Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies

  • Toto téma obsahuje celkem 1,071 odpovědí. Do diskuze (92 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 161. až 180. (celkem z 1,072)
  • Autor
    Zápisy
  • #257065
    Luc
    Účastník

      😈 Mnělo by to být na 1-3-dení chytání 👿
      😉 Chtěl bych poradit:co odebrat a co přidat?
      😉 soja term.mletá 20%
      😉 pivovarské kvasnice 3%
      😉 pšeničné klíčky 20%
      😉 melasová moučka 20%
      😉 pražené konopí 10%
      😉 gluten 10%
      😉 med 5 pl.(polévkových lžic)
      😉 perníkové koření 3%
      😉 vejce 8ks
      😉 sladká paprika 3%(jako barvivo)-možná,že bych použil potravinářské barvyvo(jiná barva)
      😉 zob pro kanáry středně hrubě mletý -poraďte jaký(ať nejsem za blbce)
      😉 krmítková směs MED
      😉 dip – poraďte jaký,
      😉 co vy na to 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁
      😉 nebojte se jen to scupujte,já to vydr 😛 :mrgreen: 😛 ……,je to můj první recept,takže žádný zázrak to určitě není. 🙁 🙄 😥 😉……………………………………………… 😆 😀díky , Luc 😎 😎

      #257066
      basnak
      Účastník

        Zdravím.
        Směs na rychlé chytání.
        Aby jsi rychleji zaujal kapra, můžeš přidat něco z mléčných nebo sojových proteinů, jako je např. sušené mléko, vitalakt, syrovátka atd. další zastoupení surovin si najdeš v e-shopech.
        Pro rychlejší signál ve vodě, tam postrádám signál esence. Sice to bude dráždit malé kapry ale postupně esenci z výroby pokud bude směs šlapat můžeš vynechat a ponechat jen kořeněné složky a složky samotné (melasová mouka má výrazné aroma)
        Jěště mi tam schází rychlý potravní signál v podobě tekuté potravy – stačí do téhle směsi CSL.
        Pokud by jsi měl finance navíc tak můžeš místo sl. papriky dát Robin red. Stačí jen málo 50g ti obarví 1kg dostatečně. Ale barva není tak důležitá natož jak tato kořeněná směska dokáže dráždit ryby.
        Med jako sladidlo, taky jde použít. Několikrát jsem ho použil do boilie. Klidně ale použij tekutou melasu.
        Zob pro kanáry ti neporadím, nemám s ním zkušenosti.
        Dip nemusíš vůbec používat, pokud ti bude boilie šlapat tak je jenom druhořadou alternativou.
        Ještě bych 10% ubral u sojové mouky a přidal pšeničné – navzájem se doplňují.
        K ostatním složkám co jsi uvedl nemám žádné připomínky a mají své opodstatnění v dané směsi.

        #257067
        Black pepe
        Účastník

          Pokial začínaš neni nič jednoduchšie ako si rozdelit výrobu boilies alebo surovín ktoré použiješ podla ročných období.
          Na jar do studenej vody vol ako základ vtáčie zoby,,naopak v lete až do jesene rybie múčky 😉
          Ak sa bavíme o jary a vtáčich zoboch tvoj recept by som spravil v rýchlosti takto:
          150g pražené konope
          200g pomletý vtáči zob alebo mletá repka
          100g sojová múka
          100g kukuričná múčka
          200g pšeničné klíčky
          100g gluten
          100g kasein
          50g robin red

          20ml red salmon oil
          20ml CSL
          …..aroma podla dávkovania výrobcu
          sol alebo cukor ako sladidlo 😉 😉

          #257068
          Luba
          Účastník

            Ahoj!
            Sojovku bych taky ubral na 10% a i pšeničných klíčků by mělo stačit 10% když budeš přidávat ptačák. Určitě přidej pšeničnou mouku nebo radši semolinu (je to skoro totéž, ale semolina víc váže) klidně i těch 20%. Klasické zoby pro kanáry jsou skoro stejného složení a tak je to v podstatě jedno, pražené konopí je lepší si upražit a namlet sám (je to úplně jiná vůně trochu po oříškách) a když už budeš mlet ptačák máš to při jednom… Papriku jsem také používal když nebyl k sehnání atraktor MegaSpice asi 50g do kila směsi. Padesátka Robin Redu by tomu taky prospěla když to má být na rychlé chytání. Dip a tu krmítkovou směsku bych asi vypustil. No a hlavně tam nevidím žádný olej (nejlépe “Zazimovaný” nebo “Aktiv” do chladné vody), tekutou potravu a nějakou esenci na rychlé přilákání. A v neposlední řadě myslím že 8vajec bude málo, spíš bych to viděl tak na 10 až 12 středních.

            Hezky jsme to zcupovali, že…. 🙄 ale mysíme to dobře! Ať se daří!

