Fit

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,641. až 2,660. (celkem z 2,670)
  • Autor
    Zápisy
  • odpověď na: Montáž…montáže…. #251872
    Fit
    Správce

      [quote=”alda”]Dá se nějak vložit fotka?

      Ano, jde úplně v pohodě všem registrovaným uživatelům. Stačí při psaní příspěvku před odesláním překliknout na Příloha. Fotku ale před odesláním zmenši, maximální velikost je omezena na 500kb. Přidávám fotku, kde se na to dá kliknout.

      odpověď na: Vlasove rovnátka ano! či nie? #251868
      Fit
      Správce

        Jo, úplně s tebou souhlasím. Návazec na dně nevytvoří nežádoucí oblouk (u vzplývavých pletených šňůrek). A díky tomu plastickýmu olovu nebo bročku se háček krásně stočí a zapíchne do spodního pysku kapra 💡 .

        odpověď na: pruty? #251865
        Fit
        Správce

          Ahoj,
          podívej se sem. Tady na Mrk.cz je podobná otázka: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=611964.

          Jinak osobní zkušenosti s tímto prutem nemám, ale třeba ti to pomůže 😉 .

          odpověď na: Vlasove rovnátka ano! či nie? #251862
          Fit
          Správce

            Ještě dodám, že to video není úplně o rovnátkách, ale je to spíše takové zamyšlení. Zajímal by mě váš názor.

            odpověď na: Jaký vlasec na kapry? #251860
            Fit
            Správce

              [quote=”Návštěvník”]Fit:> mohu ti doporučit ION POWER REFLECTOR LINE 0,286 mm/9,85kg….výrobce je AWA-SHIMA…což jsi myslím že je jedná stej nej značek pro výrobu vlasců….zamozřejmě je to můj názor…

              Ok, díky za tip. Něco jsem už o něm taky slyšel. Určitě o něm budu taky uvažovat.

              odpověď na: Vlasove rovnátka ano! či nie? #251859
              Fit
              Správce

                Co se týká toho bročku, tak ten taky často používám. Já i když nepoužívám rovnátko, tak je háček tak z 80-90% zapíchnutý taky ve spodním pysku. A taky si myslím, že by tam měl být.

                Jinak docela zajímavé video na mrku o této problematice, možná na tom taky bude něco pravdy: Záměrně nedokonalá kaprařina .

                Co si o tom videu myslíte vy ostatní

                odpověď na: Nové logo a slogan LovKapra.com #251858
                Fit
                Správce

                  Co se týká těch testů, tak na webu LovKapra.com se nachází přímo rubrika Testy, kde tyto věci zveřejňuji. Jinak tady na fóru je možné přidávat témata třeba do Ostatní vybavení nebo Pruty a navijáky. Pokud by byl zájem o nějakou novou sekci tady na webu nebo kaprařské fóru, která bude mít smysl, tak určitě přijmu návrhy a připomínky 💡 .

                  A děkuji za pochvalu, snažil jsem se 😉

                  odpověď na: Vlasove rovnátka ano! či nie? #251849
                  Fit
                  Správce

                    [quote=”Frostty”] Someone wrote:

                    Vlasove rovnátka ano! či nie?

                    Tak asi budu opět mimo dav, ale já už dneska než z rovnátkem nebo červem nechytám. 😎

                    No, letos to asi budu muset více zkoušet a nebýt líný tam to rovnátko vždycky dát. Chci vidět ten rozdíl (a teď nechci říct, že o rovnátkách pochybuji, to vůbec ne ). Ale chtěl bych si to ověřit v praxi. Takže na jeden prut s rovnátkem a na druhý bez a budu vidět úspěchy…

                    odpověď na: Boilies na lov zaciatkom sezony. #251848
                    Fit
                    Správce

                      Kapry můžeš lokalizovat i bez echolotu, stačí pozorovat vodu, ale je to samozřejmě složitější. Jinak asi nikdy bych nezačal zakrmovat místo (ve větším), kdybych odtud ještě nikdy nevytáhl nějakého kapra (alespoň menšího). Podle mého názoru je dobré si místo prověřit nejprve třeba tím, že tam půjdeš chytat na krmítko a třeba na kukuřici nastraženou vlasovou metodou. Nebo prostě je jedno jakou nástrahu si zvolíš, klidně boilie. A až tehdy, kdy odtud vytáhneš rybu a budeš vědět přesně z jakého místa, tak tam bych pak začal krmit.

