Fit

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 2,664)
 • Autor
  Zápisy
 • odpověď na: Boilies masné červi #266260
  Fit
  Správce

  O tom jsem nikdy neslyšel 🙂. Asi bys musel mít nějakou moučku z toho, aby to šlo vůbec použít…

  Fit
  Správce

  Přesně tak ;). A kdyby mu to náhodou bylo málo, tak mu přinejhorším dej nahoru jednu obyčejnou filcovou podložku, tím to taky dost prodloužíš.

  Ty navijáky jsou jinak skvělý a nemají chybu, určitě bych neprodával. Ještě jsem teda řešil ten jiný cvrček do cívky viz. výše, ale to už je jenom taková prkotinka. Osobně jsem zvědavej, jestli se Shimano jednou v nových modelech polepší a tyhle dvě drobnosti udělá lépe. Takové super stroje a člověk musí dokupovat díly a doma tunit :-).

  Fit
  Správce

  Jasně, chápu… Zkrátka pasují tam ty standardní rozměry podložek, které se dávají i do Ultegry a jsou všude k mání. Navijáky mají stejné velikosti cívek, takže v tom není problém. Spíš jde o tu tvrdost těch podložek, protože můžeš mít jedny tvrdší a jedny měkčí a pak to má vliv na tu brzdu. Podle mě, čím jsou tvrdší, tím jsou kvalitnější. Ale tady u těch Power Aero jsou paradoxně žádoucí ty měkčí, protože pak máš díky tomu delší brzdu. Mám třeba naopak i starší Ultegry XSC a tam mi zase více vyhovují ty úplně tvrdé carbontex podložky.

  Ta teflonová vazelína bude asi ok, stačí jenom velmi lehce potřít a musí to být bez problémů. Já to mám někde potřené a někde na sucho a nevidím rozdíl.

  Fit
  Správce

  A ještě bych dodal. Zkoušel jsem dát do jedné cívky na zkoušku klasické filcové podložky, co jsou jako originál u běžné Ultegry (XTD, XSC…). Poté byla brzda cca na 1 otočku utažená/povolená. Takže pokud by to někomu takto vyhovovalo, lze použít.

  Osobně preferuji ten carbontex, ale jak jsem psal, dají se sehnat různé varianty tvrdosti a třeba to vyzkoušet, co dobře funguje nebo vyhovuje (hlavně co se týká toho prodloužení brzdy).

  Brzda se dá prodloužit i tak, že se upraví nebo úplně vymění matice brzdy za jinou. I takové řešení jsem viděl.

  Fit
  Správce

  V.S.: Přesné parametry si nepamatuji, ale mám je koupené od člověka jménem Peter Cernak (lze ho kontaktovat přes FB, občas jsou od něj vidět i inzeráty). Už mi je poslal myslím jemně potřené nějakým olejem, ale podle mě ničemu nevadí, když se tam dají i suché. Mám to tak v Ultegrách a žádný problém.

  A ještě jeden poznatek, ty podložky od Petra Cernaka jsou takové měkčí, takže více prodlouží délku brzdy. Když jsem tam zkoušel dát karbonové podložky od Jakuba Bžocha (Custom reels), tak ten je má klasické tvrdé a brzda byla defacto stejně extrémně rychlá jako u originál podložek, což mi úplně nevyhovovalo. Samozřejmě by ale toto šlo řešit i tak, že by se daly 2 karbonové a 1 filcová nahoru, ale zkrátka ty od Petra ze Slovenska mi fungují v navijácích nejlépe 😉.

  odpověď na: Boilies od Krmiva Hulín – zkušenosti #265171
  Fit
  Správce

  palo zemak: Ahoj, klidně vyzkoušej… Samozřejmě Krmiva Hulín znám už dlouho, ale zatím to šlo úplně mimo mě a nikdy jsem na to nechytal. Minulý měsíc měli na webu celkem slušnou slevovou akci, tak jsem na zkoušku vzal 10 kg té frankfurtské klobásy a brácha i další příchutě.

  Musím říct, že to vypadá slušně a poměr cena/kvalita by mohl být velmi dobrý. Tak uvidím, jak se to osvědčí.

  Další větší množství boilies jsem nakoupil teď v aktuální akci od Jet Fish, tak jsem zvědavej, co bude fungovat lépe :-). Ale se švestka/česnek už nějaké zkušenosti mám a vím, že je to dobré. Tady to byl nákup na jistotu :-). Každopádně ty Krmiva Hulín chci letos více zkoušet. Teda pokud se dostanu k vodě.

