Úlovky a výpravy v roce 2012

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Úlovky a výpravy v roce 2012

• Toto téma obsahuje celkem 173 odpovědí. Do diskuze (25 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Xylo a poslední změna proběhla před 10 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 174)
  • Autor
    Zápisy
    dasty carp
    Účastník

Pár dní u vody kdy jsem odjížděl do práce a pak zase k vodě..Bych hodnotil v celku dobře na tu bídu,,sice nic velkého,,ale za to dost krásných lysců,,Většina ryb byla od 8kg do 12,5kg,,Vše bylo nachytáno opět na Big-Mik-BigS,,,

Fit
      Správce

superweb: Pěkný, to potěší… 😉 😉

dasty: Pěkní kapři, gratulace, z těch jednou něco ještě bude! 😎 😉

Jinak já jedu v sobotu na týden na Lužnici, tak snad se už taky něco trochu většího povede. Bohužel se tam budu muset taky drtit na blížící se státnice 🙄 , ale snad si mezitím i něco zdolám :mrgreen: .

Fosgen
        Účastník

Tak po noci bez pípnutí přišlo krásné ráno a dva rychlé záběry 12Kg a 9,7kg na TCF Sweet Bird + LM Brusinka, bohužel už jde po řece hodně chmýří …

hinterfisch
          Účastník

Ahoj, další noční výprava přinesla 3 zaběry a na břeh se podívali dva krásní lysci 70cm 8,5kg a 73cm 10,6 kg. Všechny 3 záběry ne stejný prut na boilie vlastní výroby a na druhém prutě boilie za 500Kč kg bez pípnutí.

dasty carp
            Účastník

Opět jsem se vrátil ze čtyř denní výpravičky,která dopadla na to vedro skvěle sice nic většího ale spousty kaprů,,hned jak slunko zapadlo jako kdyby do těch kaprů koplo a byly k nezastavení)))Chytáno opět na BigMik-BigS a jako druhé novou testovací směs která jezdila skvěle))

Fit
              Správce

Zdravím všechny,
                tak jsem se vrátil z týdenní výpravy na VN Kořensko (konec Lužnice). Celý týden celkem pěkné a teplé počasí. Místo, na kterém jsme ve 3 lidech chytali poměrně dost těžké, ale zároveň krásné s šancí na pěknou rybu. Šířka řeky 75 m, u břehu hodně bahna a listí a v korytě 4m hloubka. U druhé strany spousta kamenů a různých dalších vázek jako jsou větve.

Měli jsme s sebou boilie od Carpsevis Václavík, příchutě Scopex a Mušle. K tomu spoustu dalšího od jiných firem na ozkoušení, kdyby to nešlo. Krmili jsme i kukuřicí. První tři dny hrůza, totálně bez záběru, brácha chytl akorát cca 60cm amura na chleba z hladiny (amurů je zde opravdu hodně), ale to si jen tak chvíli odpoledne hrál…

Ke konci týdne se to trochu rozjezdilo, nicméně zjistili jsme, že kapři tentokrát vůbec nereagují na námi nabízené boilie Scopex a Mušle. Pan majitel chaty nám dal na zkoušku pár kuliček od Mikbaits, a to klasické eXpress, příchuť oliheň. A hned nějaké záběry přišly, a to v podobě kaprů těsně pod 70 cm hranici, ale pořád to bylo slabé a záběrů málo. Co jsem měl zprávy, tak to nikde moc nešlo.

Náhoda tomu chtěla a zrovna jsem zveřejňoval článek od Michala Kučery s názvem Plovoucí spása, a tak jsem sáhl do batohu pro spoustu krabiček s pop-up boilies a zkoušel vymýšlet 🙂 . Zkusil jsem to hodit blíže ke břehu, kde bylo bahno a spousta napadanýho listí a 18mm pop-up kuličku jsem vyvážil cca 5 cm nade dno.Na PVA k tomu halibut pelety. A hned na první nához kapřík 68 cm, ze kterého doslova proudem teklo mlíčí. Tak jsem ho v rychlosti pustil a říkal si, že by to mohlo začít fungovat. Zároveň jsme přestali i krmit, protože to nemělo cenu a používali jsme pouze PVA. Bráchovi fungovalo i balanced boilies scopex-tygří ořech, na to bylo taky několik kaprů. Nicméně všechny ryby, co jsme nachytali, tak byly jak přes kopírák. Šupináči 65-68cm. Jednoho většího brácha vyříznul a jinak všechno jedna sorta. Zkoušeli jsme snad vše, ale prostě ne a ne chytit větší rybu.

Každopádně tam bylo moc pěkně. Potkal jsem se tam taky s Kryštofem Kučerou a na chvilku se tam objevil i Michal, protože přijeli na ryby. Dále bych chtěl tímto pozdravit místní porybné, kteří přišli na kontrolu a po předložení legitimace mě hned poznali 🙂 , protože znají tento web. Musím je pochválit, protože byli velice vstřícní, slušní a v klidu. Kéž by takových porybných bylo více 😉 .

Na závěr dávám pár foto. Mohlo to být lepší, ale taky i horší… Tak snad příště přijdou větší… Teď se musím věnovat škole 🙄 .