                      Co se týká toho množství krmení, nepopsal jsi velikost tvého revíru. Je rozdíl krmit 1ha rybník nebo 200ha vodní plochu, kde 20 kuliček nic neznamená. Pokud se jedná o menší revír, tak by to stačit mohlo, ale určitě bych přidal alespoň trochu nějakého partiklu. Ale to už záleží na zkušenostech a oblibě každého rybáře 😉 .

                      odpověď na: Nové logo a slogan LovKapra.com #251843
                      Fit
                      Správce

                        [quote=”Frostty”]PS: v průběhu března bych ti mohl dodat nějaký materiál k použití na webu (test velmi zajímavýho bivaku aj.)

                        Samozřejmě bych byl za jakýkoliv materiál moc rád 😉 . Stačí poslat kdykoliv na mail.

                        odpověď na: Nové logo a slogan LovKapra.com #251841
                        Fit
                        Správce

                          [quote=”Frostty”]Příjemná změna. Mně se moc líbí.

                          Děkuji, teď v únoru jsem se snažil hodně věcí vylepšit (včetně tohoto fóra). Grafický návrh loga však není moje práce, přenechal jsem to raději profíkům, protože tohle mi nějak “zatím nejde” 😥 . Bylo více návrhů a toto logo se mi nejvíce líbilo 😉 . To staré logo jsem si dělal sám a už jsem se za něj trochu styděl 😆 .

                          odpověď na: K70 #251836
                          Fit
                          Správce

                            Bohužel, někde to tak asi pořád bude. Já jsem měl zatím docela štěstí a žádné masaře ve velkém jsem už dlouho neviděl. Ale občas mám taky tu smůlu. Rád bych ale byl v této věci optimistický 😉 . Vedu rybářský kroužek a starám se o mládež, tak se snažím co nejvíc. I když u těch malých dětí závisí především na jejich doprovodu u vody. Hlavně je potřeba ty děti naučit šetrnosti k rybám. Jestli budou velké ryby pouštět, to už bude záležet jenom na nich .

                            odpověď na: Lužnice 4 #251835
                            Fit
                            Správce

                              Ahoj,
                              na Lužnici jsem lovil minulý rok. Kde přesně, to asi neřeknu 🙂 . Je to nádherná řeka, ve které kapři určitě jsou. Ale těch opravdu velkých tam asi zase tolik nebude. Chytil jsem tam za 14 dní lovu několik kaprů nad 70cm a velkou spoustu nad 60cm. Všechno na boilies příchutě Scopex a nebo Losos-sardinka 20mm. Brácha chytil na Scopex i amura 75cm. Tady nějaké ukázky těch větších:
                              http://www.lovkapra.com/gallery/gal1_obr1213000416_25.jpg” />
                              kapr 77cm
                              http://www.lovkapra.com/gallery/gal1_obr1214834241_85.jpg” />
                              kapr 70cm
                              http://www.lovkapra.com/gallery/gal1_obr1213000320_220.jpg” />
                              kapr 69cm
                              http://www.lovkapra.com/gallery/gal1_obr1213000187_240.jpg” />
                              kapr 72cm
                              http://www.lovkapra.com/gallery/gal1_obr1213000023_234.jpg” />
                              kapr 67cm

                              Všechny ryby byly samozřejmě puštěny . Letos se tam chystám znovu 😉 .

                              odpověď na: Nástrahy a návnady #251834
                              Fit
                              Správce

                                Lze si po domácku vytvořit nějakou jednodušší směs, na kterou určitě chytneš. Nicméně, pokud jsi úplný začátečník a nemáš s výrobou žádné zkušenosti, je možná lepší zakoupiti si už nějaké hotové boilies. Cena ale bude vyšší. Pokud se jedná o krátkodobý lov, moje oblíbené boilies je příchuť Losos-sardinka od firmy Carpservis. Je sice trochu dražší, ale funguje naprosto skvěle. Chytil jsem na něj několik kaprů za pár hodin, a to úplně bez předchozího krmení a na vodě, kde kapři na boilies určitě nejsou zvyklí.

                                Pokud chceš ušetřit, můžeš si zakoupit nějakou předpřipravenou směs na výrobu boilies. Stačí přidat jenom vejce a nějakou asenci (případně aminokomplex) a je hotovo. Stačí se držet návodu. Pokud si o tom více přečteš a budeš se učit, tak se potom samozřejmě můžeš pustit do složitěšjích směsí. Je to prostě na každém, co kdo preferuje. Někdo hotovky, někdo radši vlastní 😉 .

