Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

• Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 7 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 621. až 640. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
    Luba
    Účastník

Jarda Cb:
      No právě že je to jen krmné tak bych to už asi nechal tak. Jde přece o to aby to rybám vonělo a lákalo je to ale přitom aby nenašly nic moc na nažrání. Řepka by je mohla ještě drobet vyprázdnit. No a pak je větší šance že zobnou ostrou kouli, že.
      EZT je skvělá moučka a sám jí hodně používám, ale dávat jí do krmného je podle mě škoda. S extrakty je to stejné. Schovej to do ostrých koulí, tam to patří.

Zdar hoši. Zkoušeli ste někdy spočítat na kolik vás vyjde kilo podomácku vyrobené koule??? Myslím jen suroviny. Mě letos na 110kč, tak se pochlubte 🙂

LUBO:Jo je pravda,ze to jsou jen krmné,tak je skoda davat dražší suroviny do mixu,radsi prošetřit na lepsi kule 🙂Chtel jsem to jeste trochu potunit ,ale neni treba.
      Jeste jsem se chtel zeptat jake mas zkusenosti se susenymy vejci.Pouzivas je nejak?Vim ze hodne lidi je používá misto normálních vajec a nebo je dává 30-40g + 3-5 normálních vajec.

Luba
      Účastník

Bomberman:
        Znám docela přesně ceny boilies které dělám a jen pro info je to od nějakých 90,- až tak do 600,- Kč za kilo. Jenže cena pro mě není naprosto důležitá věc. Beru to jako koníček a tam se na nějakou tu kačku nehledí. Důležité jsou pro mě pěkné zážitky na rybách a že ty koule fungují. Vím že každý není boháč a chce si taky dobře zachytat, to uznávám. Ale dost se mi protiví lidi kteří když jedou na ryby mají přesně spočítáno kolik jich musí chytit aby se jim to vyplatilo a to dokonce mají započítanou i cenu benzínu a snad i čas který na těch rybách strávili. Nevěříte? Opravdu jich pár znám…..

Luba
        Účastník

bobes:
          Sušená vejce se určitě do koulí používají. Někde jsem četl že to je snad nějak lepší při vaření, že se koule neuvaří jen na povrchu ale stejnoměrně. No nevím, podle mě je čerstvé vejce lepší. Jediné co celkem hodně používám je vaječný albumin – (bílkovina) na vytvrzování boilies a zlepšení nutriční hodnoty, ale toho dávám jen tak do 4% na kilo.

600 korun za kilo? Tomu se mi nechce věřit. Moh bys ukázat recept kterej stojí 600?

Luba
          Účastník

bomberman:
            To snad ani nečekáš že Ti sem ten recept napíšu 😯 😯 😯 Můžu jen říct že se skládá převážně ze samých extraktů a i tekuté složky jsou v něm pekelně drahé. Ale je to jedno z nejlépe chytajících boilies co jsme s kolegy dali dohromady a zatím fungovalo na všech revírech kde jsme byli bez vyjímky. Nedělám ho moc, tak jen 5 kilo za rok a je to taková jistota když ryby moc nejdou. Faktem je že by se asi dalo udělat i levněji, jenže u nás jsou některé komponenty k dostání jen u opravdu drahých firem (např. LK).

No a když si budeš chtít koupit hodně špičkové boilies hotové i u těchto firem jde cena až na 650,- Kč za kilo.

Luba:Varis boilies ve vodě a nebo v páře?
            No 600 za kilo je celkem dost.To bude asi hodne narvana a natunena kula.

Kde nakupujete a od jakých výrobců suroviny na výrobu boilies(esence,es oloje,extrakty atd)

Luba
            Účastník

bobes:
              Koule vařím normálně ve vodě ve starým friťáku, ale mám ve vývoji i vaření v páře, takže časem až dáme pařák do provozu bude to v páře. Protože dělám rok od roku boilies víc, tak bych si chtěl dát do provozu kontinuální linku. Už mám část hotovou (roller, výtlačné dělo, podavač) takže koule jsou za chvilku. Jen to vaření a míchání těsta to zatím zdržuje.

