak 8 – 10 středních, nebo těch 5 doplnit sušenými vejci (to má výhodu že se povrch boilies částečně odlupuje a zanechává tak lepší potravní signál v okolí o ty odlouplé částečky).

                                    #264850
                                    leguan
                                    Účastník

                                      Oběma díky

                                      Oleje zaměním a vajec přidám

                                      #264851
                                      vena
                                      Účastník

                                        [quote=Luba post_id=13071 time=1578913221 user_id=85]
                                        vena:
                                        K tomu Tvému receptu. Chce to samozřejmě zkusit na malém množství, ale mám takový dojem že to nebude moc dobře držet pohromadě. Ale jak říkám je to jen dojem. Pokud budu mít pravdu můžeš ubrat nebo vynechat kukuřičnou moučku a přidat semolinu. Ten GLM extrakt by zasloužil tak 50g nejlépe za to LTéčko do suchých složek.

                                        leguan:
                                        Taky bych to vyzkoušel na malém množství. Asi to bude v pohodě. Mám jenom připomínku k tekutým složkám. Protože to má být na jaro a tím pádem do studené vody tak místo rostlin. oleje dej RR Activ nebo zazimovaný lososový olej. Vajec bude muset být trochu víc, tak 8 – 10 středních, nebo těch 5 doplnit sušenými vejci (to má výhodu že se povrch boilies částečně odlupuje a zanechává tak lepší potravní signál v okolí o ty odlouplé částečky).

                                        luba
                                        ahoj,a díky moc za úpravu,jo ten GLM extrakt určitě zvednu a co přidat místo 50g kuku.mouky 50g gluténu?,to už by mohlo pospolu držet hm?

                                        #264852
                                        Luba
                                        Účastník

                                          vena:
                                          To samozřejmě můžeš, v podstatě je to jako přidat semolinu protože ta má glutenu v sobě poměrně dost.

                                          #264855
                                          vena
                                          Účastník

                                            Korková drť v boilies,máte někdo zkušenosti s tímto produktem? Kolik se ho dává na 1kg suché směsi? Nechci přímo dělat pop pap,ale spíše dambelsky,nebo jak se to píše,prostě ani moc ani málo

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 941. až 960. (celkem z 1,072)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.