            #257069
            Luc
            Účastník

              😉 Zcupovali řádně 😮 :mrgreen: ,ale dobré rady sou k nezaplacení. 💡 😯
              😉 Proto všem co cupovali ďíky,
              😉 a ať vám to fšem pořádně hrčíííííí 😛 :mrgreen: :mrgreen: 😛

              #257141
              Black pepe
              Účastník

                Nazdar chalani neviem či ste pozerali túto stránku ak ano nič sa nedeje 😉
                Pozrite http://www.krmivahulin.cz zaujímavé ceny.
                Sekcia hore SPORTOVNI RYBOLOV!!

                #257145
                Fit
                Správce

                  Black pepe: Jo, už to tady bylo různě po fóru několikrát, rozhodně dobrý ceny 😉 . Osobní zkušenost nemám, ale ty ceny jsou fakt dobré 😉 .

                  #257146
                  Black pepe
                  Účastník

                    Hm doparoma asi už zabúdam…dúfam že to neni tým vekom 😀 😀 😉

                    #257147
                    Fit
                    Správce

                      [quote=”Black pepe”]Hm doparoma asi už zabúdam…dúfam že to neni tým vekom 😀 😀 😉
                      Já myslím, že to je dobrý 😉 , já jsem mladší a taky zapomínám, o tomhle se myslím psalo v jiném tématu… Aspoň si toho všimne více lidí a není špatné si občas něco připomenout, však je to dobře 😉 .

                      #257148
                      Luba
                      Účastník

                        Myslím že tady se dostáváme k jedné z profesionálních firem které dodávají spíš velká balení krmiv pro chovatele ať už na rybničním nebo jiných chovných zařízeních. Patrně komerční tlak je nutí přizpůsobovat a nabízet směsi i do tak specifických oborů jako je sportovní rybolov, což by pro nás mohlo být příznivé. Určitě cenově a snad i kvalitou, ovšem musí se počítat s tím že to nebudou žádné “vybroušené speciály”. Proto bych se asi zajímal spíš o velkoobjemové komponenty (jako např. rybí moučku atd) než o směsi, alespoň co se týče výroby boilies. Ovšem jako směsi do krmítka a na rozumné vnadění obecně není připomínek!

                        #257149
                        dedek
                        Účastník

                          Pro Lubo – Až tak příliš bych tyto větší podniky neselektoval a nedával je na okraj zájmů. Tyto, dříve většinou statní podniky, mají velké zkušenosti s výrobou krmiv pro ryby. Když oni vyráběli granulované směsi, tak tu ještě nikdo ani po boilies nevzdechl. Ujišťuji Vás, že jejich používaní při zakrmování, zároveň s řepkou a kukuřicí, bylo velmi efektivní. A to nyní hovořím o 70 a 80desátých letech. To nemluvím i o specialitách, které zaroveň ryby přeléčovali. Za všechny jmenuji modré granule Carpex. Neskutečně účinné. Při současné ekonomické situaci, kdy je každá koruna dobrá, je zřejmé, že se jim oplatí vyrábět i menší množství, ne jenom v řádech stovek tun. Ač to nerad říkám, podívejte se na ukazatele ekonomiky v USA a zjistíte, že rybařina je na čelnich místech v pomyslné tabulce. To ani nezmiňuji vybavení laboratoří některých ZZN, kterým žádný prostý výrobce nemůže konkurovat.

                          #257151
                          Luba
                          Účastník

                            Dedek: Nemyslím že bych tyto podniky nějak selektoval nebo stavěl na okraj zájmů! Také netvrdím že jejich krmiva jsou neúspěšná, jen je potřeba vidět že jejich použití je abych tak řekl pro dobrou a zdravou výživu velkého množství ryb a ne pro nalákání a ulovení trofejního kapra a o tom je toto fórum především. Výroba boilies je moderní obor na rozdíl od 70 a 80desátých let minulého století a tady jim drobátko “ujel vlak” a ani superlaboratoře na tom nic nemění. Jinak s tou ekonomikou s vámi souhlasím a také to myslím v mém příspěvku zaznělo.

                            #257162
                            zadar
                            Účastník

                              Luba Já bych ty směsi klidně vyzkoušel, složení je uděláno pro kompletní výživu kapra, cena je velice příznivá a když se to patřičně dotuní, tak věřím že to bude fungovat stejně jako boiles směsi za desetinásobek ceny, pouze to neprodává známý boilesvýrobce, který namíchá něco podobného a dá k tomu patřičnou reklamu na kterou mnoho rybářů až moc dobře slyší a když se k tomu napíše, že je to z Anglie, tak po tom naši kapraři jdou více, než potom ti kapři 😆

                              #257165
                              Luba
                              Účastník

                                Souhlas. Zkoušet se musí a určitě to nebude nic špatného. Když tak dej vědět. Já se radši přidržím svých osvědčených směsek. Ale říkám otevřeně že beru od těchto velkovýrobců do nich komponenty a jsou v dobrých cenách i kvalitě. Třeba by se mi i některé jejich směsi líbily ale skoro vždy tam je něco co nechci. Dotunit se dá i řezanka s hoblovačkama a pokud máš dobré lepidlo jsou koule jako fík… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