Suroviny jak jsem psal už dřív mám převážně od CCMoore ale občas sáhnu i po tuzemských když potřebuji jen menší množství. Dřív mi vyhovovaly i komponenty od VisionBaits a kdysi i Nutrigga. Vždycky když jsem měl už zaběhnuté složení tak ty firmy přestaly existovat a celý proces se musel postoupit znova, tak doufám že u mých nynějších dodavatelů už k tomu nedojde 🙂 🙂 🙂

verban
              Účastník

[quote=“Luba“]verban:
                Takhle by to asi nedrželo moc pohromadě, tedy jen co se týče toho aby z toho šly vůbec udělat kuličky. Většina toho nemá moc dobrou pojivost. Takže jedna z možností jak to upravit by byla asi takto:

200 g – Pšeničná mouka hrubá – pojivost dobrá
                250 g – Moučka Rybí – LT 72 % – pojivost žádná
                150 g – CSL mouka – pojivost slabá nebo žádná
                100 g – Moučka z mušlí – GLM extrakt – pojivost ?
                100 g – SUŠENÁ JÁTRA – pojivost ?
                100 g – KRILL MOUČKA – pojivost ?
                50 g – Albumin – pojivost velmi dobrá
                50 g – RED ROB KLASIK – 100% – pojivost žádná

10 ks – Vejce
                100 ml – Olej z Tresčích jater
                100 ml – GLM LIQUID – tekutý
                50 ml – LOSOSOVÝ PROTEIN

Je to jen teoreticky a bude to potřeba vyzkoušet na malém množství jak se to bude šoulat. Potom podle výsledku se to dá ještě doladit. No a co se týče toho jak to bude chytat tak myslím že pro začátek by to nemuselo být špatné, ale určitě to půjde ještě hodně vylepšit.

Třeba Ti ještě poradí ostatní. Ať se daří…

Zdravim Luba,

a ako by sa to dalo upravit aby tie boilies pustali uz skor. Chytam na boilies od jedneho cz vyrobcu no zaber mam az po 10 h v priemeru(aj ked je pravda , ze vacsinou je to velka ryba).Chodim na kratkodove rybacky , tak by som potreboval nieco co by pustalo uz po hodine a vydrzalo 6.

Dakujem pekne

Luba
                Účastník

verban:
                  Problém bude upravit právě tento typ boilísu, protože jsi chtěl aby byl uzpůsobený chytání v mušlovém revíru. Nejschůdnější cesta by byla koule nevařit a jen je usušit jako pelety. Ale zkusíme to ještě trochu předělat. Takže za prvé bych ubral na rybí moučce tak na 100g. Totéž u CSL moučky také na 100g. Tím se nám uvolnilo 200g a ty bych využil na hrubší strukturu boilies aby lépe „pouštělo“. Takže bych to viděl na přidání tak 100g pšeničných klíčků a 50g hrubě mletého ptačího zobu a 50g hrubě mletého praženého konopného semínka. Mělo by to být zhuba stejné nebo trochu lepší co se týče pojivosti. Dál bych ubral na sušených játrech tak na 50g a dal tam 50g pivovarských kvasnic. To je na zvýšení atraktivity (stejně se mi zdálo těch 100g jater poměrně hodně a mohly by kouli uzavřít).

No a v tekutých složkách ten GLM liquid nevím co je zač, ale zkazit by to nějak neměl. Dál zkus dát jen 8 vajec, lososový protein 40ml, olej 60ml lépe lososový zazimovaný (uvolňuje se rychleji) a přidej nějakou esenci (např. nahnilý krab, oliheň nebo tak nějak podobně) v dávkování na horní hranici doporučené výrobcem. No a na závěr něco hodně smrdutého a to N-Butyric Acid (myslím že tak 15 až 20 kapek bude akorát).

Vařil bych koule max 5 minut pokud nevyplavou dřív a zkus třeba i jen 3 minuty a ve sklenici s vlažnou vodou za občasného zamíchání si testni jak se to chová.

Zase upozorňuju že je to teorie a skutečnost se může drobet lišit, ale nemělo by to být o moc.

Nezkoušel jsi na revíru použít třeba ovocné boilies nebo expresky? Někdy i ryby zvyklé na mušle mají chuť mlsat sladké….

verban
                  Účastník

Na sladke vobec nechytam. Este mam vseobecny dotaz.

Tento clanok popisuje rychlo chytajuce boilies : https://www.lovkapra.com/vyroba-boilies-z-krmitkove-smesi/

Je tam uvedene , ze na to beru iba dorastenci , ale nie velke ryby .

Cim to je.Meni kapor v priebehu zivota aj potravu ? Teda patentky uz nezeru ?

Dakujem za vysvetlenie.

Lubvac
                    Účastník

Ahoj prosim o radu. Da se necim nahradit albumin ?

