Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

• Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 7 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 641. až 660. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
    Luba
    Účastník

Také mám ze surovinami z Hulína rozporuplné zkušenosti jako V.S. Cenu mají bezesporu dobrou ale letos jsem byl líný a nechtělo se mi míchat směs ptačích zobů kterou normálně používám do svých mixů a tak jsem sáhnul po nabízeném ptačím zobu s Red Robinem. Je to směs celkem dobře vypadající, ale je plná hrubých velkých těžko definovatelných kousků. Nepřipadalo mi to jako nějaká semínka a udělal jsem tu chybu že jsem to zamíchal do směsí bez přesátí v domění že se v těstu rozpustí. Koule se udělají celkem v pohodě, ale při vaření ty hrubé kousky „nabobtnají“ a tak 15 % koulí je roztrhané vhodné tak na krmení do punčochy. No stalo se… Prostě některé věci mají bezesporu dobré a něco je „dodělej doma“.

V.S.
      Účastník

Mam ten zob tiez s nemal som problem s trhanim boliesu. Daval som ho tak 15-20%.

Luba
        Účastník

No to je právě to že v každém balení je to jiné. Nedá se spolehnout že to tam jen nasypeš a hotovo. Musí se to hlídat a to mě nebaví.

V.S.
          Účastník

No to nieje boh vie co. Mne sa zas stalo ze mi boilies praskali pri napichovani hlavne male 10mm pretoze som zmenil vyrobcu komponentov do zmesi. Potom vyzeram jak Lama ze neviem bolies spravit a pritom v tom to vobec nieje. Preto najradsej pouzivam veci od CCmoore len u nas je to uz umenie zohnat za rozumnu cenu. Ak ma nahodou niekto nejaky tip kde kupit veci od CCmore bez vysokohorskej prirazky sem s nim 😉

Luba
            Účastník

Já většinou nakupuju na http://www.ccmoore.cz. Je tam ceník a objedná se to přes Mikbaits. Ceny jsou lepší ale jen velká balení. Vyzvednu si to na prodejně takže ještě bez poštovného. Kvalita je samozřejmě 1A.

V.S.
              Účastník

[quote=“Luba“]Já většinou nakupuju na http://www.ccmoore.cz. Je tam ceník a objedná se to přes Mikbaits. Ceny jsou lepší ale jen velká balení. Vyzvednu si to na prodejně takže ještě bez poštovného. Kvalita je samozřejmě 1A.
                To hej len mne sa to neoplati koli cene postovneho. Keby som sa vedel dohodnut ze si to vyzdvihnem niekde u predajcu ako ty bolo by po probleme.

Luba
                Účastník

Mikbaits má prodejnu ve Zlatých Moravcích, to bys neměl zas tak daleko když si to necháš poslat tam ne? To by bylo bez poštovného, teda snad. Já si to nechávám posílat do Pelhřimova a neplatím poštovné žádné.

Mi1la
                  Účastník

Prosím o radu, začal jsem koulet vlastní boilie bez rollbalu a když jsem pritlacil na kuličku tak měla tendenci se rozpulit, a nevím zda li byla směs moc suchá nebo jsem měl málo pojivovych složek.

Luba
                    Účastník

Mi1la:
                      Jak už asi sám tušíš možností proč se to děje je hodně a dvě z nich už popisuješ sám. Také tam může být hodně hrubých komponentů (třeba semínka ptačího zobu a tak podobně). Také třeba hodně „husté“ těsto se tlakem při šoulání uprostřed trhá. Pro lepší odhad mám strašně málo informací z čeho to vlastně máš vyrobeno, jestli to dělá před uvařením nebo po něm, kolik je tam vajec a tekutých složek atd. Zkus být konkrétnější.

mpb
                      Účastník

[quote=“Luba“]Také mám ze surovinami z Hulína rozporuplné zkušenosti jako V.S. Cenu mají bezesporu dobrou ale letos jsem byl líný a nechtělo se mi míchat směs ptačích zobů kterou normálně používám do svých mixů a tak jsem sáhnul po nabízeném ptačím zobu s Red Robinem. Je to směs celkem dobře vypadající, ale je plná hrubých velkých těžko definovatelných kousků. Nepřipadalo mi to jako nějaká semínka a udělal jsem tu chybu že jsem to zamíchal do směsí bez přesátí v domění že se v těstu rozpustí. Koule se udělají celkem v pohodě, ale při vaření ty hrubé kousky „nabobtnají“ a tak 15 % koulí je roztrhané vhodné tak na krmení do punčochy. No stalo se… Prostě některé věci mají bezesporu dobré a něco je „dodělej doma“.

Luba:Dík za komentár,vyskúšam ušúlam si nejake nadipovane gule a k tomu ako si písal mám doma pelety oliheň alebo madove,potom napíšem ako som dopadol 😉

mpb
                        Účastník

este jednu vec,co podnecuje v boiies aby dobre a hlavne rychlo vypustalo svoj obsah?