  Fit
  Správce

  Laco: S tímto jsem nikdy problém neměl. Mám dokonce ještě nějaké zbytky z loňského roku a vše je v pohodě. Mám to normálně přesypané a zavřené v plastových kbelících. Ale co mám doma, tak je to myslím ještě ta původní stará receptura. Každopádně nezkoušel jsem je vysušit. Je možné, že popraskají, když uschnou.

  Je možné, že ty aktuálně prodávané kuličky jsou už odlišné (jiné složení nebo jiný výrobce). Se skladováním těchto nemám zkušenosti. Co jsem to porovnával, tak se mi určitě líbila více ta původní varianta, která ve vodě úplně jinak pracovala (odlupovaly se kuličky postupně) a na krmení to bylo fajn. Už to nekupuji, tak nemám zkušenost.

  odpověď na: Jaký echolot na mapování dna? #265104
  Fit
  Správce

  Tak to je fajn, nemáš zač 😉.

  odpověď na: Jaký echolot na mapování dna? #265087
  Fit
  Správce

  deny: Pokud se Ti ta aplikace neukazuje v Google play, tak máš určitě velmi starou verzi Androidu v telefonu (a nebo z nějakého důvodu nepodporovaný telefon) a aplikace Deeper tedy nemůže fungovat. Takže to bude chtít jiný (novější telefon), na kterém to pojede bez problémů.

  Na Google play to píše, že je třeba minimálně verze Androidu 4.4 (což je samo o sobě hodně stará verze). Nyní už mají nové telefony Android 11.

  Jinak aby Ti to šlo nainstalovat do telefonu, tak musíš mít ten samotný telefon připojený k internetu (přes Wifi a nebo přes data ze simky).

  odpověď na: Jaký echolot na mapování dna? #265075
  Fit
  Správce

  deny: Ahoj, jaký máš přesný označení telefonu?

  Mělo by to fungovat podle mě téměř všude na Androidu (ale je možné, že některé hodně staré verze systému to nebude podporovat, když pošleš přesný typ telefonu, tak se na to můžu kdyžtak podívat).

  Standardně stačí Deeper hodit do vody a pak najeď do wifi sítí a připoj se k němu.

  odpověď na: Jaký echolot na mapování dna? #265047
  Fit
  Správce

  MartinDolezal: Pokud chceš nahazovací sonar, tak nic lepšího na trhu není 😉 . Funguje to spolehlivě. Dělal jsem recenzi na verzi PRO+ a je to fajn věcička: https://www.lovkapra.com/videorecenze-deeper-fishfinder-pro/

  Chirp+ je samozřejmě ještě lepší.

  Fit
  Správce

  ekvador: Ahoj, na Tvém místě bych si rozmyslel, zda chceš 3,6m a nebo by Ti stačily kratší 3m pruty. V případě prutů, zda 2 díl a nebo 3 díl. Samozřejmě čím méně dílů, tím to je lepší, ale je to zase na úkor transportu.

  Co se týká libráže, vzal bych určitě univerzální 3 lbs a neřešil bych to. Ono stejně tak jako tak, každý 3lbs prut se chová trochu jinak. Tady je nejlepší si na to někde sáhnout v obchodě.

  Pokud chceš top prut v poměru ceny a kvality, tak jednoznačně doporučím Delphin Symbol Carper 360cm 3,00lbs 2díl (popř. ve 3 dílu). Za tyhle peníze neseženeš podle mě nikde nic lepšího. https://www.chytapust.cz/Kaprove-delene-pruty/Delphin-Prut-Symbol-Carper-360cm-3-00lbs-2dil

  Pokud můžeš ještě něco přihodit, můžeš zvolit i něco trochu lepšího (ale s tím Symbolem fakt chybu neuděláš, má to velmi dobrý a krásně štíhlý blank). Za sebe můžu pruty od Delphinu doporučit v poměru cena/kvalita obecně. Ať už se jedná o model Etna, Armada, Impala a nebo nejvyšší řadu Paranoya. Ale neuvedl jsi přesnou cenu, tak jen dávám tipy. Případně poradím i přesně na cenu, když doplníš (i od jiných značek).