                                odpověď na: K70 #251827
                                Fit
                                Správce

                                  [quote=”basnak”]No, když se tak nad tím zamýšlím. Tak se podle dosazovacího řádu, vysazuje vždy tolik ryb, kolik se jich vylový (“sežere”) . Takže to může popírat mé teorie. Takže si to přeberte 😀 . K70 u vás nebo K65 u nás rozhodně propaguji velmi kladně. 😎

                                  Jo jo, mělo by se dosazovat podle toho dosazovacího řádu. O to přerybnění by asi šlo hlavně u hodně malých revírů. Jinak můj osobní názor je, že se situace postupně zlepšuje a že je čím dál tím víc sportovních rybářů, kteří neberou všechno a váží si trofejních ryb. Ale rozhodně se ještě musíme snažit a propagovat ochranu velkých kaprů 💡 .

                                  Fit
                                  Správce

                                    Jak jste si někteří určitě všimli 😀 , změnil jsem celý vzhled fóra. V původním vzhledu jsem našel spoustu chyb a nedostatků, takže jsem byl nucen vytvořit něco jiného. Vypadá to, že u tohoto vzhledu už zůstaneme 😉 . Všechna vaše nastavení a příspěvky zůstaly neporušeny, takže se jedná pouze o změnu designu. Snažil jsem se, aby to bylo přehlednější, tak snad se mi to povedlo. Kdyby jste našli nějakou chybu, kontaktujte mě. Díky za pochopení…

                                    odpověď na: Boilies na lov zaciatkom sezony. #251825
                                    Fit
                                    Správce

                                      [quote=”Tomo11″]dakujem za typy … 🙂

                                      este otazka …. 🙂

                                      je to vsetko vhodne aj na kratkodoby lov ? cca 8 hodin ?

                                      Určitě ano, ale pravděpodobnost záběru zvýšíš například tím, že si místo budeš předem zakrmovat v menším množství. Ale úplně nejlepší je, pokud dokážeš přesně lokalizovat kapry, potom krmit ani nemusíš, když to nahodíš přímo mezi ně 😉 .

                                      odpověď na: Boilies na lov zaciatkom sezony. #251814
                                      Fit
                                      Správce

                                        Osobně bych šel do nějaké menší velikosti boilies. Nějaké miniboilies by nemuslo být špatné. Spíše bych asi volil nějakou ovocnou příchuť a esenci na bázi ethylalkoholu, aby se to lépe uvolňovalo v chladné vodě. Nejsou špatné kuičky na na směsích z ptačího zobu, kdy ty kuličky mají hrubou strukturu a lépe uvolňují aroma.

                                        Osobně si ale na jaře vystačím se sladkou kukuřicí. Jako nástrahu používám speciální rybářskou kukuřici, kterou umisťuji samozřejmě na vlas, tak dvě až tři zrnka a menší háček.

                                        odpověď na: NON STOP… #251811
                                        Fit
                                        Správce

                                          Hm, je to jak kde. Například na Orlíku a obecně v Jižních Čechách by se na ty lepší časy mohlo blýskat. Na Vltavě jsem tak dokonce už i chytal, protože 24h lov tam byl povolen přes letní měsíce. Mám pocit, že to tam tak bylo už druhým rokem. Na některým místech to povolí a je to fakt super 💡 . Vám na Slovensku závidím, že můžete chytat všude. Je to podle mě totální blbost omezovat lovnou dobu, když půjde někdo pytlačit za tmy, tak je jedno jestli je to v 22 nebo 2hod. v noci. Tma je pořád stejná, tak nevím, co se řeší 😆 . Bohužel staříci na svazech toto asi nejsou schopni pochopit. Maximálně si odhlasují, aby se od 65let (protože se jich to týká) nemusela platit brigáda apod…

                                          Například v naší MO se o tom před rokem na schůzi hlasovalo, jestli chytat non stop, nebo ne. Naprostá většina souhlasila s lovem 24hod. Když se to ale poslalo dál, tak se to nakonec stejně zamítlo a nikdo to už neřeší. Takže prostě asi velká smůla 😕 .

                                          odpověď na: Nástrahy a návnady #251810
                                          Fit
                                          Správce

                                            [quote=”PEPAN”]co rykate na bojli e od mikbait

                                            Nehci moc kritizovat, ale příště bych se možná trochu zamyslel nad pravopisem 🙂 . Málem jsem kvůli tomu nepochopil ani otázku 😛 . Ale neuraž se prosím, nemyslím to zle… 💡

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,641. až 2,660. (celkem z 2,670)