Fit

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,621. až 2,640. (celkem z 2,670)
  • Autor
    Zápisy
  • odpověď na: Naj partikel… #251941
    Fit
    Správce

      U mě teda určitě na prvním místě kukuřice, která je pro mně asi nenahraditelná a nedám na ni dopustit. Dále je to potom asi řepka, kterou s oblibou používám hlavně do krmítkových směsí, když jdu chytat krátkodobě.

      odpověď na: Tyčovka… #251940
      Fit
      Správce

        Můj názor je takový, že jim je to jedno. Osobně teda nevěřím na teorie, že to v nich může vzbuzovat nedůvěru apod… 😉 . Možná to někteří rybáři až moc přehánějí s tím “myšlením” kaprů.

        No ale třeba se pletu, možná je všechno… 😐

        odpověď na: "Boilies"najlepšia nástraha….???? #251939
        Fit
        Správce

          No nevím, ale zřejmě asi ano. Na žádnou jinou nástrahu asi nebylo uloveno tolik velkých kaprů. Jinak si myslím, že je to celkem jedno, co člověk použije jako nástrahu. Důležité jsou spíše vlastnosti té nástrahy. Tím myslím to, že to kaprovi bude chutnat nebo minimálně vonět 🙂 a taky aby to moc nepřitahovalo menší ryby, které by to velké rybě sežraly 😉 . Asi proto bude boilies nej pro lov velkých kaprů.

          Jinak co se týká lovu menších kaprů, tak si myslím, že jsou daleko lepší nástrahy než boilies, ale je to určitě na úkor velikosti úlovků.

          odpověď na: Nástrahy a návnady #251927
          Fit
          Správce

            Jo, taky není špatná příchuť Robin red Borůvka. Vždycky beru 20mm koule a je to paráda. Letos zkusím vyzkoušet nějaké nové druhy. Nemáte někdo nějaký tip z té nabídky, co se nachází pod tím odkazem výše

            odpověď na: Nástrahy a návnady #251926
            Fit
            Správce

              Vždy objednává boilies, které se vyrábí v Carpservisu na zakázku. Tady o tom máš více, beru vždycky 5kg pytel: http://www.carpservis.cz/1/?tree=4

              Osvědčily se mi příchutě Losos-sardinka, Scopex. Něco málo jsme nachytali i na Mrtvého korýše, ale asi záleží na vodě. Pokud někdo chce jít na krátkodobou výpravu, je Losos-sardinka opravdu výborná. Nachytal jsem na ní spoustu kaprů i bez krmení a třeba i na krátkém návazci pod krmítkem 😉 . Jsem s boiliesem od Carpservisu spokojen 💡 .

              Fit
              Správce

                Tak a je to zvýrazněné 😉 . Nastavil jsem tomu alespoň velké písmo, aby to bylo dobře vidět a všimlo si toho více lidí 💡 .

                Fit
                Správce

                  [quote=”kam!kaze”]Jo.Díky za upřesnění.Jak jsem psal”Pokud to tady někde je tak jsem si toho nevšiml” 😳

                  To vůbec nevadí, já jsem to ze začátku taky dlouho hledal. Teď to používám pořád. Není to moc nápadné, zkusím to zvýraznit nějak.

                  Fit
                  Správce

                    Tato funkce tu je pro každého registrovaného uživatele, fórum to dokáže rozpoznat. Stačí kliknut na hlavní stránce na Zobrazit nové příspěvky. Přidávám fotku, aby bylo vidět, kde to je. Asi to ještě zkusím časem nějak zvýraznit, aby to bylo více viditelné. Je to určitě hodně užitečná funkce… 😉

                    http://img3.imageshack.us/img3/9908/prispevekll5.jpg” />

                    odpověď na: pruty? #251914
                    Fit
                    Správce

                      Za ty peníze vůbec nevypadají špatně. Osobně mám velmi dobré zkušenosti s navijáky od Okumy 😉 . Měl jsem od této firmy navijáky už dříve, ale ne baitrunnery, tenkrát ještě klasické. Myslím si, že jsi si vybral pravděpodobně dobře. Možná bych do nich klidně šel i já 😉 , kdybych sháněl navijáky.

                      odpověď na: Antinávnady #251908
                      Fit
                      Správce

                        [quote=”uhlir.standa”]Podle mně je to na dřevěnou tyč a přeražení rukou…….

                        Naprostý souhlas 😮 . Já jsem se teda zatím s ničím podobný nesetkal, maximálně s totálně překrmeným místem (několik pytlů krmení na jednom místě). Jestli se tohle někde děje, tak je to nehorázný hnus. Někteří lidé jsou opravdu prasata 👿 .

                        Co se týká toho mýdla apod., tak o tom jsem nikdy neslyšel. Těžko říct, to chce někoho, kdo s tím má zkušenosti 😕 , případně se zeptat nějakého odborníka 💡. Třeba někdo bude vědět více

                        Fit
                        Správce

                          Díky za pochvalu. Co se týká vyhledávání, tak časem mohu přidat ještě hledání od Google, které by se týkalo pouze tohoto fóra. Z vlastní zkušenosti vím, že hledání Google ve stránce je výborné 😉 . Ještě uvidím, jaká bude spokojenost s dosavadním hledáním 😉 . Budu se snažit o fórum starat a průběžně ho vylepšovat 😉 .