  Ohledně navijáků. Pouze přední brzda je určitě rozumná varianta. Hlavně, co se týká levnějších navijáků. Bral bych určitě nějaký nižší převod a dost záleží na tom, jak těžká olova s tím chceš tahat (na tom se ty navijáky nejvíce ničí). Osobně mám rád navijáky od Shimana, případně nějakou Daiwu. Pokud nebudeš nějak extrémně daleko vyvážet a chceš naviják za dobré peníze, tak zrovna na tu Sázavu bych Ti klidně doporučil třeba Daiwa Emcast 25A (sám jeden mám na kaprovém heavy feederu a vydrží fakt hodně, velikost navijáků je akorát, vhodné jak na 3m, tak 3,6m pruty) – za parádní cenu jsou třeba tady z Rakouska: https://www.nordfishing77.at/daiwa-emcast-25a-6225

  Ale případně více specifikuj a nebo sem dej i nějaké odkazy a kouknu na to 😉 .

  odpověď na: Video: Amuři z Orlíku 1., 2. díl #265042
  Fit
  Správce

  Druhý díl je venku…

  odpověď na: Aktualizace fóra #265036
  Fit
  Správce

  Po delší době opět větší aktualizace systému fóra. Kdyby náhodou někdo narazil na chybičku, prosím o nahlášení mně 😉. Díky.

  odpověď na: Starbaits Grab – Go #265032
  Fit
  Správce

  Ahoj, osobní zkušenost nemám, ale viděl jsem na to nějaké úlovky na fotkách a vím, že se to na obchodech docela prodává… Klidně bych to sám zkusil, určitě vydrží pod háčkem déle než třeba koule z Decathlonu. Samozřejmě nějaký zázrak to za ty peníze nebude, ale proč ne… Možná bych ty kuličky ještě trochu vylepšil nějakým boosterem.

  Každopádně dej pak vědět 😉.

  odpověď na: Focení úlovků mobilem na samospoušť #264992
  Fit
  Správce

  Jasně, já taky. Dám pak vědět. 😉

  odpověď na: Focení úlovků mobilem na samospoušť #264990
  Fit
  Správce

  palo zemak: Ještě ne, ale už by mělo každou chvíli. Přišel mi mail, že už je to v ČR.

  odpověď na: Volnoběžka nebo přední brzda #264972
  Fit
  Správce

  Nemáš zač, přesně jak píšeš. Ten DAM Quick 6 má parádní brzdu (zkoušel jsem v obchodě a líbila se mi, úplně ideální). Mimochodem, ty Speedmastery mají v základu obyčejné filcové podložky. Osobně bych to vůbec neřešil a vybral si podle toho, co Ti víc sedí v ruce. Oba navijáky budou v pohodě v rámci cena/kvalita. Ten DAM je akorát těžší. Ty Speedmastery jsem letos pořizoval tátovi a je to taky dobrá koupě.

  odpověď na: Volnoběžka nebo přední brzda #264970
  Fit
  Správce

  Ahoj, dá se říci, že v reálu využiješ sílu tak max kolem 5kg, a to asi i přeháním, protože pracuješ s prutem. Velmi dobré kaprové pruty praskají cca někde kolem 6,5 kg, ale to už bys nechtěl držet v ruce při tom ohybu 😉.

  Na brzdnou sílu navijáku mají dost vliv i použité podložky v cívce. Např. když vyměníš filcové podložky za karbonové (carbontex), tak si o dost v brzdné síle polepšíš. Některé lepší navijáky už to mají v základu, případně si to lidi mění. Ale spíš v reálu jde potom o lepší plynulost brzdy (brzda se nelepí, necuká) za všech okolností (déšť, mráz) než o to, že by byla potřeba větší brzdná síla, budeme-li se bavit o kaprařině. Při extrémní sumcařině s extra tvrdými pruty je to něco jiného, popř. lov větších ryb na moři. Tam má ta brzdná síla větší smysl.

  PS: Myslím, že hodně výrobců tu brzdnou sílu střílí od boku. 😉

  odpověď na: Značka navijáku v poměru cena/výkon #264965
  Fit
  Správce

  Janco: Ahoj, nevlastním ho ani na něj nechytám, ale zkoušel jsem si s ním zatočit v obchodě. Za ty prachy to nevypadá špatně. Chod samozřejmě není tak hladký jako třeba u Ultegry od Shimana a dalších lepších navijáků, ale zase se mi zdála celkem příjemná a dobře natavitelná brzda („semi quick drag“). Převod 4,3:1 je na kaprařinu taky ideální. Jediné co, tak je trochu těžší, ale není to nic hrozného. Např. taková Okuma 8K je ještě o dost těžší.

  naviják

  Ta menší velikosti STRATEGY GTR-S 55000 není špatná volba na 10ft pruty.

  Takže za mě, pokud chceš takhle něco v ceně do 2.500,- Kč / kus, tak proč ne… Ale někde si s ním nejlépe zatoč a vyzkoušej, pokud to jde… 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 2,664)