Luba
                      Účastník

verban:
                        To že tam píšou že na to berou dorostenci je dáno spíš tím že je to z krmítkové směsi. To je totiž naprosto odlišná koncepce výroby. U krmítkovky se požaduje vytvoření krmného mraku a tomu jsou přizpůsobeny komponenty ve směsi. Krmení se rychle rozpadá a některé složky se i střídavě vznáší a potápí aby byl krmný mrak co největší. Takže když do něj ryby najedou láká to především menší nezkušené ryby. Ty větší to hemžení pozorují spíš z dálky, jsou nedůvěřivější a maximálně zobnou až co zbyde když menší ryby místo vyžerou, nebo větší kousky z okolí.
                        Takže to má málo společného s chutí a kapr žere v podstatě všechno. Je známo že v paměti má uloženo i co žral jako potěr ale v dospělosti by mu to asi nestačilo. Přesto se jeho potravinové návyky až tolik nemění. Patentky ho určitě zajímají.

Luba
                        Účastník

lubvac:
                          Albumin můžeš nahradit glutenem ale otázkou je zda to bude ku prospěchu. To totiž záleží na mnoha věcech ale hlavně na složení směsi v které to chceš nahradit. Určitě jsou i jiné možnosti ale bez blžších informací ví jen bůh…

Ja nakupujem suroviny TU a nevide ma to až tak veľmi draho viem urobiť vlastne gule aj do 10 €
                          http://www.zmesicarp.sk sa chystám kúpiť aj ten stroj len mi príde trosku drahý 🙁

V.S.
                          Účastník

[quote=“Riso“]Ja nakupujem suroviny TU a nevide ma to až tak veľmi draho viem urobiť vlastne gule aj do 10 €
                            http://www.zmesicarp.sk sa chystám kúpiť aj ten stroj len mi príde trosku drahý 🙁

Tie suroviny su z Hulina. Mam toho od nich odskusane uz dost a nie so vsetkym som bol spokojny. Napr. taka mucka zo sladkovodnych ryb je pre mna do boilies skoro nepouzitelna. Vona o nicom, ma prilis vela vlhkosti nasledkom coho hrudkovatie a neda sa poriadne rozmiesat v zmesi a ceresnicku jej davaju niekolko mm kusky kosti a zda sa mi ze aj kamenov pridanych zrejme kvoli hmotnosti. Proste odpad. Mam z Hulina viac veci co mi az tak nepasuju ale toto bol vrchol. Ani som nemal chut to fotit a dalej riesit resp. nemal som na to cas. Mozno sa k tomu dostanem. Co sa toho stroja tyka zda sa mi ze veci co maju tom ZmesiCarp su od Hancarika. Ja mam od neho vytlacne delo na 7kg cesta. Skus poziet priamo u neho. Myslim ze by ti spravil aj cenu keby chces nejaky komplet http://www.hancarik.sk/

Sorry niesom aktívny člen lebo s rybolovom som začal len tuto sezónu a čo sa týka toho eshopu áno možno to je z hulina ale keď si to vyskladam je to lacnejšie na zmesicarp.sk a Hancarika som kontaktoval ved aj ten eShop je jeho 😉 ma to hore napísané

V.S.
                            Účastník

[quote=“Rišo“]Sorry niesom aktívny člen lebo s rybolovom som začal len tuto sezónu a čo sa týka toho eshopu áno možno to je z hulina ale keď si to vyskladam je to lacnejšie na zmesicarp.sk a Hancarika som kontaktoval ved aj ten eShop je jeho 😉 ma to hore napísané
                              Neislo ani tak o cenu ako skor o nejaky postreh co sa toho hulina tyka aj ked to bolo len tak v kratkosti o jednom ponukanom produkte. Ako som uz pisal mam vyskusanych viac surovin co ponukaju a nie som vsetkym som bol spokojny. To by chcelo zvlast temu na ropisanie vsetkych veci pretoze niektore suroviny na prekvapili v pozitivnom slova zmysle tak napr. skus spravit rybiu zmes, pridat do nej 40-50g spanielskeho korenia (hulin), slivkovu aromu (hulin) tak 8-10ml na kilo a nejake sladidlo. Vidis ze je ten eShop hancarikov som si ani nevsimol. Aby si ho skusil kontaktovat som pisal preto ze mne delo na 7kg cesta dal lacnejsie ako ma v tom eShope delo na 5kg. Inak delo funguje zatial na 100% akurat som si na neho pridal regulator tlaku podobny ako je na beznom kompresore. Ked chces vediet viac napis mi spravu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 621. až 640. (celkem z 1,072)
                            • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.