Fit

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 2,661. až 2,670. (celkem z 2,670)
  • Autor
    Zápisy
  • odpověď na: Nástrahy a návnady #251809
    Fit
    Správce

      No, to asi záleží na každém rybáři, jaké má zkušenosti. Podle mě se jedná o kvalitní boilies, ale záleží na konkrétním druhu. Dle mého je spousta těch kuliček možná až zbytečně předražených. Jinak úspěchy na toto boilies jsou určitě vidět. Osobně ale chytám na boilies od Carpservisu a nemůžu si zatím stěžovat, takže měnit nebudu. Podle mě nástraha není úplně to nejdůležitější, jak si hodně kaprařů myslí 😉 .

      odpověď na: K70 #251803
      Fit
      Správce

        Tak podle mě je K70 určitě přínosem, na některých revírech je už dokonce zavedená. Ale zase tolik jich není. Můj názor je ale takový, že to někdy stejně v ničem nepomůže (ale jsou případy, kdy určitě ano, např. když vedle loví další rybáři, kteří vidí, co se děje). Protože ten, kdo chce rybu odnést za každou cenu, tak si jí stejně odnese a je mu jedno kolik měří, když je u vody sám. Několikrát jsem byl svědkem, kdy rybář chodil s rybami do lesa, kde je schovával do pytle a při odjezdu měl v pytli 6 kaprů. Tenkrát jsem byl ještě dítě, dnes bych ihned volal rybářskou stráž. Ale je mi jasný, že tohle se asi bude stávat pořád. Jinak osobně si kapra také občas vezmu, v minulém roce jsem si vzal 2ks a vůbec se za to nestydím, byli to kapři kolem 55cm. Kaprů jsem chytili minimálně 100ks za sezónu, asi i víc. Osobně větší kapry jak 60cm pouštím (to je moje vrchní hranice). Bylo by mi to už prostě moc líto, abych takovou rybu vzal, když vím, jak dlouho taková ryba roste. Klidně bych se i smířil s tou horní mírou 70cm, i když mi taky přijde možná zbytečně vysoká. Ale je tu zase spousta lidí, kteří tu rybu pustí i když je mnohem menší…

        Hodně mi také vadí obchodování s rybami, kdy jdou krásní kapři ze svazových vod do těch soukromých. S tím se moc nedá nic dělat 😡 .

        odpověď na: Vlasove rovnátka ano! či nie? #251796
        Fit
        Správce

          No, tak já za sebe můžu říct, že jsem několikrát vlasové rovnátka zkoušel. Hlavně proto, že jsem o tom chtěl napsat článek. Používal jsem tyto typy rovnátek, které vidíte na fotkách. Jedná se o vlastní výrobu:

          vlasové rovnátko

          vlasové rovnátko kaprařina

          Jednou jsem to zkoušel porovnat, kdy jsem na jednom prutu žádné rovnátko neměl a na druhém ano. Co se týká záběrů, tak jsem nezaznamenal žádný rozdíl. Ale netestoval jsem to nějak dlouhodobě a spíše na menších kaprem do 60cm, takže těžko říct, jestli to má nějaký velký účinek. Při použití rovnátka, hlavně toho prvního, co je na obrázku, seděl háček vždy pěkně ve spodním pysku. Ovšem i když jsem ho nepoužil, tak háček seděl také dobře a ve spodním pysku, jak by to mělo být 😉 . Moje strategie je taková, že používám háčky, které se mi osvědčily a nedělám žádné rovnátka. Kdybych ale měl neproměněné záběry, tak bych se možná do něčeho pustil. Ovšem nějak s tím nemám zatím problémy, takže rovnátka nepoužívám. Občas mi to taky přijde trochu jako jedna velká reklama, viz. ti krásně barevní červíci 😆 . Ale každej podle svého gusta a zkušeností. Sice se těm červíkům trochu směju, ale určitě je nazavrhuji (zatím jsem je fakt nezkoušel). Pokud někdo s těmi gumovými červy máte zkušenosti, tak dejte vědět…

          odpověď na: Ostrov nad Oslavou #251795
          Fit
          Správce

            [quote=”alda”]Já tuhle vodu neznám, ale slyšel jsem o ní dost dobrého. Možná by nebylo špatné tam udělat sraz “lov kapra”, co ty na to Fite? 😉