                                #257166
                                zadar
                                Účastník

                                  Luba Letos to asi nevyzkouším, dělal jsem takovou inventuru zásob a mám ještě tak 30 Kg boiles a stejné množství směsí, tak to musím nejdříve spotřebovat a vzhledem k tomu, že se na ryby už nedostanu tak, jak bych si představoval, tak myslím budu mít i napřesrok 🙁

                                  #257167
                                  Luba
                                  Účastník

                                    No tak to jsme na tom skoro stejně. V sobotu jsem vytáhnul z mrazáku 0,5kila brusinky a už se mi to tam nepodařilo vrátit jak je našlapáno. A to už okupuju část mrazáčku i doma ženě a ještě bych potřeboval našoulat nahnilého kraba. S tím mě ale nechce do mrazáčku bůhvíproč pustit…..hihi….asi nemá ráda krabí nanukáč 😆

                                    #257178
                                    FISHI93
                                    Účastník

                                      Já se letos pokusím udělat vlastní boilies anašel jsem si tenhle recept.Ale nevím jak dlouho by boilies vydrží ? ( Dokud neznie ) A kde ho skladovat a jak dlouho sušit a jestli nestvrdne ? Díky za odpověd

                                      Ananasové boilies
                                      100g strouhanky
                                      100g krupice (já dávám 70g krupice a 30g pšeničné klíčky) není nutné
                                      125g sušené mléko (Syrovátku-lépe se rozpouští v chladnější vodě)
                                      60g sojové mouky hladké
                                      3 vejce
                                      3 baličky vanilkového cukru
                                      2 pudinky ananas
                                      Půl sáčku sušeného ananasu
                                      1 lžíce Anasového dipu http://www.kamofish.cz/top-edition-dipy/361-top-edi?ton-dip-sladky-ananas.html
                                      1 baliček práškového barviva
                                      ananasová esence Tandembaits (dávkování je na esenci)
                                      http://www.kamofish.cz/top-edition-flavour-esence-n?a-boilies/369-TOP-EDITION-FLAVOUR-Sladky-Ananas.htm?l
                                      žluté potravinářské barvivo

                                      Do vajec rozmíchej cukr,med,barvivo a dip.Je možné tam dát i kávovou lžičku tekuté melasy.
                                      Potom přidej sypké složky v pořadí :sušené mléko s krupicí.
                                      Sojovou mouku naposled,jinak by ti rychle ztvrdlo těsto.
                                      Řádně propracovat a hned šoulet.

                                      Vem ananasovej džus, nalij ho na spodek hrnce a v páře nad ním vař boilies tak jen tak 2-3 minuty.
                                      Pak to nech vysušit.

                                      Já ještě přidávám konzervant. Nemá to vliv na chuť boilies ani na úlovky. Jen ti to boilies nechytne plíseň a vydrží dlouho. http://www.kamofish.cz/sladidla-a-konzervaty-na-vyr?obu-boilies/264-Konzervant-do-boilies-500ml.html

                                      #257179
                                      basnak
                                      Účastník

                                        [quote=”FISHI93″]Já se letos pokusím udělat vlastní boilies anašel jsem si tenhle recept.Ale nevím jak dlouho by boilies vydrží ? ( Dokud neznie ) A kde ho skladovat a jak dlouho sušit a jestli nestvrdne ? Díky za odpověd

                                        Zdarec. Boilie ti nezačne plesnivět dokud mu k tomu nevytvoříš podmínky. Mražením zpomalíš veškeré procesy, takže můžeš boilie skladovat i několik měsíců. Pokud boilie chceš sušit, tak je ti doufám jasné, že ti bude tvrdnout. Na stinném místě (tzn. bez přímého slunečního záření) s dostatkem proudícího vzduchu, se dá boilie skladovat taky. Ale po několika týdnech (za určité teploty) počítej s tím, že ho budeš mít jak kameň. Což vůbec nevadí. Boilie se dá znova “aktivovat” nebo-li oživit tekutou složkou, buď tek. potravou nebo zbytkem tekutých složek co ti zbyly z šoulání.
                                        Recept na boilie ti asi někdo psal, tak k němu se vyjadřovat nebudu. 😉

                                        #257183
                                        Fit
                                        Správce

                                          Ahoj, přesně tak, jak ti napsal Basnak. Když je necháš někde sušit, tak ti klidně vydrží i víc jak rok, aniž by zplesnivěly, možná i několik let. Sám mám doma v síťce ještě asi 2 kg z června minulého roku, jsou tvrdé jako kamen, ale když je provrtáš, tak na ně chytat půjde a krásně i voní pořád.

                                          Pokud je chceš zachovat měkkčí, tak je nejlepší je zamrazit (třeba po dvou dnech sušení od uvaření) a po rozmrazení spotřebovat (případně nechat zbytek někde sušit potom). Už to znova do mrazáku nedávej.

                                          #257186
                                          FISHI93
                                          Účastník

                                            Chlapi díky za rady

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 161. až 180. (celkem z 1,072)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.