A jinak ostatním samozřejmě gratulace! 😉

superweb
                Účastník

Tak jsem se obe vikendova odpoledne pokousel o prizen amuru na jedne blizke nadrzi. Behem tydne jsem do vody 2x naprakoval a nakobroval(mensi kousky ve zmrzlem stavu celkem jdou 🙂 ) cca 50 svestek.
                  Vcera kolem 15h jsem poprve nahodil.
                  Montaz: pul svestky na vlasu, nadlehceno kouskem plovouci peny(ktera slouzila i jako zvetseni zarazky, aby svestka drzela). Celkove se to lehounce vzlinalo nade dnem zhruba ve stylu balanced boilie. Kupodivu to drzelo celkem spolehlive, ackoliv rozmrzly svestky jsou ponekud bahnity. Lepsi nahazovat jeste se zmrzlou.
                  No a opet sepotvrdili me podzimni zkusenosti. Amuri, ac se v dane casti nadrze ocividne zdrzuji, me naprosto ignoruji. Naopak kapri celkem pri chuti. Nez jsem nahodil poprve druhy prut, na prvni prisel 73cm lysec. Behem cca 3 hodin se povedly jeste 4ks 50-60 a pred odchodem kolem 19:30 80cm krasavec s velkymi supinami(takovy ten typ lysce, co ho vidim casto u holandskych clanku v kaprovi 🙂 ). K me smule jsem zapomel fotak, tudiz alespon nouzovky mobilem. A navic nemuzu najit kabel ani ctecku k minikarte z mobilu. Zkusim zitra.
                  No a nedela temer jak pres kopirak. Napred 2x 50, pak chvili nic a 70cm supinac parkrat 50-60 a na zaver 78cm supinac. To uz jsem fotak mel, s prvnim me vyfotil soused, u druheho uz nebyl, takze rychlofoto na podlozce..
                  Na co kupovat boilies, kdyz i ovoce celkem funguje a roste na zahrade 🙂 Pristi vikend jiny rybnik, stejna taktika 🙂

V.S.
                  Účastník

Konecne som bol aj ja pri vode.Za 10 hodin som nachytal 3 kaprov a skoro 15 amurov.Tu su dve prasiatka 😀

zadar
                    Účastník

Včera jsem byl na rybách a konečně se mi povedlo chytit jekáčko.

basnak
                      Účastník

Zdravím všechny, úspěšným upřímně gratuluji. Já se zatím urvu jenom na krátké noční vycházky, asi tak jednu týdně. Takže u vody moc hodin nenachytám. Až budu mít více času, tak sem hodím nějaké fotky.

Zadar: 🙄 škoda baterek ve foťáku. To už je daleko lepší fotka s připraveným na talíři a s oblohou. 🙂

hinterfisch
                        Účastník

zafar: no fuj!!!! co je jekačko

zadar
                          Účastník

jekáčko je zkratka jedlý kapr, měl 53 cm a byl moc dobrej 🙂 Tu a tam si nějakého takového vezmu, nejsem nijak ortodoxní pouštěč.

hinterfisch
                            Účastník

Ahoj , další noční výpravu musel zachranit kolega z 10 našich záběru jich měl 7 a byl 100 procentní já měl jen 3 a z toho jsem 2 krát uřízl kapra asi o kámen. Jediným mím kaprem se nám povedl na břehu dabl dva kapři přes 70cm. jinak jsme pořádně zmokl. 😆

dasty carp
                              Účastník

Jeden Labáček z vycházky na jednu noc,kdy se povedlo pět záběrů a jeden můj nový osobáček v bolenech))))))Jinak vše odchytáno na novou testovací směs Liver X..

Fosgen
                                Účastník

Tak jsem konečně po složení státnic ve škole opět vyrazil aspoň na chvíli …
                                  TCF bond javor/česnek

Fit
                                  Správce

Fosgen: Tak to gratulace k obojímu 😉 . Mě ty státnice čekají už za 10 dní 🙄 . Teďka chodím akorát na pár hodin, dneska ráno jsem si chytil aspoň padesátníka 🙂 . Ale jestli tu školu dodělám, tak pak se to rozjede a snad se i víc dostanu na ryby a taky plánuju nový věci tady na webu 😉 .

dasty carp
                                    Účastník

Od středy večer do sobotního dopoledne,jsem strávil opět na Labíčku.Za tu dobu se povedlo asi 10kaprů od 7 do 10kg a dva lepší fešáky.Chytáno na BigS a novou testovací směs LiveRiX-škeble,,která mi dopomohla k těm větším rybám,,už jsem tuto směs měl asi čtyřikrát u vody a vždy jsem na to chytl větší kusy,,uvidíme jak bude šlapat dál)))

Fosgen
                                      Účastník

Fit : Tak to ti nezávidím, už bych po druhý nechtěl … ale teď si to do konce roku snad vychutnam 😉 😉 tak ti budu držet palce aby ti to dobře dopadlo …

basnak
                                        Účastník

Zdar borci,
                                          tak konečně mám trochu času a chuť, tak vám sem hodím pár fotek z těch mojich krátkých výprav k vodě. Celé odchytáno na tu mou krvavou vanilku přelitou lázní tekutých potrav. Zas jsem doma experimentoval a tvořil vlastní tekutou potravu tzv. nosič, kterým ředím ostatní tek.p. Tak snad se mi to povedlo a budu mít dokonalou zbraň na krátké vycházky.

Dasty: opět krásná série fotek, klobouček chlape 😉
                                          Fosgen: Gratulace ke státnicím, vím co to obnáší a už bych to zažít opět nechtěl. 😆
                                          Fit: držím palce, to dáš.
                                          Hola hej

Fit
                                          Správce

Díky všem za přání ke státnicím 🙂 a zároveň všem gratuluji, pěkný… 😉

basnak: Ty jo, hodně paráda, pěkný ryby a ty háčky v té kapří tlamě, to se teda jen tak nevidí 🙂 . To se Ti povedlo a je fajn, že se Ti ho povedlo přelstít. Ta krvavá vanilka jim musí evidentně moc chutnat, když Ti takhle vzal… Ty ten recept ještě jednou za pěkný prachy prodáš nějaký firmě 🙂 . Ještě jednou gratulace 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 174)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.