                          odpověď na: navijáky #251906
                          Fit
                          Správce

                            Ahoj,
                            přímo zkušenost s tímto modelem nemám, ale mám trochu podobný, který používám teď zjara na jemnou chytačku. Určitě ten naviják lze použít pro lov kaprů, ale dal bych si tam tenčí vlasec a používal bych ho na nějakém feederovém nebo plavačkářském prutu. Na lehčí chytání (spíše na menší kapry, ale většího lze taky zdolat, když je štěstí a voda bez vázek) je to dobrá záležitost 😉 .

                            Bojovou brzdu oceníš hlavně tehdy, když ryba prudce vystartuje a ty otočíš páčkou a kapr ti nepřetrhne tenký vlasec.

                            Jinak pro těžší kaprařinu bych určitě doporučoval naviják typu baitrunner.

                            odpověď na: Jaký partikl #251899
                            Fit
                            Správce

                              [quote=”Roman”]Díky za odpovědi.Dalo by se použít také technické konopí(semenec) at´už uvařený,spařený nebo naklíčený.

                              Já si myslím, že určitě… 😉 .

                              Fit
                              Správce

                                Je potřeba si trochu zvyknout, souhlasím, že bývalé fórum bylo přehlednější, ale zase nemělo tolik funkcí. S tímto fórem už moc nenadělám.

                                Jinak, co se týká těch citátů, tak lze ten citát zmenšit pouze na požadovaný (citovaný) text. Stačí jen vymazat určitý text mezi tagy Quote a /Quote při psaní příspěvku.

                                Ohledně řazení příspěvků, takto je to nastavené pro neregistrované návštěvníky. Každý registrovaný si může kliknout na svůj Uživatelský panel a fórum si přizpůsobit podle sebe. Lze tam zvolit, aby se příspěvky zobrazovaly sestupně nebo vzestupně, potom si to nastavení fórum už pamatuje a není třeba nic přepínat 😉 . Každý si to může nastavit podle svých představ.

                                Jinak díky za připomínku a taky za pochvalu.

                                odpověď na: Montáž…montáže…. #251885
                                Fit
                                Správce

                                  Pěkný montáže aldo, přesně takové používám i já! Ty olova, co tam máš, tak s oblibou používám na řece, protože dobře drží i v proudu.

                                  Letos ještě chci vyzkoušel olověnou šňůru za montáž, kterou jsem si pořídil už loni, ale vždycky jsem byl línej jí tam navázat 🙂 .

                                  odpověď na: Boilies na lov zaciatkom sezony. #251884
                                  Fit
                                  Správce

                                    Jo,
                                    s těma červama to není špatnej nápad na jaro. Pro ty, co neví, tak to vypadá nějak takto:

                                    http://img145.imageshack.us/img145/2643/maggotclip10jc9.jpg” />

                                    Jinak co se týká toho boilies, tak ve studené vodě se olej hůře uvolňuje než třeba ten alkohol. Ale myslím si, že je to celkem jedno, pokud člověk dobře lokalizuje kapry, tak nachytá skoro na cokoliv 💡 .

                                    odpověď na: Jaký partikl #251883
                                    Fit
                                    Správce

                                      Já bych použil spařené řepkové semínko, protože to se mi vždycky osvědčilo a přitáhne to ryby, ale přitáhne to větší množství bílé ryby. Dále bych krmil sterilovanou kukuřicí, která je měkká a sladká. Na sladkou kukuřici jsem už v březnu mnohokrát nachytal kapry 😉 .

                                      odpověď na: Montáž…montáže…. #251877
                                      Fit
                                      Správce

                                        Pokud nejsi úplně zdatným uživatelem, asi nejsnadněji to uděláš přes to malování. Tady dávám znova ten odkaz: http://monika.lama-web.cz/blog/2008/07/jak-jednoduse-zmensit-obrazek-ve-windows/

                                        odpověď na: Montáž…montáže…. #251876
                                        Fit
                                        Správce

                                          [quote=”alda”]Jak prosím zmenším fotku? Má 1,3MB. Dík. 😳

                                          Ahoj,
                                          jde to udělat například v klasickém Windows Malování, ale nejlepší je mít na to nějaký program. Z těch, co jsou zadarmo, doporučuji PhotoFiltre Studio , které je navíc v češtině. Stačí jenom stáhnout a nainstalovat.

                                          Potom v tom programu stačí požadovanou fotku otevřít, kliknout na ní pravým tlačítkem a dát změnit velikost. Stačí nastavit šířku třeba na 640px a už se to samo upraví. Dáš OK a pak už jenom fotku někam uložíš, třeba na plochu a můžeš jí poslat sem na fórum.

                                          Jinak jde to skoro přes všechny grafické programy, nevím co používáš na fotky. Můžeš si o tom něco vygooglit, třeba tady jsem našel změnu velikosti přes program IrfanView:
                                          http://www.mimiangel.cz/story/jak_zmensit_obrazek_pomoci_irfanview

                                          Nebo tady přes obyčejné malování: http://monika.lama-web.cz/blog/2008/07/jak-jednoduse-zmensit-obrazek-ve-windows/

                                          odpověď na: Montáž…montáže…. #251873
                                          Fit
                                          Správce

                                            Jinak montáží používám více, ale nejčastěji jdu do klasiky. Takže normální únikovka, osobně nepoužívám hadičky proti zamotání, 20cm návazec z pletenky. Občas používám plastický olovo a někdy i to rovnátko, asi jako většina.

                                            Jinak když jdu jen na chvilku k vodě, tak používám krmítko a 10-15cm návazec z pletenky, to celý s menším háčkem a jako průběžnou montáž. To se mi velmi osvědčilo, ale samozřejmě hlavně na menší kapry.

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,621. až 2,640. (celkem z 2,670)