            Ok, to není špatný nápad! Zatím ještě žádný sraz tohoto webu nebyl 😐 . U mě je sice hodně problém s časem, protože mám o víkendech pořád fotbal. Budu o tom ale určitě uvažovat, rozhodně by se mi to líbilo a někdy by to snad i vyšlo. Chválím za nápad, v případě zájmu by se to určitě dalo domluvit s majitelem.

            odpověď na: pruty? #251789
            Fit
            Správce

              Ahoj,
              koukal jsem se na ně a mně osobně se líbí. Neviděl bych v nich problém, klidně bych do nich šel taky. Táta má taky SPRO, ale už několik let staré a pořád dobře slouží. Přesně s tímto typem zkušenosti samozřejmě nemám, ale určitě bych tyhle pruty subjektivně zařadil k těm lepším (samozřejmě v této cenové kategorii 😉 ).

              Fit
              Správce

                [quote=”alda”]Pěkné, trošku složitější,ale moc pěkné. 😀

                Díky za pochvalu. Co se týká té složitosti, tak s tebou trochu souhlasím. Právě proto jsem dříve nespustil fórum na tomto systému. Když si ale člověk zvykne na používání tohoto fóra, nabízí se opravdu skvělé možnosti 😎 . Je to prostě o zvyku, tento druh fóra jako je nyní toto kaprařské fórum je jedno z nejvíce používaných na celém světě. Předchozí systém byl opravdu hodně jednoduchý, ale svůj účel to dobře splnilo.

                Teď je potřeba, aby hodně lidí psalo nové témata a odpovědi, aby se to trochu “chytlo” a bylo tu co číst. Ale věřím, že se to stane…

                odpověď na: Jaký vlasec na kapry? #251782
                Fit
                Správce

                  Ok,
                  díky za příspěvek. Díval jsem se po něm na internetu a stojí něco něco mezi 200-250Kč za 600m, to je hodně dobrá cena. Budu o něm uvažovat. Protože ten senzor line je fakt dobrej, asi si ho převinu na druhé a menší navijáky, které používám na tu řeku společně s teleskopama na krátký vycházky. Už abych mohl na ryby 🙁 .

                  odpověď na: Jaký vlasec na kapry? #251779
                  Fit
                  Správce

                    Tak jsem se byl podívat do dílny na ten Sufix a ono je to taky Strong se stejnou pevností jako používáš ty 😉 . Tak nemusel by to být špatnej vlasec, uvidíme, ještě se rozmyslím. Jde mi o to, co dát na děličky. Na teleskopech, co používám na krátké vycházky na řeku je to jedno, to bohatě stačí obyč. vlasec 🙂 . Kdyby měl ještě někdo nějaký dobrý tip na kvalitní vlasec, určitě napište…

                    odpověď na: Jaký vlasec na kapry? #251776
                    Fit
                    Správce

                      [quote=”tailor”]Ja doteras pouzivam Sufix Tritanium 0.28mm 12lb kupis ho v 1750m baleni som s nim spokojny

                      Jo, ten vlasec podle mě není špatný, dokonce ho možná mám i doma. Asi ho použiju pro lov na naší menší řece. Představoval bych si ale vlasec, který má ještě větší nosnost. Minimálně těch 7-8kg, kdyby přišla větší ryba :mrgreen: . Ten můj senzor line, co mám ještě navinutý má 9,9kg, nešlo mi ho urvat ani když jsem chtěl a byl ve vázce 🙄 .

                      No možná půjdu zase do toho stejného, ale není úplně nejlevnější…

                      Fit
                      Správce

                        [quote=”CarpMaster”]Koukám a vidím 😉 pěkně upravené phpBB 😉 dobrá práce

                        Děkuji za pochvalu 😉 . Taky mi to dalo zabrat, napoprvé jsem z toho udělal takový paskvil :mrgreen: , že jsem se do toho radši pustil úplně znova 😀 . Ještě asi nějaké menší úpravy časem budou, ale to budu dělat až za chodu.

                      Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 2,661. až 2,670. (celkem z 2,670)