Luba
                          Účastník

Samozřejmě hrubá struktura v boilies, koule jen krátce vařené a méně vajec jen aby držely koule pohromadě pár hodin. Esence lihové a olej zazimovaný do studené vody.

mpb
                            Účastník

[quote=“Luba“]Samozřejmě hrubá struktura v boilies, koule jen krátce vařené a méně vajec jen aby držely koule pohromadě pár hodin. Esence lihové a olej zazimovaný do studené vody.

nazdar páni:
                              Može sa mi niekto pozriet na ten recept a poprípade okomentovať?

semolina 200g
                              sojova muka 150g
                              bisqit 100g
                              krevetova muka 100g
                              mucka LT 100g
                              surove maso tuniaj 50g
                              jatra 80g
                              pš.kličky 50g
                              rybí prot. 100g
                              kvasnice 50g
                              glm extrakt 20g
                              konope mlet 200g
                              suš mlieko 40g
                              albumin 40g
                              lanove extrud semiacka 100g
                              10-12 vajec
                              glm 50ml
                              betain 40ml
                              aminokompl.60ml
                              aroma 7ml krabi ikri
                              rybaci prot. 50ml
                              soľ 50g
                              olej red rob 20ml

Ďík

Luba
                              Účastník

No proč ne. Je to poměrně složité a nejsem si jist že je tam dost pojivých složek aby koule držely pohromadě, to chce vyzkoušet. Bude to asi chtít doladit poměry jednotlivých složek, a to bude dost zkoušení a taky pak co na to řeknou ryby. Ale třeba je to zrovna to pravé – nikdy nevíš…
                                V tekutých složkách je asi zbytečný ten aminokomplet protože v těch ostatních tekutých věcech máš v podstatě to co se do aminokompletu dává kromě esenciálního oleje. Red rob oleje bych dal víc tak 30-50ml.

mpb
                                Účastník

[quote=“Luba“]No proč ne. Je to poměrně složité a nejsem si jist že je tam dost pojivých složek aby koule držely pohromadě, to chce vyzkoušet. Bude to asi chtít doladit poměry jednotlivých složek, a to bude dost zkoušení a taky pak co na to řeknou ryby. Ale třeba je to zrovna to pravé – nikdy nevíš…
                                  V tekutých složkách je asi zbytečný ten aminokomplet protože v těch ostatních tekutých věcech máš v podstatě to co se do aminokompletu dává kromě esenciálního oleje. Red rob oleje bych dal víc tak 30-50ml.

myslíš že tam je málo pojivých?

som myslel,že ked dam semoloinu,bisqit,pš.klicky a tuším že aj kvasnice niečo lepia ale tak asi máš pravdu
                                  treba vxskúšat

mpb
                                  Účastník

ale dík za názor

Luba
                                    Účastník

mpb:
                                      Máš pravdu asi by to stačit mělo ale u složitých směsí to bez zkoušení nejde. Ono stačí vzít komponenty od jiné firny které jsou třeba hrubší a všechno je jinak. Zvlášť extrudované komponenty bývají problematické. Docela se mi osvědčilo čerstvé nadipované koule jen v lněném semínku obalit.

Ahoj kolegové rybáři,potřeboval bych poradit s boilies směsi.
                                      Něco jsem vymýšlet ,tak se chci zeptat co na to říkáte?

300g rybí moučky
                                      200g psen.klicky
                                      200g kukuřičná mouka extrudovana
                                      100g Robin teď
                                      100g syrovátka
                                      100g piv.kvasnic

Melasa 20 ml
                                      Lososový olej 20 ml
                                      Lososový Rr olej 10 ml
                                      Tekutá játra 10 ml
                                      Esence oliheň nebo krill
                                      Krill liquvid 20 ml
                                      Co na to říkáte?

Ještě 8-10 vajec

V.S.
                                      Účastník

[quote=“Bob133″]Ahoj kolegové rybáři,potřeboval bych poradit s boilies směsi.
                                        Něco jsem vymýšlet ,tak se chci zeptat co na to říkáte?

300g rybí moučky
                                        200g psen.klicky
                                        200g kukuřičná mouka extrudovana
                                        100g Robin teď
                                        100g syrovátka
                                        100g piv.kvasnic

Melasa 20 ml
                                        Lososový olej 20 ml
                                        Lososový Rr olej 10 ml
                                        Tekutá játra 10 ml
                                        Esence oliheň nebo krill
                                        Krill liquvid 20 ml
                                        Co na to říkáte?

Jednoduchy recept. Take mam rad. Niektori ludia to podla mna zbytocne komplikuju najme ked nemaju este dostatok skusenosti s vyrobou boilies a hned si hodia recept na ktory by si castokrat netrufol ani clovek co uz ma co to odsulane. Ja by som to upravil nejak takto:
                                        rybia mucka 300g (idealne viac druhov)
                                        psenicna krupica 150g
                                        gluten 50g (mozno ani nebude treba lebo ta srvatka je dost pojiva)
                                        sojova muka 200g
                                        vtaci zob 100g (napr. robin zob kludne aj nieco ine co spravi strukturu)
                                        srvatka 100g (kazein, srvatkovy protein)
                                        robin red koncentrat 50g
                                        pivovarske kvasnice 50g

Z tekutych by som pridal trochu oleja a tej tekutej pecene, a esncie zalezi od vyrobcu ale krill aj olihen su dost prenikave tak bude stacit 6ml. Dal by som tam este nejake sladidlo alebo sol.
                                        To by bol taky zaklad od coho sa mozes odrazit. Mozes si tam neskor pridat nejake natravene proteiny, extrakty, betain proste vselijake fajnovosti 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 641. až 660. (celkem z 1,072)
                                      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.